Ostatnia doba na granicy polsko-białoruskiej również nie była spokojna. Straż Graniczna zanotowała kolejne próby nielegalnego przejścia granicy przez migrantów.

Straż Graniczna poinformowała w piątek na Twitterze, że 6 stycznia do Polski z Białorusi usiłowało nielegalnie przedostać się 18 osób.

Jedną z tych osób był obywatel Kirgistanu, który przepłynął Bug na odcinku placówki Straży Granicznej w Janowie Podlaskim.

7 stycznia godzinę po północy grupa 35 migrantów siłowo forsowała granicę na odcinku placówki SG w Czeremsze. Cudzoziemcy rzucali w stronę polskich funkcjonariuszy kamieniami i gałęziami.

Straż Graniczna podała dzisiaj dane za ubiegły rok dotyczące liczby prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. Wynika z nich, że najgorętszym miesiącem na granicy był październik, gdy doszło do 17,5 tys. takich prób. Kolejne miesiące to listopad (8,9 tys.), wrzesień (7,7 tys.) i sierpień (3,5 tys.). Najspokojniejsze miesiące w tym półroczu to grudzień (1,7 tys.) i lipiec (0,2 tys.). W pierwszej połowie roku liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią wahała się od kilku do kilkudziesięciu miesięcznie. W sumie w całym 2021 roku doszło do prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Zobacz także: Mur na granicy z Ukrainą? Jarosław Kaczyński nie wyklucza takiej możliwości

Kresy.pl 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz