Polskie służby specjalne rozbiły siatkę, której działalność uznano za zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski i promowanie interesów Rosji.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w czwartek Jekaterinę C. – Rosjankę przebywającą w Polsce od 2013 roku. Zostanie ona wydalona z Polski. Oprócz niej zakaz wjazdu do naszego kraju otrzymały cztery inne osoby. Według ABW wszystkie te osoby angażowały się w zagrażające bezpieczeństwu Polski działania hybrydowe. – podała Polska Agencja Prasowa.

“Wnioski dotyczące wymienionych osób to efekt realizowanych w ostatnich tygodniach działań ABW, neutralizujących aktywność dwóch struktur sieciowych biorących udział w rosyjskiej wojnie hybrydowej i informacyjnej prowadzonej przeciwko RP. W związku z materiałami zgromadzonymi w tej sprawie ABW ustaliła personalia osób angażujących się w aktywność wymierzoną w bezpieczeństwo RP” – przekazał PAP rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Według Żaryna zdemaskowane przez ABW osoby zajmowały się podsycaniem animozji polsko-ukraińskich, podważaniem polskiej polityki historycznej oraz promowaniem „rosyjskiej narracji”. Próbowały także konsolidować prorosyjskie środowiska w Polsce wokół wspomnianych tematów.

Rzecznik Żaryn ujawnił również, że ABW wspólnie z prokuraturą prowadzi działania wobec Polaków “współpracujących z wyżej wymienionymi cudzoziemcami w rosyjskiej wojnie informacyjnej przeciwko Polsce”. Czynności te zmierzają do postawienia zarzutów niektórym z tych obywateli polskich.

Jak mówił Żaryn, ABW ustaliła, że „Federacja Rosyjska nie tylko inspiruje obywateli polskich do podejmowania określonych działań przeciwko Polsce i leżących w interesie Rosji, ale też finansuje ich aktywność na tym polu”, przy czym „często środki te są defraudowane przez wykonawców rosyjskich zleceń i dyspozycji”. Ma to świadczyć o niskich pobudkach części prorosyjskich aktywistów w Polsce.

“Należy szczególnie podkreślić i wyczulić społeczeństwo naszego kraju, aby z dużą ostrożnością traktowało prorosyjskie inicjatywy w Polsce. Stronie rosyjskiej zależy bowiem, na stworzeniu pozorów, iż inicjatywy te mają charakter spontanicznych i niezależnych ruchów społecznych, gdy tymczasem często są inspirowane, koordynowane i finansowane przez Rosję, a ich celem jest destabilizacja sytuacji społeczno-politycznej w naszym kraju” – ostrzegał rzecznik Żaryn.

CZYTAJ TAKŻE: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy uderzyła w rosyjską agencję informacyjną

Kresy.pl / PAP

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Willgraf
  Willgraf :

  a tych 40 tys agentów Mossadu prowadzących realna Wojnę Hybrydowa przeciwko Polsce i Polakom na terytorium Polski nadal bezkarnych dla rządu antypolskiego POLIN udającego polski rząd wspierającego ich działania na terenie Polski w celu tworzenia Polin są sojusznikami…ale w ich celu zniszczenia i wyrugowaniu Polaków z Polski

 2. Gaetano
  Gaetano :

  “Animozji” – ależ to zostało sprytnie ujęte. Teraz p. Jekaterina robi za hybrydę, cokolwiek to znaczy; pół baby – pół ryby. Oczywiście ukry absolutnie nie mogą prowadzić działań zagrażających bezpieczeństwu Polski i włos z ich banderowskiego łba nie spadnie. Ktokolwiek ośmieliłby się wysnuć takie podejrzenia, zostałaby mu natychmiast przylepiona etykieta “agenta Moskwy” i mógłby spodziewać się wizyty ABW, w zależności od kalibru sprawy.
  Pomału na baczności powinni się mieć teraz Polacy, np. pan Winnicki, niektórzy narodowcy, a zwłaszcza pan Jabłonowski, Sendecki i inni z NFP, bo na nich łatwo można sfabrykować prowokację i zrobić z nich “agentów Kremla”. Pierwsza “ofiara” już jest.

 3. zefir
  zefir :

  Kilka wybranych zwritów:_”osoby te brały udział w działaniach hybrydowych wymierzinych w Polskę”; -Jekaterina C. brała udział w działaniach hybrydowych wymierzonych w Polskę;-Osoby te brały udział w ” podsycaniu animozji polsko-ukraińskich w sferze społecznej i politycznej,oraz kwestionowaniu polskiej polityki historycznej i zastępowanie jej narracją rosyjską…”.Ani słowa wyjaśnienia co to działania hybrydowe wymierzone w Polskę.Znam pojęcie hybrydyzacji orbitali elektronów walencyjnych i związanych z tym wielokrotnych wiązań chemicznych,pojęcie hybrydowego napędu samochodowego,ale czy ktoś tam,gdzieś tam w ABW nie szpanuje tym pojęciem?:Inną sprawą jest robienie z Polaków idiotów łasych na polsko-ukraińskie animozje.To zupełnie zbędne,fakty historyczne jednoznacznie dowodzą,że ukraińscy kolaboranci Hitlera to zbrodniarze i bestialscy mordercy setek tysięcy cywilnych niewinnych Polaków,w tym polskich ciężarnych matek,polskich dzieci i niemowlaków.To,że polskojęzyczne władze traktują te sprawy w stylu per noga,że polskim ofiarom odwdzięczają się giedroyciowskim skundleniem,wasalstwem i pokłonami wobec kontynuujących faszystowskie ukraińskie dzieło,to bezsprzeczny tych władz zdradziecki fakt.

 4. Miedzymorze
  Miedzymorze :

  Krzyczcie, rusofile, krzyczcie, bo tylko tyle możecie zrobić zanim i was zatrzyma ABW. Co wy wtedy zrobicie? Może Putin wam się odwdzięczy i będziecie mogli szorować kremlowskie podłogi i kible. Ci bardziej zasłużeni może dostaną nawet posadę w Russia Today 😀

  • Poznaniak74
   Poznaniak74 :

   @Miedzymorze Nic tylko pogratulować takiej “demokracji”, a tobie radzę się zastanowić czy ty sam czasami nie podpadasz pod “KARALNE RUSOFILSTWO” udzielając się na “RUSOFILSKIM” portalu…
   Ps. I nie sil się na żadne “riposty”…

  • Antymajdan2
   Antymajdan2 :

   @Miedzymorze Pamiętam radość ormowców z wprowadzonego właśnie stanu wojennego, kiedy pracowałem w częstochowskiej hucie w 1981…Coś takiego jak to, co piszesz, tylko zamiast Putina mówili wtedy o Hameryce i Reganie chyba…poza tym, podpierdalacze i ormowcy zawsze do siebie podobni

  • Antymajdan2
   Antymajdan2 :

   @1000_szabel A niby co faktycznie było? Bo z tego esbeckiego donosu to wynika tylko, że ta kobieta wyrażała jakieś tam swoje (czy nie swoje) poglądy na różne tematy. I że te poglądy nie spodobały się ABW, a może Mosadowi albo CIA, czy jeszcze jakiejś innej zarazie… Jeśli tego nie wiesz, to wyjaśniam, że głoszenie dowolnych poglądów politycznych jest podstawowym prawem człowieka, nawet jak się te poglądy nie podobają innemu człowiekowi.

 5. jaro7
  jaro7 :

  Teraz linia partii i jej zbrojne ramię będzie Polakom i nie tylko mówić kogo mamy “kochać’ ,obecnie mamy wspierać sojusz i przyjaźń pisowko-banderowską ,czyli komuno wróć !!!.Orwell tego nie przewidział na rok 2018.Niestety patrioci którzy ośmielili się usunąć pomnik bandytów z upa moga byc ponownie nachodzeni przez ABW(SBU) i moga zostać aresztowani jako rosyjskie trolle działające na niekorzyść pięknej symbiozy miedzy pis i Banderolandem.Doczekaliśmy takich zaprzańców,zdrajców o jakich nawet za komuny nie było.