Maria Pyż, działaczka polskich organizacji we Lwowie, która miała startować do Sejmu RP z list Pawła Kukiza wydała oświadczenie pt. „Czyny, nie słowa. Paweł Kukiz zlekceważył Kresowian”. Prezentujemy pełną treść tego oświadczenia.

Szanowni Rodacy, Drodzy Wyborcy,

5 lipca 2015 roku podczas Światowego Zjazdu i Pielgrzymki Kresowian na Jasnej Górze Paweł Kukiz w obecności zgromadzonych licznie uczestników wspomnianych wydarzeń zaproponował mi start ze swoich list do Sejmu RP w najbliższych wyborach parlamentarnych. Gdy dowiedziałam się, że zostałam pełnomocnikiem na Kresy jego ugrupowania, nie protestowałam. Miałam nadzieję, że coś się zmieni w relacjach z Kresowianami. Traktowałam to jako ukłon w stronę Polaków zamieszkujących Ziemie Wschodnie i wszystkich tych, którzy poczuwają się do narodowej jedności z nami. Wreszcie ktoś był gotów upomnieć się o nasze prawa – wbrew całej niemal klasie politycznej III RP.

Uważając pełnioną rolę za zadanie wyjątkowo odpowiedzialne, usiłowałam się skontaktować z panem Kukizem w celu uzgodnienia programu działania dotyczącego promocji postulatów związanych z Kresami Wschodnimi. W międzyczasie ja, a także moja rodzina wraz z redakcją Radia Lwów, zostaliśmy obiektem brutalnego ataku jako środowisko rzekomo „prorosyjskie”.

Pan Paweł Kukiz nie uznał za stosowne wziąć nas w obronę, mimo że bezpośrednim powodem ataku na nas była moja funkcja pełnomocnika, o której dowiedziałam się przez telefon od znajomego już po jej zatwierdzeniu przez Pawła Kukiza. Nie przynosiły skutku próby nawiązania kontaktu z liderem nowego ruchu społeczno-politycznego. Gdyby nie ludzie dobrej woli i związane z nimi środowiska, którzy Kresami nie zajmują się tylko na okoliczność zbliżających się wyborów, zostalibyśmy sami. Zamiast zachować się jak odpowiedzialny polityk i prawdziwy mężczyzna, postąpił jak tchórz, co sytuuje go po tej samej stronie, co cała klasa polityczna III RP.

Jednocześnie na ogłoszonych przez Pawła Kukiza listach jego ugrupowania do Sejmu nie znalazł się na żadnym z pierwszych trzech miejsc ani jeden reprezentant Kresów. Nie zostałam też poinformowana przez cały okres prób nawiązania kontaktu z p. Kukizem o planach lidera ruchu odnośnie do mojej osoby. Moje pełnomocnictwo na Kresy Wschodnie okazało się z winy pana Kukiza fikcją, co stawia pod znakiem zapytania jego wiarygodność jako reprezentanta polskiego interesu narodowego wobec Kresowian.

Pragnę zarazem Państwa poinformować, że przyjęłam propozycję współpracy z Panem Grzegorzem Braunem. Jego osoba budzi moje zaufanie, zaś dotychczasowa działalność społeczna, polityczna i publicystyczna daję rękojmię tego, iż pan Braun interesów Polaków z Ziem Wschodnich na pewno nie zlekceważy.

Maria Pyż

31 sierpnia 2015
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

81 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • kojoto
    kojoto :

    Fiesta, Ty niestety udowodniłeś, że upadłeś na głowę we wpisach poniżej. Niestety Kukiz i jego dziwaczne otoczenie postępują w delikatnie mówiąc bardzo niejasny sposób. Ty pozostajesz na to kompletnie ślepy i powtarzasz mantrę, że Kukiz dostał więcej… cóż Duda i Komorowski dostali jeszcze więcej i co z tego. To jest gówno warty argument.

     • kojoto
      kojoto :

      Czy Redakcja forum naprawdę zamierza tolerować takich osobników. To drobiazg, że on ubliża wszystkim, którzy mają inne zdanie i wypisuje takie bzdety, jakby był ciągle naćpany. Problem w tym, że w poprzednim poście życzył mi śmierci, i nie ma od 2 dni żadnej reakcji ze strony adminów. Choć zgłosiłem to zarówno, używając narzędzia „zgłoś nadużycie”, jak i emailem w którym podałem niezbędne szczegóły.

  • Avatar
   zan :

   Grzegorz Braun to kilka klas wyżej od Kukiza. Jednak nie ufałbym mu tak do końca. Braun trochę kręci, dużo ostentacji w jego zachowaniach (po matce boskiej w klapie Bolka, Niesiołowiskim w ZCHN itd. należy uważać na dewotów). Chciałbym żeby był w sejmie np. z JKM – przynajmniej jakiś powiew świerzości – ale nie powierzyłbym mu całkowitej odpowiedzialności.

   • kojoto
    kojoto :

    Powiadają, że ostrożności nigdy za wiele. Jednak w tym wypadku przesadzasz. Braun nie jest kolesiem z nikąd. Przez wiele lat działa w tematyce okołopolitycznej jako reżyser i publicysta, dał się poznać w działaniu. Wpłynął na spore rzesze ludzi swoimi filmami i wypowiedziami (nawet jeśli wiele tez powtarza za Michalkiewiczem i innymi). Jak do tego wszystkiego przypomnę sobie te jego zmagania z sądową biurokracją, to wierzę w uczciwość jego zamiarów. Naprawdę jestem z reguły podejrzliwy, ale w wypadku Brauna, chyba nie ma powodu do obaw.

  • Avatar
   fiesta :

   Piotr_B: (31.08.2015 23:57) cytat:

   „Grzegorz Braun to ciekawy człowiek”.

