Zawiadomił o tym prezydent Ukrainy Petro Poroszenko po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Ukraina i Polska dogadały się w sprawie otwarcia linii kredytowej o wysokości miliarda euro.

Poinformował o tym Petro Poroszenko, który odbył spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą/

Między szefami ukraińskiego i polskiego banku narodowego odbyły się rozmowy, zakończone porozumieniem w sprawie otwarcia linii kredytowej na sumę 4 miliardów złotych, to jest 1 miliard euro. Wspomoże to rozwój stosunków handlowych między naszymi krajami– powiedział Poroszenko.

UNIAN/KRESY.PL

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

61 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
     czas_przebudzenia :

     Albo klepiesz wklejki bzdur internetowych na potrzeby Kijowa, albo rzeczywiści niczego nie rozumiesz z tematu systemów bankowych. Możliwe że to drugie, bo w dzisiejszych czasach namnożono straszliwie dużo ludzi ogłupionych rzekomym „dopisywaniem” i „dodrukowywaniem” pieniędzy. Realia są bardziej przyziemne niż namnożone bajki sił NWO o łatwości „dodruku”. Realia mówią, że jeśli ktoś dostaje pożyczkę, to ktoś inny musi realnie tę odłożoną konsumpcję dać (czasami ktoś daje na wieczne nieoddanie – typowe przy pożyczaniu bankrutom).

     • Avatar
      polski_pan :

      dobra rada na początek : nie wspominaj o NWO w swoich komentarzach bo to wiadomym trollem na parę wiorst wanieje nawet dla niezorientowanych.

      A co do opisanego przez ciebie mechanizmu to on dobrze opisuje pożyczkę od Kowalskiego dla Nowaka.
      Pożyczka od banku centralnego działa inaczej|: bank centralny „drukuje” pieniądze (złotówki) – de facto powstają zapisy na twardych dyskach że pojawiły się pieniądze, za te pieniądze Ukraińcy przynajmniej teoretycznie będą nabywać towary wytworzone w Polsce, węgiel, kamizelki kuloodporne, amunicję 152mm , której im ponoć brakuje, kamery termowizyjne do czołgów czy co tam im jeszcze przyjdzie do głowy. To spowoduje przynajmniej teoretycznie wzrost naszej gospodarki a nie odłożenie konsumpcji.

      Jak przyjdzie do spłaty pożyczki: jeśli będzie jeszcze istniał Narodowy Bank Ukrainy to nawet przy zbankrutowanym rządzie będzie mógł dodrukować swojej waluty, kupić za to waluty obce i ten kredyt spłacić. O tyle jest to lepsze od pożyczki rządowej bo ta będzie spłacona tylko jeśli rząd będzie miał dochody albo ktoś mu pożyczy (wątpliwe). Bardzo możliwe że nawet tego nie spłacą, jeśli do władzy dojdą koledzy Putina, powiedzą wtedy że to prywatna pożyczka Poroszenki.

     • Avatar
      czas_przebudzenia :

      Jeśli nadal nie wierzysz w plany NWO realizowane na naszych oczach, to najwidoczniej jesteś zwolennikiem tezy „o fałszerstwie protokołów mędrców syjonu” (nie wiadomo po co było „fałszerstwo”, ale wiadomo, że było). W multi-kulti też nie wierzysz. I nie wierzysz, że ktoś mógłby wymyślić oszustwo pomieszania ras, aby słabymi, wysoko przestępczymi tworami społecznymi było łatwiej rządzić. To już wyliczyłem, w co nie wierzysz. A za to wierzysz w to, że jeśli rząd w Kijowie weźmie od Polski 1 mld euro, to wyda to na polskie jabłka i polskie kamery (oczywiście, nie wiesz dlaczego sami nie mielibyśmy za taką „pożyczkę na nieoodanie” kupić tych polskich towarów i wysłać choćby za półdarmo w świat). Jedno jest pewne, że o banku centralnym i „zapisach na twardych dyskach” masz pojęcie na zasadzie: jak mały Kaziu wyobraża sobie pieniądz.

     • Avatar
      polski_pan :

      ja się obawiam że co najmniej 30% tej kasy pójdzie na powszechną tam korupcję a spłaty i tak możemy nie zobaczyć bo Ukrainy może nie być całkiem niedługo.

      Co do polskich jabłek to juz dawno powinniśmy je ładować na statki i wysyłać do obozów uchodźców w Turcji, Libanie i po prostu do Syrii.

      Jeśli wierzysz w „oszustwo mieszania ras” to może i dasz radę uwierzyć w to, że w dzisiejszych zwariowanych czasach pieniądze powstają w bankach centralnych jako zapisy elektroniczne.

     • Avatar
      czas_przebudzenia :

      Poradzę Tobie, abyś nie wierzył w te bzdury o „kreowaniu pieniądza na twardych dyskach”. Ja wiem, że wyznawcami tej wiary trudno dyskutować. Zbyt wielu ludzi uwierzyło w tę bzdurę. Dyskutować o tym merytorycznie, to próbowałem 10 lat temu, ale dziś są ważniejsze tematy niż zmiana drobnych „wierzeń” wtłoczonych powoli milionom ludzi. Tych drobnych „wierzeń” ogłupiających ludzkość jest bardzo wiele i dlatego lepiej, by ludzie wiedzieli, że należy walczyć z wielkim oszustwem niszczącym Europę, niż zmieniać tysiące bzdurnych „wierzeń”. ONI po to utworzyli tę współczesną „wieżę Babel”, by nikt nie mógł się z nikim dogadać.

     • Avatar
      wlkp :

      te argumenty przypominają trochę grochówkę – wszystko co się nawinie – do gara – i coś z tego wyjdzie. Linia kredytowa nie oznacza, że zostanie wykonany jednorazowy przelew na szemrane konto – ale, że pieniądze są uruchamiane na konkretne cele ( tu ich niestety nie poznaliśmy ). A co do NWO – to jest taka Chupacabra, – niby krowy giną ale stwora nikt nie widział. Z jednej strony zwolennicy tych teorii piszą o tym, że praktycznie cała Europa i USA są podporządkowane rządom NWO, a z drugiej dowiadujemy się, że NWO sprowadza kolorowe tałatajstwo, żeby takim społeczeństwem zawładnąć ( ale już nim włada – więc po co ). NWO działa min. z chęci zysku – ale czy nie będzie miał więcej zysku z wykształconych społeczeństw europejskich niż z bandy beduinów ? Skoro ci macherzy od NWO są tak skuteczni i stoją za większością wydarzeń ostatnich 200 lat, to czemu jeszcze nie rządzą ? ale może rządzą ?

     • Avatar
      polski_pan :

      oczywiście w dzisiejszych czasach przekręty są subtelniejsze, węgiel z RPA zamówiono po prostu trochę drożej (parę procent), transformatory zamówiono 3x za drogo na Ukrainie , może się okazać że w polskich kamizelkach zamówionych przez pośredników 2x za drogo będą biegać po Jemenie, możliwości jest naprawdę sporo

     • Avatar
      czas_przebudzenia :

      Działanie oszusta ma jedną cechę: jest obliczone na określony czas, bo oszukiwane ofiary zaczynają się orientować, że są oszukiwane. Dlatego działanie wielkich oszustów polega na tym, by ciągle być do przodu z oszustwem, aby oszukiwane ofiary nie wyplątawszy się z jednego oszustwa wpadały w następne. Gdy Niemcy zostali wplątani w jedną wojnę światową jako pierwsi z współsprawców, to 21 lat po klęsce zostali przekonani, że najlepiej gdy naprawdę staną się pierwszymi z pierwszych sprawców drugiej wojny światowej i naprawdę „pokażą na co ich stać”. Z perspektywy czasu widać, że nie było głupszych decyzji dla Niemców. Teoretycznie decydowali jedynie ‚prawdziwi patrioci niemieccy”. A przytoczyłem tylko mały fragment oszustwa XX wieku. Większość i tak powie, że to tylko przypadek że Niemcy tak się wkopali. Ale teraz już są odporni na oszustwo wojny i przyjmą do siebie wszystkie rasy i będą żyli wiecznie w pokoju 🙂

   • Avatar
    polski_pan :

    piszecie o 1 mld EUR z rezerw dewizowych kiedy w artykule jest jasno napisane: linia na 4 mld PLN.

