„Jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi” – pisze na swoim profilu „piękna twarz” pułku „Azow” Zoriana Konowalec.

Sprawę opisuje proukraiński aktywista Tomasz Maciejczuk: „Zorianę pierwszy raz zobaczyłem na kijowskim Majdanie w czasie walk z rządem Janukowycza. Już wtedy miała skrajnie nacjonalistyczne poglądy i utożsamiała się z dziedzictwem OUN-UPA. Dzisiaj Zoriana poszła jeszcze dalej – została wolontariuszką kontrowersyjnego pułku Azow”. Maciejczuk publikuje jej zdjecia z najpopularniejszego wśród obywateli państw poradzieckich portalu społecznościowego Vkontakte. To właśnie tam pojawiła się antypolska deklaracja Konowalec. Nie brak tam zdjęć z „ołtarzykiem”, jak to ujmuje Maciejczuk, na cześć Stepana Bandery, a nawet symbolu neonazistowskiej organizacji Misanthropic Division. Jest takze jej wspólne zdjęcie z byłym dowódcą niesławnego pułu Andrijem Bileckim. Obok nich Konowalec zamieszcza piosenką opiewającą Ukrainę od Kaukazu do Sanu. „Na Majdanie zaczynali od kilku osób, dziś są ich tysiące, ilu ich będzie za rok?” – pyta polski aktywista odnosząc się do pułku „Azow” i ruchu politycznego jaki się wokół niego tworzy. „Wspierałem rewolucję na Majdanie, wspierałem Ukraińców na wojnie w Donbasie, ale coraz bardziej niepokoi mnie moda na radykalne ideologie wśród ukraińskiej młodzieży. W takich sprawach nie można milczeć. Musimy reagować” – reasumuje Maciejczuk.

wykop.pl/kresy.pl

26 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jaro7
  jaro7 :

  Uroda to pojęcie względne,dla mnie nic ciekawego ,ładniejsze chodzą u nas na prowincji.O inteligencji nie ma co pisać ,widać że idiotka.Czekam tylko która gazeta czy organizacja zaprosi ją do Polski,może Sakiewicz z GPC,może te pacany z TV Republika,może GW i będą ją promowac jak tą banderówę Zabużko.A szkoda że wczoraj jakiś legionista nie przeciścił jej…”komina”

 2. kuko1939
  kuko1939 :

  coraz częściej zastanawiam sie nad tym że nie przyjeliśmy propozycji putina podzielenia ua na pół.nasz kraj powinien zaprzestać pomagać im,deportować tzw tanią silę roboczą ze wschodu która nas zalewa.i wtedy zobaczymy kto komu buty będzie czyścił.i to by wystarczyło.

 3. zefir
  zefir :

  Nie byłbym zdziwiony gdyby to durne dziewcze zwane Zoriną Konowalec było popłuczyną terrorysty z okresu IIRP Jewhena Konowalca,ukroultranacjonalisty,przywódcy Ukraińskiej Org Wojskowej,przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów do czasu śmierci w zamachu w 1938r,współorganizatora dywersji i sabotażu w IIRP,współpracownika Abwehry w działaniach przeciw Polsce,ideologicznego inicjatora zbrodni na Polakach zrealizowanych póżniej przez OUN-UPA z błogosławieństwem wściekłego psa Bandery.Nawet taka niedorosła klacz Azowa szczerzy zęby na Polaków.A nasze durne polityczne jelenie pomagają takiej ukroswołoczy.

 4. piotr_b
  piotr_b :

  A mi się to zaczyna coraz bardziej podobać. Takie działanie tej stepowej swołoczy mają jeden plus, mianowicie stymulują odradzanie się polskiego nacjonalizmu w naszym narodzie, tego nacjonalizmu który został uśpiony za PRL i którego teraz próbuje się jeszcze przysypać grubą warstwą żydo-lewackiej propagandy.

 5. polski_pan
  polski_pan :

  Prawie jak z definicji uczuc ambiwalentnych : chcialoby sie lepek ukrecic ale buzka jakos nie pozwala, za ladna. Niech przyjedzie i niszczy te Polske Hehehehehe. O gustach dzentelmeni ponoc nie dyskutuja , jak dla mnie nos troche nie doskonaly, lecz coz ….. jakos bym brzebiedowal w razie czego. tydzien temu widzialem ladniejsza sztuke w centrum wawy , troche podobny typ urody ale oczy gleboko czarne (tatarscy przodkowie na 100%) duuuzo ladniejsza , mowila surzykiem do swojego kolegi , kolega nie wygladal wcale na groznego …..:)

  • mazowszanin
   mazowszanin :

   Zgoda w 100% – od pierwszego, do ostatniego zdania. Zapewne tak, w odległej młodości, mogla wyglądać Becia Tadla. BTW Wedle moich obserwacji, większość młodych Ukraińców jedzie do PL niby na studia, jednak z myślą o chęci dalszego życia jak nie tutaj, to może nawet i dalej na zachód od Odry (jeszcze wyższy oczekiwany standard życia). Jeżeli dołożyć do tego rozczarowanie własnym krajem, ucieczkę od wojska (niby teraz nie biorą już studentów w kamasze i jazda na ATO) czy bezrobocia, to obstawiam, że większości z nich nie będzie uśmiechało się wracać na stałe do UA. Będą starali się pozostać w obrębie terytorium UE w celu zamieszkania. Większość ze spotykanych przez mnie osób ze wschodu to normalni ludzie, niczym nie różnią się od naszych emigrantów ekonomicznych w UK, USA czy w Niemczech, no może poza tym, że uciekają od jeszcze trudniejszej sytuacji wyjściowej i muszą przekroczyć pewien próg mentalnościowy i cywilizacyjny. To prawda, że na wschodzie traktują Polskę jako normalny zachodni kraj w odróżnieniu od post sowieckiej przestrzeni (pewien wyłom mamy jedynie w tej tezie w zakresie oceny Estonii, Łotwy i Litwy) – sam słyszałem to kilka razy na swoje uszy. Jestem przekonany, że wolą polskie realia życia od swoich ojczystych, dotychczasowych.