   ODPOWIEDZ: To zalezy od ktorej strony. Ale jedno jest pewne, ze chce podporzadkowac Polske i Polakow ZYDOWSKIEJ SEKCIE KATOLICKIEJ, ktora ma swoja glowna siedzibe w WATYKANIE, a filie w Warszawie (Episkopat, ktory podlega pod Watykan) , czym sie zdradzil podczas wystepow na II-gim zjezdzie na Mazowszu w lipcu 2012r – patrz video na stronie:

   https://www.youtube.com/watch?v=uuiv314doG0

   Nie wiem dlaczego, ale wy obywatelu doktorze Piotrze Bein, za*ebaliscie jak lysy o beton.

 1. Avatar
  cris_71 :

  Ciekawe to wszystko się robi. Wszystkie partie tak zwane – antysystemowe, zostały w perfekcyjny sposób rozegrane przeciw sobie. Braun, Korwin, Kowalski są bez szans, dziś Kukizowi nóż w plecy wbija pani Pyż, a poprawia Lodowski. Co ciekawe, jeśli dzisiejszy news Stonogi o homociągotkach Kaczyńskiego się potwierdzi, to PIS leży i kwiczy. Ludzie z bezsilności wyjdą wkońcu na ulice co da pretekst do odpalenia ustawy 1066 i skorzystania z przebywajacych akurat na manewrach w Polsce wojsk natowskich. I w ten oto sposób ziści się czarny scenariusz o IV rozbiorze Polski.

  • kojoto
   kojoto :

   Kukizowi nóż w plecy? Czytałeś oświadczenie Pyż-Pakosz? Czy tylko nagłówek? Kukiz to pajac i prawdopodobnie sprzedawczyk. Sam sobie nóż w plecy wbija. Braun i Korwin mają szanse tym większe im więcej ludzi nie myśli takimi kategoriami jak ty – wiem propagadnda robi swoje i wielu jest na to podatnych (co zaprezentowałeś), ale coraz więcej ludzi chyba sobie to uświadamia.

   • Avatar
    fiesta :

    Kojoto…. wczytaj sie dokladnie w tresc listu M.Pyz, ktora w/g mnie wymyslila sobie powody, zeby dokopac P.Kukizowi i perfidnie manipuluje opisywanymi przez siebie wydarzeniami:
    1. Domaga sie obrony od Kukiza za to, ze jest posadzana o „pro-rosyjskosc”. Pytanie: Ile jest w tym winy P.Kukiza ?
    2. Ma pretensje do Kukiza o to, ze na pierwszych trzech miejscach listy kandydatow do sejmu nie ma reprezentanta Kresow. Pytanie: Kiedy M.Pyz uzgadniala z P.Kukizem te sprawy, ze ma do niego pretensje ?
    3. Nie mogla skontaktowac sie z P.Kukizem, ale oskarza go o brak wiarygodnosci. Pytanie 1: Czy M.Pyz dla uwiarygodnienia swojej wersji jest gotowa podac date i godzine kontaktow telefonicznych ? Pytanie 2: Co ma wspolnego brak nawiazania kontaktow z utrata wiarygodnosci ?
    4. M.Pyz falszywie oskarza P.Kukiza o lekcewazenie Kresowian. Pytanie: Czy M.Pyz dysponuje lista nazwisk Kresowian, ktorzy skarza sie na P.Kukiza, ze ich lekcewazy ?
    Wniosek:
    List M.Pyz jest ogolnikowy w formie pomowien, a na dodatek zmanipulowany przez M.Pyz i dla mnie M.Pyz jest malo wiarygodna.
    Zgodnie z obyczajem i dla zachowania obiektywizmu nalezy wysluchac drugiej strony, czyli P.Kukiza co ma do powiedzenia n/t zarzutow M.Pyz.
    Dopiero po wysluchaniu dwoch stron mozna dokonac oceny postepowania.
    Mam nadzieje, ze KRESY.PL przeprowadzi wywiad z P.Kukizem i zada mu pytanie dotyczace pomowien M.Pyz.

    • kojoto
     kojoto :

     Oskarzenia o manipulacje sa nieuzasadnione i mam nadzieje, ze zrobiles to z nieostroznosci tylko: Ad.1 pominales fakt, ze ataki na Pyz-Pakosz jej wspólpracowników i rodzine byly zaaranzowane wlasnie dlatego, ze zgodzila sie na nawiazanie wspólpracy z Kukizem. (w nawiasie, kiedy Braun rozwazal podjecie wspólpracy z Ciasteczkiem – ten go posrednio oskarzyl o antysemityzm etc w wywiadzie dla Gówno Wartej, gdyz nie odcial sie od falszywych oskarzen, przez co je podtrzymal). Ad.2 Pyz-Pakosz zarzuca Kukizowi, ze wykorzystal kontakty z nia i swoje rzekome poparcie dla Kresowian wylacznie w celach wizerunkowych. Ad.3 to juz pozostaje kwestia subiektywnej oceny – Ciebie slowa Pyz-Pakosz nie przekonuja, w/g mnie wydaja sie byc wiarygodne. Nie mam powodów jej nie ufac – slyszalem szereg jej wypowiedzi, o jej dzialaniach wiem niewiele, ale w kazdym razie cokolwiek. O Kukizie wiem wystarczajaco duzo, zeby nazwac go blaznem. Kto wie czy nie okaze sie do tego sprzedawczykiem?