    Czytam na PAP’ie że tu chodzi o swap, czyli Ukraina może pożyczyć 4 mld PLN ale musi dać w zastaw 1 mld EUR. Oznacza to że nie ponosimy ryzyka bankructwa Ukrainy (nawet ich banku centralnego ) bo jak nie spłacą zostaniemy z zastawionym EUR. Czyli sukces ogłoszony przez Poroszenkę nie jest tak wielki a służy to tylko ułatwieniu rozliczeń handlu Ukraina-Polska bo aktualnie żaden polski bank nie pożyczy ani złotówki bankowi/firmie z Ukrainy.

    http://www.pap.pl/aktualnosci/news,445847,poroszenko-po-spotkaniu-z-duda-linia-kredytowa-dla-ukrainy-wys-4-mld-zl.html

    • Avatar
     czas_przebudzenia :

     Taka forma swapu zamiast linii kredytowej zmieniałaby zupełnie obraz sytuacji. Zabezpieczanie udzielanego kredytu w złotych, równoważną sumą lokaty w euro, nie daje zagrożenia utratą środków finansowych z powodu niewypłacalności drugiej strony. Możliwe, że zostaliśmy „wkręceni w temat” przez niepełną informację. Czy informacja zostałaby celowo ograniczona, czy wynikałoby to tylko z chęci wsadzania kija w mrowisko, tego już się nie dowiemy z tego artykułu. Tak zresztą realizowane jest w propagandzie omamianie zwykłych ludzi w celu wkręcenia w nieprawdziwą informację. Mam nadzieję, że okaże się jednak, że umowa dotyczyła „swapu”. Sytuacja międzynarodowa jest tak napięta poprzez zwodzenie wielkich oszustów, że niewiele trzeba by nadmiernie zmieniać ocenę sytuacji na gorszą i coraz gorszą.

 1. Avatar
  dajaman :

  Najlepszym dla nas rozwiązaniem jest uzależnienie od nas Ukrainy i ich gospodarki tak żeby robili w przyszłości wszystko to czego będziemy od nich oczekiwać. Tak samo powinniśmy robić z Białorusią i państwami bałtyckimi to znaczy uzależniać te państwa od naszej gospodarki. To niestety jest okrutne ale jest w naszym interesie. Tylko musimy mieć Polski rząd który będzie realizować interesy naszego państwa.

  • Avatar
   czas_przebudzenia :

   Pleciesz bzdury. Jak chcesz uzależnić od siebie inne państwo, poprzez polityków bojących się własnego cienia? Nie ma monarchy polskiego. A nawet ostatni monarcha Poniatowski był tylko tchórzliwym gnojkiem na usługach kochanki carycy Katarzyny. Gdy mafia przychodzi do ludzi bez powiązań mafijnych, to ci ostatni jedynie boją się czy wyjdą cało ze spotkania. Na jakich ty warunkach chcesz współpracy z kimś, kto mam mafię za sobą? Na warunkach pomietła Poniatowskiego, poddawanego coraz bardziej zaawansowanej presji swojej „opiekunki”?

  • Avatar
   antymajdan :

   Uzależnić poprzez pożyczenie pieniędzy, w dodatku euro, bankrutowi?! I to jeszcze bankrutowi bezczelnemu, który dobrze wie, że za nim póki co stoi capo di tutti capi!? Rosja już pożyczyła a oni już powiedzieli, że nie oddadzą. I kto im co zrobi? Rosja nie będzie chyba mogła a my, którzy jesteśmy zaledwie maskotką capo di tutti capi co zrobimy?