 6. cyna
  cyna :

  Jak na razie to dzieci ukrainy u nas w Polsce, myja kibelki i ładnie pracuja jak im Polski pracodawca karze, nie wiem jak sobie z tym radza ale po ich ilości i zapale raczej nie widzę żeby im to przeszkadzało tak jak nie przeszkadza to Polakom podmywać stare ssmańskie tyłki za odrą. Tak czy inaczej to z tą częścią pokolenia Ukraińców powinniśmy rozmawiać, z tymi co pracuja u nas a nie z nacjonalistami. I u nas mógłby wybuchnąć nacjonalizm i te 800000 Ukraińców nie miałoby tu lekkiego życia. A gdyby tak wzorem UPA chcieć ich wymordować to i to by się dało zrobić. Ale kultura to nie to samo co dzić ze wschodu ale i my potrafimy jak już wyjścia nie będzie

 7. tagore
  tagore :

  Niektórzy Panowie stracili spokój ducha i jak można przeczytać krew ich zalała po przeczytaniu tekstu. Tymczasem ten tekst jest doskonały i w sam raz na czasie ,lepszego sposobu by
  chłopcy od nadredaktora Sakiewicza ugryźli się w język nikt by nie wymyślił.

  tagore

  • mazowszanin
   mazowszanin :

   W słowniku polsko-angielskim terminologii wojskowej NATO (wpadł mi takowy onegdaj w ręce ale oddałem w bardziej godne, oficera WP) znalazłem ciekawe określenie – The V(ictory) girl. Dziewczyna zwycięstwa. Taka, co da otuchy, a jak trzeba to i …. 😀
   Wolontariuszkami zastąpiono markietanki, lecz jednak znacząca różnica – markietanki robiły to zawodowo, za pieniądze.

 8. sylwia
  sylwia :

  Ukraińska dziwka Konowalec, być może z rodziny przestȩpcy Konowalca zgładzonego przez KGB, wyraża wytyczne tajnego rządu Ukrainy: OUN (Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów). OUN dąży do zniszczenia polskiej państwowości i przygotowuje siȩ do użycia siły, gdy zawiodą metody skryte i pośrednie. Do tych metod należą zaprzeczanie ludobójstowu Polaków przez Ukraińców, podsycanie polsko-rosyjskiej animozji i wspomaganie ruchów separatystycznych w Polsce. ( http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html). . Ekspansja terytorialna jest podstawą ideologii OUN (b) – banderowskiej. Ukraińcy nazywają wschodnie tereny Polski ‚Ukrainą zachodnią’. Pewien użytkownik zamieścił taki wpis: ‚W przedmowie do ksiązki ‚Wieś Łazy’ Łozowskiego, wydawca, Tow. Naukowe im. Szewczenki, opisał tę wieś jako ‚wieś w jarosławskiem, na Ukrainie Zachodniej.’ W książce, Polaków ci Ukraińcy nazywają ‚zajdami.’ Działaczka OUN-b (banderowskiej), Łarysa Skoryk, deputowana do Rady Najwyższej Ukrainy, powiedziała: ‚Ku ogromnemu żalowi, miejscowość, w której urodziłam się, a jest to Ukraina Zachodnia, dziś jest na terytorium Polski.’ (Przebóg-Malinowski, ‚Najnowsza Historia Polski’, str. 328.” Hitlerowska mafia kijowska obecnie u władzy wysunęła żądania terytorialne wobec Polski: Chełm, Przemyśl i dalej. Ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: „Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону” – staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto polskie miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Całą polską ziemię na wschód od Sanu Ukraińcy zamierzają znow utopić we krwi. O tym pisze ukraińska dziwka Konowalec. Co powinniśmy robić? 1. Popierać powstanie silnej zbrojnej polskiej ochotniczej organizacji obrony terytorialnej opartej na lokalnej ludności. 2. Przyłączyć się do kółka strzeleckiego. 3. Zdobyć pozwolenie na broń i zaopatrzyć się w pistolet, karabin i śrutówkę (broń gładkolufowa z rozrzutem do walki na krótki dystans) oraz amunicję do nich. 4. Ulepszać metodycznie swoje umiejętności strzeleckie i bojowe. 5. Zwalczać wybieranie lub dopuszczanie Ukraińców do wpływowych stanowisk i do oddziałów polskiej obrony terytorialnej. 6. Protestować przeciwko ukrainizacji Polski przez niepolskich spiskowców obecnie u władzy w naszym kraju. Ukraińcy zachodni to nasi śmiertelni wrogowie i walka z nimi jest tylko kwestią czasu z powodu ich hitlerowskiej i wrogiej Polsce zaborczej ideologii. Ukrańska diaspora w Polsce bȩdzie w walce z Polakami chȩtnie i skutecznie uczestniczyć. Usłyszane niedawno: ‘Hej od Krakowa, Modra Wisła płynie, Rozwaliła nam siȩ świnia na polskiej krainie, na polskiej krainie; Nie bójcie siȩ ludzie; Przyjdą lepsze czasy; Zabijemy ukroświniȩ narobim kiełbasy, narobim kiełbasy.’