     • Avatar
      fiesta :

      Kojoto…. zarzut o „pro-rosyjskosc” M.Pyz wyszedl ze srodowiska zwolennikow UPA-iny w Polsce, co mialo miejsce w 2014r, kiedy M.Pyz odnosila sie krytycznie pod adresem liderow przewrotu politycznego i wydarzen na Ukrainie – tego typu zarzuty to jedna z metod zwalczania przeciwnikow politycznych i M.Pyz mogla zwyczajnie napisac wyjasnienie w tej sprawie za kazdym razem, kiedy byla posadzana o „pro-rosyjskosc”, tym bardziej, ze jest dziennikarka i P.Kukiz nie mial zadnego obowiazku wobec niej.
      W zwiazku z tym M.Pyz falszywie oskarzyla P.Kukiza i narzuca mu obowiazek jej obrony w sprawie o „pro-rosyjskosc”, zeby zrobic Kukizowi swinstwo. O tym, ze M.Pyz celowo zrobila Kukizowi swinstwo swiadczy jej wypowiedz w wywiadzie pt. „MY POLACY ZE LWOWA” – cytat:
      „D: nie obawia się Pani bycia posądzoną o agenturalność na rzecz Rosji?
      M: nieustannie mnie tak ktoś nazywa, ale wynika to ze zwykłej niewiedzy.” (cytat pochodzi ze strony: http://kresowiacy.com/2015/08/my-polacy-ze-lwowa/ ).
      To jest dowod, ze M.Pyz doskonale wiedziala ze jest posadzana o „pro-rosyjskosc” i co jest tego przyczyna, a mimo tego przyczepila sie do P.Kukiza, ze jej nie broni, co posluzylo jej za argument, zeby dokopac Kukizowi, poniewaz nie mogla dodzwonic sie do Kukiza w sprawie uzyskania pisemnego pelnomocnictwa oraz z powodu braku jej nazwiska w pierwszej trojce na liscie wyborczej Kukiza – M.Pyz rozpieraja ambicje tak jak M.Kowalskiego i to jest glowny powod, ze opluwaja P.Kukiza.
      Poza tym dopisywanie przez Ciebie dodatkowych wydarzen w sprawie Braun-Kukiz w temacie dotyczacym M.Pyz w niczym nie usprawiedliwia zachowania M.Pyz w stosunku do P.Kukiza, ktora chce mu zrobic swinstwo, bo ma ambicje dostac sie do sejmu, zarobic ponad 10 tysiecy zl miesiecznie, zeby polepszyc swoj status materialny, a jednoczesnie polepszyc swoj status polityczny.
      W/g relacji M.Pyz do kontaktu P.Kukiza z M.Pyz doszlo podczas pielgrzymki na Jasnej Gorze w Czestochowie i zawarta zostala umowa werbalna (slowna) n/t wspolnych dzialan i na tym zakonczyla sie sprawa. W/g tych samych relacji M.Pyz, nie mogla skontaktowac sie ponownie z P.Kukizem i dlatego sama podjela decyzje zerwania umowy werbalnej z P.Kukizem, a jednoczesnie obwinila za wszytko P.Kukiza i zrobila mu bezpodstawny zarzut, ze nie dba o sprawy Kresowian – na papierze mozna wszystko napisac i M.Pyz musi to jeszcze udowodnic, wiec czekam na dowody od M.Pyz.
      Od siebie dodam, ze nie bylem zwolennikiem P.Kukiza i pisalem krytycznie o jego postepowaniu na forum KRESY.PL , ale jako zwolennik polskich interesow narodowych nie jestem zwolennikiem przedkladania prywatnych interesow M.Pyz czy M.Kowalskiego ponad polskie interesy narodowe i nie toleruje „wbijania noza w plecy” P.Kukizowi, jak to zrobil M.Kowalski i M.Pyz.
      Dla mnie nie jest istotne czy M.Pyz lub M.Kowalski dostanie sie do sejmu, ale istotne jest odsuniecie od wladzy i wplywow ZDRAJCOW POLSKI – mafii, ktora jest zwiazana ukladem przy „okraglym stole” i dziala na szkode Polski i Polakow.

     • kojoto
      kojoto :

      Tekst jest sprzed kilku dni, a ja sam dobrze pamiętam jak niedługo po informacji na Kresach.pl, że Pyż-Pakosz jest „reprezentanką” Kukiza 2015 na Kresy, została zaatakowana przez media pro PISowskie. Twoje słowa odnośnie wywiadu sprzed 4 dni są przegięciem „To jest dowod, ze M.Pyz doskonale wiedziala ze jest posadzana o „pro-rosyjskosc” „, może i była przez UPAdlińców atakowana i wcześniej, ale nie o tym mowa. Ostatnio Kukiz rozmawiał z Gójską-Hejke i miał szansę nawiązać do tago, ale odstawiono za to szopkę – Kukiz pokazał, gdzie ma swoich „współpracowników”.

     • Avatar
      zan :

      Kojoto ma rację. Ja na Kukizie poznałem się dawno temu, część współpracowników (jak Maria Pyż)później, natomiast koniunkturaliści (Krzysio Taniec z Gwiazdami Bosak) opuszczają tonący okręt widząc, że jedynka, a nawet dwojka niczego u tego pana już nie gwarantuje. Po prostu mega niesmak. Jeśli agent – to zrobił co miał zrobić. A jeśli cham ze złotym rogiem – to mu tylko o tym rogu należy przypominać, by się opamiętał , poczuł wstyd i w końcu zszedł ze sceny.