  • Avatar
   zan :

   Polska jest prowincją UE a jej rząd to jawna agentura USA. Tu nie ma ŻADNYCH planów uzależniania kogokolwiek od Polski, bo Polski NIE MA. Jeden telefon z amerykańskiej ambasady i kredyt Ukraińcom umarzamy. W ogóle wyobrażasz sobie jak Polska egzekwuje dług? Niemożliwe. To byłby cios w suwerenność Ukrainy, woda na młyn Putina itd. Każdy kto przypomni o Ukrianie zalegającej ze spłatami okaże się ruskim agentem.

 2. Avatar
  gotan :

  Jest to wątek,który jasno określa,że rząd PiS się zapędził w kozi róg.Nie można wspomagać bankruta!!!!!! Nie można robić czegoś co jest wbrew zdrowemu rozsądkowi…!!Czy reprezentujący rząd RP, przedstawiciele różnych ministerstw to są samobójcy?…czy też są to banderowcy i kolaboranci ukraińscy stosujący zasadę mimikry? Decyzja ta jest ze wszech miar szkodliwa dla naszych polskich interesów! Proszę wskazać jakie polskie przedsiębiorstwa na handlu z tzw.Ukrainą wyszły na tym dobrze?//Coś o tym wiem!/ Jakie polskie podmioty gospodarcze na Ukrainie zrobiły interes? Odpowiem! Żadne ! Proszę sprawdzić w rocznikach statystycznych! Proszę pytać właścicieli tych firm,które podjęły to ryzyko współpracy gospodarczej i co z tego wynikło?! Jakoś cicho nawet w mediach prawicowych o wizycie prezydenta A.Dudy..? Dlaczego? Czy znów przedstawiciel RP podłożył się banderowcom w Kijowie?…Zapewne coś jest grubymi nićmi szyte! Skoro martwa cisza…poza ustaleniami,że dołożymy miliard euro aby oligarchowie(złodzieje) ukraińscy wszystko włożyli do złodziejskiej,przepastnej kieszeni.Nie wiem co należy zrobić abyśmy byli uczciwie traktowani przez przedstawicieli władzy rządzącej?! Najwyższa pora aby nie oszukiwać polskiego podatnika!…Lizanie dupy Azjatom w takiej sytuacji,kiedy żyd Poroszenko nie życzył sobie obecności( przy rozmowach z Niemcami,Francuzami i Rosjanami)przedstawicieli rządu polskiego…to ni mniej ni więcej wasalne sprzedawanie się złodziejom z pod znaku tryzuba! Obudźcie się nowo rządzący….bo skończycie tak jak PO-PSL!!! Nie łudźcie się na jakie kolwiek korzyści! To złudne w przypadku krainy geograficznej pod nazwą Ukraina,jest to topienie pieniędzy,których nigdy nie odzyskamy!

 3. Avatar
  jacek_poz :

  Nikt już nie chce pożyczać pieniędzy Ukrainie a my im udzielamy kredytu (nigdy nie dostaniemy z powrotem tych pieniędzy! za kilka lat Ukraina zażąda „restrukturyzacji” albo anulowania długu tłumacząc to w ten czy inny sposób) Tacy jesteśmy bogaci aby pożyczać miliardy? Niech się rząd wytłumaczy skąd te pieniądze będą wzięte, czy doliczą je do deficytu budżetowego? Jak można wspierać państwo gloryfikujące Banderę i bandytów z UPA, które wcale nie jest przyjazne Polsce i Polakom (nie mówiąc już o Polakach ciągle tam mieszkających). Proponuję jeszcze udzielenie drugiej takiej pożyczki (1mld EUR) drugiemu bratniemu kraju – Litwie! (najlepiej sfinansujmy Litwinom nową elektrownię atomową albo kupno samolotów). To co robi ten rząd w głowie się nie mieści! Strach się bać co jeszcze wymyślą i że za to wszystko będziemy musieli wcześniej czy później zapłacić!