     • Avatar
      fiesta :

      Zan… a ja celowo zawiesilem krytyke Kukiza, poniewaz jest czlonkiem GRUPY KUKIZA (Narodowcy, KNP, byli Korwinowcy etc) , ktorej glownym celem jest dazenie do odsuniecia od wladzy i wplywow w Polsce mafii „okraglego stolu” (PO, PSL, SLD, PiS) oraz sa liczacym sie ugrupowaniem politycznym – ponad 20% sympatykow P.Kukiza w wyborach prezydenckich, przy okolo 0.5% popularnosci M.Kowalskiego i okolo 0.8% popularnosci G.Brauna – M.Pyz nie wchodzi nawet w rachube, poniewaz uprawia sabotaz tak jak M.Kowalski.
      Ja nie namawiam Polakow desperacko jak „Kojoto” twierdzeniem, ze „glos na Kukiza jest glosem straconym”, bo to jest zwykla propaganda pozbawiona dowodow – patrz ponad 20% glosow na Kukiza, a tylko okolo 0.8% na G.Brauna, czyli ponad 20 razy mniej.
      Niech kazdy Polak i Polka glosuje na kogo chce, ale niech glosuje na kandydata obozu narodowego, zamiast na kandydatow MAFII „OKRAGLEGO STOLU” z PO, PSL, SLD i PiS, czyli ZDRAJCOW POLSKI I NARODU POLSKIEGO.

     • kojoto
      kojoto :

      Prezentujesz wybitnie pokrętne myślenie. Co z tego, że dostał 20 %. Idz na calość i zagłosuj na PIS, lub PO. Według sondaży oni dostaną więcej niż kukiz2015. Glosuj na najlepszy wynik. Wiesz, że na więkrzość ludzi dzialają tego typu reklamy, że więkrzość ludzi wybiera ten czy inny produkt? Tak samo jest w polityce. Już Ci tłumaczyłem, że Kukiz wygląda mi na „wadliwy produkt”, nie będę się powtarzał. Ty też napisałeś już wiele razy, że mu wierzysz. Nie dogadamy się w tej kwestii, chyba, że stanie się cód i zmieię zdanie, coś mi jednak mówi, że to prędzej Ty przejrzysz na oczy po jakiejś kolejnej wpadce Kukiza. P.S. to co zrobił Kowalski też uważam za błąd, ale nie ze względu na problem Kukiza, tylko zagrożenie dla RN.

     • Avatar
      fiesta :

      Kojoto…. sondaze mnie nie interesuja, bo mozna je latwo zmanipulowac, a swoja analize opieram na wynikach wyborow prezydenckich, gdzie Kukiz uzyskal trzeci wynik – ponad 20% i zdeklasowal Korwina, Brauna, Kowalskiego etc razem wzietych.
      Na liscie RUCH KUKIZA jest prawnik J.Jachnik i prezes RN R.Winnicki, ktorych znam z wypowiedzi i do ktorych mam zaufanie i w/g mnie RUCH KUKIZA jest ta partia, ktora Poalcy powinni poprzec w nadchodzacych wyborach.

      WYWIAD Z J.JACHNIKIEM

      https://www.youtube.com/watch?v=LLlCdZ2Ui8A

     • Avatar
      fiesta :

      Kojoto…. Mnie nie interesuja plotki tylko fakty i jesli masz dowod, ze ktos dziala za plecami Kukiza to napisz, a jesli nie masz dowodow to nie mac wody, chyba ze masz w tym jakis cel osobisty jak M.Pyz lub M.Kowalski.
      Ja wielokrotnie pisalem, ze glownym celem grupy Kukiza jest odsuniecie od wladzy i wplywow MAFII „OKRAGLEGO STOLU”, czyli ZDRAJCOW POLSKI I NARODU POLSKIEGO.
      I czy to zrobi P.Kukiz, narodowiec R.Winnicki lub ktokolwiek inny nie jest istotne, poniewaz bez usuniecia zdrajcow od wladzy nie jest mozliwy proces naprawy panstwa polskiego i odzyskanie rozkradzionego za bezcen polskiego majatku narodowego, co jest dowodem na celowa likwidacje polskiego zaplecza gospodarczo-ekonomicznego i doprowadzenie Polski do ruiny, a Polakwo do nedzy i to jest powod, zeby tych wszystkich zdrajcow, ktory zdradzili Polske i Polakow, rozstrzelac na miejscu i moze tego Kukiz nie moze powiedziec oficjalnie, ale ja to powiem, poniewaz tak jak ja mysli wielu polskich patriotow.
      Dla mnie „Panem” jest tylko Bog (Jezus Chrystus) i nie odczuwam potrzeby nazywania kogokolwiek innego „Panem”, ani nie stosuje do nikogo unizonosci, niezaleznie od stanowiska i posiadanego majatku, poniewaz wszyscy ludzie sa smiertelnikami i przyslowiowa „kupa gnoju” – patrz Ewangelia Jana 6:63 (Duch daje zycie, cialo na nic sie nie przyda…).
      Czasami uzywam zwrotu „pan/pani” dla wyrazenia szacunku dla zasluzonej osoby lub gdy nakazuje regula sadownicza i jak nietrudno sie domyslec, Ty „Kojoto” przeholowales z „Panem Kukizem”, czyli Twoje insynuacje to pewnego rodzaju brzydki nawyk i odpowiedz sobie skad to sie u ciebie wzielo, bo ja nie chce nic sugerowac.
      Roznice miedzy Braunem, Korwinem, Kukizem i wielu innymi osobami to sprawa osobista lub sprawa ich programu wyborczego i ja nikogo nie przekreslam, poniewaz kazde dzialanie jest dobre, ktore prowadzi do sukcesu, niezaleznie od tego czy ktos robi to bezposrednio lub pod roznymi pozorami, poniewaz najwazniejsze sa efekty tych dzialan w sensie korzysci dla Polski i Polakow i takim klasycznym przykladem jest eksport polskich warzyw i owocow do Rosji pomimo zakazu nalozonego przez Rosje, ktore zostaly przerzucone po cichu do Rosji poprzez inne kraje i skutek jest ten sam – polskie warzywa i owoce trafily do Rosji, pomimo, ze odbylo sie to okrezna droga i bez rozglosu.
      Ja rozumie zniecierpliwienie i glosy krytyki pod adresem P.Kukiza, poniewaz nie wyjawia co ma zamiar zrobic, gdy dojdzie do wladzy i widocznie ma taki styl dzialania i lubi dzialac przez zaskoczenie.
      Nalezy rowniez wziac pod uwage dzialania rodzimych i zagranicznych spec sluzb, ktore na pewno kontroluja rozmowy telefoniczne i ruchy P.Kukiza oraz wazniejszych osob z jego otoczenia i moga nawet miec swojego agenta-konfidenta w ugrupowaniu Kukiza – vide NSZZ Solidarnosc nafaszerowana agentami bezpieki i konfidentami.
      Kazdemu z kandydatow mozna wykazac bledy w programie lub postepowaniu, np. G.Braunowi, ze popiera ZYDOWSKA SEKTE KATOLICKA, ktora wielokrotnie szkodzila Rzeczpospolitej i kolaborowala z wrogami Polski przeciw Polsce i Polakom. Korwinowi, ze chce wprowadzic dla wszystkich wolny dostep do narkotykow i zniszczyc Polakom mozgi oraz uzaleznic Polske od ZYDOWSKICH LICHWIARZY I SPEKULANTOW i dlatego Braun i Korwin nie sa tacy popularni wsrod polskich wyborcow, ktorzy sa ludzmi myslacymi, dzieki dostepowi do niezaleznych zrodel informacji.
      Oczywiscie kazdemu politykowi trzeba patrzec na rece i na to co mowi, ale prowadzenie walki podjazdowej po tej samej stronie ugrupowan patriotycznych jest uprawianiem sabotazu i dzialaniem na szkode ugrupowan patriotycznych, a przede wszystkim proba oslabienia elektoratu wyborczego ugrupowania Kukiza.
      „KTO DOLKI POD KIMS KOPIE TO SAM W NIE WPADA”, mowi polskie przyslowie i zapamietaj to sobie Kojoto.

     • kojoto
      kojoto :

      Jedyną rzeczą, którą możesz mi zarzucić jest to, że przez niedopatrzenie zrobiłem z „P. Kukiza”, „Pana Kukiza”, mógłbym to wogóle pominąć jako nieistotny szczegół, ale nie mam zwyczaju chować głowy w piasek. Po prostu się pomyliłem i za to przepraszam. Co do osaczania ludzi spoza układu agenturą, to jestem pewien, że dotyczy to wszystkich bez wyjątku. W mojej rodzinie nawet pośledni działacze Solidarności byli inwigilowani (oczywiście wyszło po latach). Nie mam dowodów na umoczenie więkrzości liderów PO, PIS, SLD, PSL etc, ale to nie zmieia faktu, że czasem jak zobaczę gębę i posłucham co mówi to nie mam wątpliwości. Co do Kukiza to napisałem już tyle razy co o nim myślę, że jeśli to nie jest zwykła manipulacja z Twojej strony, to mógł bym to wytłumaczyć chyba tylko Twoim zacietrzewieniem, czy ty wogóle czytasz co ja piszę? Więc wrzuć na luz, bo nie kopie pod Tobą dołków. W/g mnie szkodliwe są Twoje oskarżenia względem Kowalskiego (wydaje się być bardzo honorowy, ale niezbyt zręczny), czy Pyż-Pakosz. Oni po prostu przejrzeli na oczy, teraz kolej na ciebie 🙂

     • Avatar
      fiesta :

      Kojoto…. pisalem w innym komentarzu o 3.5 tysiaca zgloszeniach osob chetnych do pozostania poslem/poslanka do sejmu z listy RUCHU KUKIZA i to jest powod, ze dochodzi do ciaglej zmiany nazwisk na liscie kandydatow, ale Ty Kojoto o tym nie piszesz, zeby wyjasnic sprawe w sposob obiektywny tylko podsuwasz sensacyjne i jednostronne informacje, zeby dokopac Kukizowi, a przez to RUCHOWI KUKIZA.
      To Kukiz zapracowal na swoj sukces i Kukiz ma prawo wybierac swoich kandydatow – bardzo proste i logiczne rozumowanie, czego Ty z kolei nie rozumiesz i uparcie preferujesz M.Pyz, wiec zaloz z nia komitet wyborczy i startuj tak jak inni do sejmu.
      Ja nie mam pretensji do Kukiza, ze ustala swoja liste, bo ma do tego prawo. Natomiast M.Kowalski i M.Pyz probuja byc perfidni i atakuja Kukiza za ich osobiste niespelnione ambicje.
      Skoro obydwoje czuja sie zawiedzeni to moga sami zalozyc swoje komitety wyborcze, albo dolaczyc do innych ugrupowan politycznych i kandydowac do sejmu – tak postepuja ludzie honoru, a nieudacznicy beda zrzucac wine na innych i ciagle narzekac.
      Teraz toczy sie walka o Polske i nie ma czasu na zajmowanie sie sprawami prywatnymi M.Kowalskiego i M.Pyz.
      Jesli chodzi o mnie to jestem za odsunieciem od wladzy i wplywow w Polsce mafii „okraglego stolu”, w czym najwieksze szanse ma obecnie RUCH KUKIZA – patrz ponad 20% poparcie zdobyte przez Kukiza w wyborach prezydenckich – 20% jest liczba faktyczna, a nie uzyskana z badania opinii publicznej.
      Lista kandydatów KWW KUKIZ’15 ( http://pressmania.pl/?p=18083 ).

     • kojoto
      kojoto :

      Te 20 % Kukiza odzwierciedlaja ilo czasu i sposób w jaki by przedstawiany w mediach, popatrzyłeś sobie na czas antenowy przydzielony w różnych telewizjach przed wyborami? To, że takie twory jak ogórek, jarubas i palikot i tak nic na tym nie zyskały to nie jest argument, ale da sie zauważyć, że Kukiz miał nieporównywalnie więcej wystąpień niż Braun i Kowalski razem wzięci. Np w marcu w TVP info Braun = 0 minut/sekund, Kowalski 0 minut 15 sekund, a Kukiz około 20 minut. Ja nie tworzę żadnych sensacji na temat Kukiza. Jaki koń jest każdy widzi… mam nadzieję, że Ty też zobaczysz.