 4. Avatar
  mopveljerzyjj :

  https://spolecznosc.ingbank.pl/-/Blog/Czym-r%C3%B3%C5%BCni-si%C4%99-kredyt-od-po%C5%BCyczki/ba-p/248 === Czym różni się kredyt od pożyczki? Kredyt i pożyczka to pojęcia, które często używamy zamiennie. Nie są one jednak z formalnego punktu widzenia tożsame, a ich skutki prawne mogą znacząco się różnić.
  Istotą kredytu i pożyczki jest zaciągnięcie długu. Stąd wynika częste zamienne stosowanie tych pojęć. Istnieje jednak między nimi kilka ważnych różnic, o których warto wspomnieć.
  Kredyt dostaniesz w banku
  Przede wszystkim, kredyt jest pojęciem zarezerwowanym wyłącznie dla banków. Prawo bankowe w art. 5 stwierdza, że udzielenie kredytu jest „czynnością bankową”, co niesie za sobą szereg konsekwencji, zarówno prawnych, jak i ekonomicznych.
  Zgodnie z art. 69 Prawa bankowego Umowa kredytu powinna być zawarta na piśmie. Do elementów umowy kredytu należą między innymi: kwota kredytu, zasady i termin spłaty kredytu, wysokość oprocentowania oraz warunki zmiany oprocentowania, wysokość prowizji. Jasno określony musi zostać cel kredytu.
  Szczególne uregulowania dotyczące kredytu konsumenckiego zawiera Ustawa o kredycie konsumenckim.
  Pożyczka nie tylko u sąsiada
  W przeciwieństwie do kredytu, pożyczka jest pojęciem szerszym. Pożyczkodawcą może być zarówno instytucja, jak i osoba fizyczna pod warunkiem jednak, że pożyczane pieniądze nie należą do osób trzecich. Podstawowe zasady dotyczące pożyczek reguluje Kodeks Cywilny.
  Zasady, na jakich można otrzymać pożyczkę, są dość luźne. Najważniejszą różnicą w stosunku do kredytu jest to, że pożyczone pieniądze mogą zostać wydane w dowolny sposób. Dla niskich kwot pożyczki nie jest konieczne podpisywanie umowy. Tutaj będą obowiązywały zasady, które ustalą między sobą pożyczkodawca i pożyczkobiorca. W przypadku większych kwot zaleca się jednak spisanie umowy, która w razie ewentualnych sporów stanowiłaby podstawę do rozstrzygnięć (w przypadku pożyczek udzielanych przez instytucje bankowe oraz quasi-bankowe zawarcie umowy pożyczki na piśmie jest jednak regułą, od której bardzo rzadko występują wyjątki).

  • Avatar
   zefir :

   W tym przypadku mamy do czynienia z kredytem udzielanym przez posiadający osobowośc prawną NBP,na jego ryzyko i rachunek,zgodnie z uprawnieniem określonym w art.52 ust 4 Ustawy z dnia 29 VIII 1997r o NBP.Określenie celu to prosta sprawa,może nim być np ratowanie upadliny.

 5. Avatar
  patriota :

  W poczynaniach polskich polityków od dłuższego czasu brak jakiejkolwiek logiki i instynktu samozachowawczego. Jak można zawiązywać tak ważną umowę ekonomiczną, gdy posiada się informację, że upaina już 20.12.2015 może ogłosić upadłość ??? USA i żaden z krajów UE nie był zainteresowany jakąkolwiek formą wsparcia finansowego banderowców, a w krajach tych PKB i stopa życiowa są o wiele wyższe niż u nas. Poza tym doświadczenia rosyjskie z brakiem spłaty długu przez upainę nawet imbecylowi dałyby do myślenia. Jak może Polska, kraj o tak wysokim wskaźniku ubóstwa, kraj, w którym tak wiele dzieci nie dojada (duda używał tego argumentu podczas kampanii wyborczej), kraj z 40 mld. zł deficytu budżetowego, państwo, które jeszcze nie tak dawno otrzymało od Chin kredyt pożyczać mordercom swoich obywateli, by sztucznie podtrzymać zbrodniczy twów ??? W polskim interesie narodowym jest słaba lub brak upainy, nie zaś irracjonalne wspomaganie wzrostu konkurencji gospodarczej w tym regionie. Mamy jedyną w swoim rodzaju okazję, by wykorzystać upainę i odzyskać to, co utraciliśmy. Jednakże nieudolnie rządzeni przez mydłków politycznych kolejny raz tracimy nie ucząc się na błędach, nie wyciągamy wniosków z historii. Przykro mi to stwierdzić, lecz w dzisiejszych czasach wstyd być Polakiem: nawet byle pomiot banderowski ma więcej godności niż nasi rządzący…