     • Avatar
      fiesta :

      Kojoto… Ty nie potrafisz zrozumiec, ze P.Kukiz ma kolegow w telewizji, ktorzy moga mu zalatwic wywiad za darmo pod pozorem tworczosci artystycznej, a jednoczesnie zrobic Kukizowi kampanie wyborcza, ale np.G.Braun nie mial tyle szczescia, pomimo, ze jego wuj-komunista Juliusz Braun jest prezesem TVP i nie pomogl G.Braunowi.
      Mowimy oczywiscie o dodatkowym czasie antenowym poza regulamimowo przyslugujacym czasem kazdemu kandydatowi.
      Kolejna taka osoba, ktora interesuja sie media jest Zbigniew Stonoga, ktory demaskuje polswiatek mafijny „okraglego stolu” przy wladzy, uwiklany w korupcje i inne naduzycia, poczawszy od poslow, a skonczywszy na prezydencie Komorowskim, sedziach i prokuratorach „wymiaru niesprawiedliwosci”, ktorego korzenie siegaja PRL i w zwiazku z tym, nawet Z.Stonoga jest bardziej popularny niz G.Braun – patrz informacja: „Zbigniew Stonoga, człowiek, który spowodował falę dymisji w rządzie Ewy Kopacz, był dotąd znany głównie w internecie. Jego profil na Facebooku „lubi” obecnie niemal pół miliona osób. Teraz, za sprawą publikacji akt śledztwa tzw. afery taśmowej, poznała go cała Polska.” ( Zrodlo: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kim-jest-Zbigniew-Stonoga-7263932.html ).
      Przypomne, ze Z.Stonoga jest z zawodu tokarzem i pochodzi z Wolomina, ale jest lepszym „rezyserem” niz rezyser G.Braun, ktory skonczyl szkole filmowa.
      Dlatego rezyserowi G.Braunowi tez polecam wziecie kursow „rezyserskich” u tokarza Z.Stonogi, a zarazem kursow doksztalcajacych jak robic polityke.
      Wniosek: Kukiz i Stonoga maja WRODZONY TALENT i specyficzna osobowosc, ktora przyciaga innych.

      KONIECZNIE OBEJRZYJ PROGRAM ZE ZBIGNIEWEM STONOGA !

      https://www.youtube.com/watch?t=133 &v=hILAJvWm3Cs

     • kojoto
      kojoto :

      Nie musisz mi polecać Stonogi, dobrze znam jego internetową działalność. Może jest to ciekawy trop, ale ja jestem zbyt nieufny, żeby zaraz się nim ekscytować. Czy ty Fiesta wiesz co to w ogóle jest reżyseria? widziałeś kilpy wyborcze Brauna – to jest reżyseria 🙂 ale to nie wszystko niestety. Trudno się walczy o głosy komuś, kto jest niemal totalnie przemilczany w mediach, a kiedy już się go zapraszana to na dzień dobry częstowany pytaniem z cyklu: Dlaczego jest pan ochydnym antysemitą i homofobem? A Tobie sie wydaje, że te same media pokazywały by tak często Kukiza i jeszcze robiły mu reklamę. Fiesta masz wiele dobrych spostrzeżeń, ale wydaje mi się, że jesteś jednak bardzo naiwny. Nie obraź się – bo w sumie to dobrze się z Tobą dyskutuje.

     • Avatar
      fiesta :

      Kojoto… Kukiz i Stonoga nie posiadaja wyzszego wyksztalcenia, ale obydwaj przeszli przez „szkole zycia”, ktora w/g mnie jest bardziej wartosciowa niz dyplomy zdobyte na uczelniach, na ktorych studenci sa generalnie oglupiani, poniewaz program nauczania jest dostosowany do obowiazujacej poprawnosci politycznej.
      Ja rowniez znam zycie, bo obracalem sie w roznych srodowiskach, poczawszy od ludzi biednych, a skonczywszy na srodowisku wykladowcow uniwersyteckich, posrod ktorych mam znajomych i czuje sie rozbawiony Twoim „wydaje mi sie, ze…”, poniewaz po dzialaniach Kukiza i Stonogi widac, ze chca odsunac mafie „okraglego stolu” od wladzy i wplywow w Polsce, poniewaz to sa ZDRAJCY POLSKICH INTERESOW NARODOWYCH, a Ty zarzucasz mi naiwnosc ? Przeciez faktem jest, ze tokarz Z.Stonoga potrzasnal rzadem premier E.Kopacz i ten fakt czyni z Ciebie KLAMCE, a mnie oczyszcza z Twojego zarzutu o „naiwnosc”.
      Kojoto, przeciez to widac, ze reklamujesz Brauna i Pyz i swoim „domniemanym nawykiem” oraz polprawdami probujesz poderwac wiarygodnosc Kukiza i ugrupowania partyjnego Kukiza, tylko ze zle trafiles, poniewaz jestem zorientowany w sytuacji i mam zaufanie do J.Jachnika i R.Winnickiego, ktorzy kandyduja z ugrupowania Kukiza.
      Nawet „krok” zauwazyl, ze G.Braun jest zdewocialy i mu nie ufa, a ja dodam, ze z moich obserwacji wyglada na „psychola” i reklamuje zydowska sekte katolicka, ktorej chce podporzadkowac Polske i Polakow.
      Wiecej informacji o Watykanie-siedzibie antychrysta jest na stronie: ( http://forum.suwerennosc.com/viewforum.php?f=35 ). Nawet polski zyd Wojtyla-Katz namawial Polakow, zeby glosowali za wejsciem do EURO-LAGRU, a ja bylem temu przeciwny i kto mial racje ?

     • kojoto
      kojoto :

      Widzę Fiesta, że jednak pomyliłem się co do Ciebie. Szkoda. Ty już kompletnie odjechałeś. Głosisz jakieś dyrdymały o żydowskiej sekcie katolickiej, zarzucasz mi co chwilę kłamstwa, podczas kiedy to ty co raz dopuszczasz się manipulacji i mącisz i zadrażniasz oskarżając o egoizm i pychę takich ludzi jak Pyż-Pakosz, czy Kowalski. Podniecasz się do czerwoności Kukizem i Stonogą, a wiesz o nich tyle co pies o gwiazdach. Ja nie ukrywam, że też nie wiem kim są naprawdę Ci ludzie, ale nauczony bolesnym doświadczeniem „Bolka”, Kaczyńskich i wielu wielu innych, którzy wydawali sie być uczciwi, a okazali się ustawionymi pionkami, po prostu oduczyłem się naiwności. Różnica między nami jest jednak taka, że ja poddaję różne informacje „próbie ognia” logiki, a Ty łykasz wszystkie śmieci z internetu jak głupia gęś, i mam uzasadnione obawy, że nigdy nie nauczysz się odróżniać informacji trefnych od potencjalnie prawdziwych. Zakładam, że się teraz obrazisz za „głupią gęś”… cóż, trudno.

     • Avatar
      fiesta :

      Kojoto… Do tej pory nie potrafisz zrozumiec, ze polski interes narodowy jest wazniejszy od prywatnych interesow M.Kowalskiego i M.Pyz oraz ze decyzja doboru kandydatow na poslow z GRUPY KUKIZA nalezy do Kukiza i jego grupy i ani Kowalski, Pyz i Ty nie macie prawa cokolwiek narzucac Kukizowi i jego grupie – czasy UB juz minely, a Kowalski, Pyz i Ty nie pozbyliscie sie UB-ckich metod narzucania innym swojego myslenia. Chyba jestescie na tyle dorosli, zeby zrozumiec, ze nie jestescie potrzebni Kukizowi i jego ugrupowaniu – w ugrupowniu Kukiza tez sa myslacy ludzie, ktorzy wiedza czego chca – patrz wypowiedz prawnika J.Jachnika, ktora wczesniej zamiesilem.
      A jak rozpiera Cie chec dzialania i dawania rad to zglos sie do G.Brauna, bo potrzebuje pomocy nie tylko organizacyjnej, ale rowniez finansowej – patrz artykul na stronie ( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/budzety-na-kampanie-prezydencka-jeden-glos,87,0,1777751.html ) ; G.Braun musi zasiegnac porady u P.Kukiza w sprawie finansowania swojej kampanii najtanszym kosztem, bo nawet i w tym Kukiz ma wielka przewage nad Braunem – tylko nie pisz tak jak zawsze Kojoto, ze za tym tez ktos stoi bez podania konkretnych dowodow.
      A teraz troche informacji na temat zydowskiej sekty katolickiej – powstala na soborze w Nicei w 325r i przyjela nazwe kosciol katolicki i od 17 wiekow pierze koscielnym owieczkom i baranom mozgi zydowskimi legendami „starego testamentu” i stad bierze sie okreslenie „zydowska sekta katolicka”.
      W IV wieku powstalo „pismo swiete”, ktore skladalo sie ze „starego testamentu” (zydowskich legend napisanych dla zydowskich potrzeb, opartych na kulturze i wierzeniach innych narodow poganskich, ktore sobie przypisali zydzi, plus wymyslili wydarzenia, ktore nie mialy miejsca w historii – szczegoly ujawniaja historycy i archeologowie tacy, jak: Herzog, Strugnell, Costello etc, ktorzy twierdza, ze nie bylo „krolestwa” Dawida, Dawid nie zabil Goliata, nie bylo „ucieczki” zydow z Egiptu, wiec tym bardziej nie bylo zadnych „cudow”, ktore zydzi po prostu wymyslili etc etc , a tzw. „10 przykazan” znane byly 100 lat wczesniej zanim narodzil sie Mojzesz etc) i „nowego testamentu” (sposrod kilkunastu opisow z zycia Jezusa zostaly wybrane tylko 4 – odrzucona zostala Ewangelia Piotra jawna oraz tajna, pisana do spolki z apostolem Markiem, Ewangelia Marii, Ewangelia Marii Magdaleny, Ewangelia Filipa etc) oraz Listow Apostolskich i Apokalipsy Jana (dwie Apokalipsy Piotra tez zostaly odrzucone przez KK, tak samo jak dwie Ewangelie Piotra).
      Nawet „Credo”, ktore stanowi dogmat wiary katolickiej zostalo zaklamane, poniewaz jedno ze zdan brzmi: „… ukrzyzowany pod Poncjuszem Pilatem…”, co wskazuje na wine Pilata. Natomiast ew.Jana informuje, ze rada zydowska (Sanhedryn) uknula spisek na zamordowanie Jezusa, a Jezus z kolei powiedzial do Pilata, ze: „… wiekszy grzech ma ten, ktory Mnie wydal tobie” (Jan 19:11).
      Pytanie: W jakim celu KK ukrywa zydowska zbrodnie na Jezusie ???
      Mam nadzieje, ze uzupelnilem Twoja niewiedze na temat zydowskiej sekty katolickiej, zeby zaden czytelnik tego forum nie mogl Ciebie nazwac durniem.