  • Avatar
   czas_przebudzenia :

   Z faktu, że wielcy oszuści działają poprzez swoje mafie i dobierają na dole małych czynowników, nie wynika, że to Polacy mają się wstydzić. Wielcy oszuści zmanipulowali Zachodnią Europę w większym stopniu i z tego nie wynika, że zwykli, przeciętni Europejczycy z Zachodu mają się wstydzić. To oszust ma się wstydzić, nie oszukany – taka jest zasada chrześcijańska, ale wielcy oszuści nie są chrześcijanami. Iskra dobra działa jedynie dzięki wsparciu Bożemu. Jeśli ludzie się odwrócą od przesłania Jezusa Chrystusa, to wyznawcy zła doprowadzą do orgii ludobójstwa, która przyćmi wszystkie ludobójstwa dotychczasowe. Gdy nie ma zasad, to jedyną zasadą pozostaje: kto kogo oszuka i kto kogo ostatecznie zniszczy. Oszuści mają dlatego ułatwione zadanie, bo oszukiwani nie potrafią uwierzyć, że taki ktoś jest zupełnie bez zasad.

 6. Avatar
  polski_pan :

  piszecie o 1 mld EUR z rezerw dewizowych kiedy w artykule jest jasno napisane: linia na 4 mld PLN.

  Czytam na PAP’ie że tu chodzi o swap, czyli Ukraina może pożyczyć 4 mld PLN ale musi dać w zastaw 1 mld EUR. Oznacza to że nie ponosimy ryzyka bankructwa Ukrainy (nawet ich banku centralnego ) bo jak nie spłacą zostaniemy z zastawionym EUR. Czyli sukces ogłoszony przez Poroszenkę nie jest tak wielki a służy to tylko ułatwieniu rozliczeń handlu Ukraina-Polska bo aktualnie żaden polski bank nie pożyczy ani złotówki bankowi/firmie z Ukrainy.

  http://www.pap.pl/aktualnosci/news,445847,poroszenko-po-spotkaniu-z-duda-linia-kredytowa-dla-ukrainy-wys-4-mld-zl.html

  • Avatar
   andrz :

   polski_Pan:15.12.2015 22:08 Ależ się tu teraz niepotrzebnie wychyliłeś. Dyskusja nabierała takich rumieńców….
   A tak, to obecnie kicha , bo co tu teraz napisać…Chociaż muszę przyznać, że i dla mnie pierwsza reakcja była podobna. Wku…..nie i bluzgi pod nosem. Wniosek: jak trzeba być ostrożnym w ferowaniu swoich wyroków. ____P.S. Informuję: Swap walutowy jest umową, w której Bank i Klient zobowiązują się wymienić określoną kwotę wyrażoną w jednej walucie na jej równowartość w innej walucie, a po upływie określonego czasu, dokonać wymiany zwrotnej.
   Swap walutowy jest złożeniem kasowej transakcji wymiany walut dokonanej po kasowym kursie wymiany walut (tzw. pierwsza noga swapa) i terminowej transakcji wymiany walut dokonanej po terminowym kursie wymiany walut (tzw. druga noga swapa). Uzgodniony terminowy kurs wymiany walut pozostaje niezmienny do dnia rozliczenia transakcji, niezależnie od zmian kursu walutowego w czasie trwania umowy._______________Korzyści:Transakcja pozwala na czasowe pozyskiwanie płynności w wybranej walucie bez ponoszenia ryzyka kursowego oraz dostosowanie terminu zawartej terminowej transakcji wymiany walutowej do faktycznej ekspozycji walutowej Klienta.
   Transakcje mogą być zawierane w dowolnej parze walut (dotyczy walut obcych wymienionych w tabeli kursów walut obcych Banku).
   Indywidualne kształtowanie parametrów transakcji (dotyczy wyboru daty waluty i nominału transakcji) i przejrzysty sposób rozliczenia._____________Ryzyko:Terminowa transakcja wymiany walutowej stanowiąca drugą nogę swapa podlega wycenie do rynku. Wycena transakcji w trakcie jej trwania może być ujemna w stosunku do bieżących poziomów rynkowych, co oznacza, iż w przypadku przedterminowego zamknięcia pozycji, wielkość ta staje się wymagalnym zobowiązaniem Klienta wobec Banku____Żródło: https://www.bankmillennium.pl/przedsiebiorstwa/produkty/produkty-skarbu/wymiana-walutowa/terminowa-transakcja-swapa-walutowego

  • Avatar
   czas_przebudzenia :

   Pytanie dlaczego pełna informacja o „swapie” nie poszła od razu do mediów. Na tym forum wkręciliśmy się, ale jeszcze mocniej rozkręciła się krytyka na onecie. Z jednej strony mogło to być polityczne niedopatrzenie naszej władzy związane z oceną, że zwykli ludzie i tak w niczym się nie orientują, toteż niepotrzebna im precyzyjna informacja. Z drugiej strony to mógł być dla niektórych pretekst do rozjątrzenia zwykłego, niepotrzebnego tematu.

   • Avatar
    wlkp :

    no komentarze na Onecie to jest źródło prawdy – ale nie ma się czemu dziwić – tu też często komentarze pisane są po przeczytaniu tytułu i dobudowaniu własnego scenariusza – ciekawe czy wszyscy, którzy wylali kubły pomyj na PAD przy tej informacji będą to odszczekiwać ?

    • Avatar
     czas_przebudzenia :

     Nie ma co odszczekiwać, bo w dzisiejszych czasach pełnych złości nigdy nie dość przezorności – jak mawia Stanisław Michalkiewicz. Faktem jest, że niepełna informacja nasuwała najgorsze przypuszczenia. Rząd PiS-u najwidoczniej nawet nie ma wystarczającej władzy medialnej, by rozpowszechniać temat i nie dopuszczać do jątrzenia. Mam nadzieję, że to prawda, że umowa dotyczyła „swapu” a nie pożyczki.

 7. Avatar
  zan :

  NBP ma ustawowy zakaz kredytowania Państwa Polskiego. Zakaz wprowadzono po to by Polska zadłużała się w zachodnich bankach a nie u siebie. No, ale „kredyt” dla ukraińskiego bankruta jest natychmiast, mimo iż my – obywatele III RP – mamy dług na bilion złotych i rekordowy deficyt. Ten temat to listek lakmusowy. Osobnicy wmawiający, że nic się nie stało, że pożyczka to dobry pomysł, że przecież NBP nie bankrutuje – to V kolumna która przy takich okazjach daje głos.

 8. Avatar
  mopveljerzyjj :

  NIEKTÓRE INFO TRZEBA CZYTAĆ NA WŁAŚCIWYCH PORTALACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH…
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/polska-pieniadze-dla-banderowcow-2015-12 Polska : Pieniądze dla banderowców ?===========Prezydent Ukrainy, Poroszenko poinformował o otrzymaniu od Polski oferty pożyczki, sięgającej miliarda euro (ok. cztery miliardy złotych). Propozycja miała paść podczas obecnej wizyty prezydenta RP Andrzeja Dudy w Kijowie. Strona polska jak na razie nie odniosła się do tych rewelacji.==========Komentarz Redakcji: Pozostaje mieć nadzieję, że owa deklaracja jest jedynie efektem radosnej fantazji włodarzy Ukrainy. Trudno bowiem ocenić pozytywnie perspektywę pożyczki (w praktyce bezzwrotnej) tak znaczącej sumy pieniędzy państwu, w którym silne są antypolskie nastroje oraz czci się katów narodu polskiego. I to wszystko w sytuacji, gdy liczne polskie rodziny zmagają się z biedą, a Siłom Zbrojnym, cierpiącym na niezwykle poważne niedostatki sprzętu zabiera się fundusze (chodzi tu o przeszło 200 milionów złotych, niewykorzystanych w mijającym roku budżetowym).