     • Avatar
      andrz :

      fiesta:03.09.2015 03:26. Sorry, ale ty naprawdę już kompletnie odjechałeś. Niedawno pisałeś o powstałej „sekcie ” po II Soborze Watykańskim, teraz okazuje się , że powstała w Nicei w 325r. Ciekawe jakimi rewelacjami nas wkrótce poczęstujesz. Nie wiem czy zauważyłeś, że swoimi tak skrajnymi wypowiedziami stałeś się wysoce niewiarygodny. Ponadto żebyś nie wiem jak pluł na KK i w szczególności nas JPII to i tak nie uda ci się go zdyskredytować. Zgadzam się z „Kojoto”, że łykasz wszystko z netu co tylko pasuje do Twojego widzenie świata i interpretujesz na swój wielce specyficzny sposób. Na szczęście „Fiesta” żyje około 60-70 lat a KK ma już ponad 2000 i nadal ma się dobrze ( mimo błędów które popełnia). W jednym tylko się z tobą zgadzam, ruch Kukiza mimo swoich ogromnych wad jest w tej chwili jedyną realną siłą ( niestety coraz mniejszą) mogąca wprowadzić do Sejmu ludzi o poglądach narodowych. Trzeba było zacisnąć zęby i nie kłócić się, tylko przyjąć warunki Kukiza, bo taka szansa może długo się nie zdarzyć. A tak będzie rządzić PIS, PO, PSL a głos narodowców znowu będzie słyszalny tylko na niszowych portalach bądź forach bez szansy na zaistnienie na szerszym ogólnopolskim gremium.

     • kojoto
      kojoto :

      Martwicie się, że Kukiz 2015 jest jedyną siłą, która może pojawić się w Sejmie jako przeciwwaga dla układu okrągłostołowego. Przy tym, każdy przy zdrowych zmysłach widzi, że z Kukizem i tym jego Ruchem jest coś nie tak. Nie wiemy dokładnie co i dlaczego, ale nauczeni różnymi doświadczeniami powinniśmy sobie uświadomić, że jest zbyt duże ryzyko, że to się okaże kolejna hucpa. Raz dawno temu zagłosowałem na PIS na tej samej zasadzie… i co? Gówno. Zrozumiałem, że należy popierać ludzi, którzy naprawdę mają coś do powiedzenia i są konsekwentni w poglądach. I nie obchodzi mnie, że więkrzośc ludzi jeszcze tego nie rozumie. Może kiedyś zrozumie, a jak nie to co za różnica czy Polskę pogrąży PIS, SLD, czu PO? może to też być Kukiz, Stonoga, lub ktokolwiek inny. Nie ma co liczyć na ludzi którzy nie są „czyści jak łza”, bo może się okazać, że są brudni jak szambo. Pytanie – co mam zrobić, żeby zmienić rzeczewistość ? ? ? Odpowiedź jest banalna – ZACZĄĆ OD SIEBIE. Kiedy już zmienię swoje myślenie i odzyskam wiarę w odzyskanie Polski i w możliwość osiągnięcia przez nas sukcesu, mogę przekonywać innych. Ale kiedy będę jęczał, że trzeba wybrać „mniejsze zło” to mogę w ogóle nie iśc na wybory. Więc głowa do góry i idziemy po 100 % 🙂 choćby i za 50 lat. No dobra niech już będzie – 55% dla chrześcijańskich konserwatystów i 45% dla liberalnych konserwatystów 🙂

     • Avatar
      andrz :

      Kojoto:03.09.2015 13:52 Nasz spór o Kukiza nie dotyczy jego samego, bo zdanie o nim mamy podobne. Mnie chodzi o skuteczne sposoby osiągania celu tzn. wprowadzenie Polaków o poglądach narodowych do naszego parlamentu. A moim zdaniem sposobność do tego była znakomita i niestety już została zaprzepaszczona. Można to był osiągnąć po plecach Kukiza, bez względu na to czy to z jego strony hucpa czy nie. Piszesz cyt: „Zrozumiałem, że należy popierać ludzi, którzy naprawdę mają coś do powiedzenia i są konsekwentni w poglądach. I nie obchodzi mnie, że większość ludzi jeszcze tego nie rozumie.” I jeszcze długo, długo nie zrozumie, bo docieranie do ludzi za pomocą przekonywania innych do swoich poglądów to najmniej efektywna i pracochłonna metoda, w porównaniu do sytuacji gdy się ma do tego np. sejmową mównicę (a co za tym idzie zainteresowanie i relacje bezpośrednie mediów) . Nie zgadzam się również ze stwierdzeniem, że w ostateczności można nie iść na wybory. Moim zdaniem jest to obowiązek dla każdego Polaka, a w sytuacji podbramkowej można skreślić wszystkich kandydatów i oddać głos nie ważny. To coś znaczy.Nie wolno natomiast nie iść, bo doskonale wiesz, że „absens carens”. I jest to jak bardziej na rękę naszym obecnym włodarzom. P.S. Wiesz czemu Kukiz osiągnął 20%? Bo do urn ruszyła masa ludzi młodych i takich których polityka g.…o obchodzi, a Kukiz stał się wśród nich po prostu modny (bez wnikania przez nich co on sobą reprezentuje).

     • kojoto
      kojoto :

      „można skreślić wszystkich kandydatów i oddać głos nie ważny. To coś znaczy.” z tym się akurat nie zgodzę. Wiele głosów nie ważnych w statystyce, może być odczytane jako niejasne karty do głosowania i ciemnota ludu 🙂 Niska frekwencja (utrzymująca się od lat) pokazuje prawicy, że są głosy do wzięcia… tylko się trzeba postarać. Co do oceny Kukiza i skąd się wzięło 20 procent to zgadzam się w zupełności, ale co do braku porozumienia z Braunem, Korwinem i RN to już raczej jest bardziej skomplikowane. Były zakulisowe rozmowy i cóż… czy ktoś tak naprawdę ogłosił jakieś powody niepowodzeń? Póki co są sygnały tylko od tych co na współpracę poszli, ale zrezygnowali. I wciąż słychać „Nie tak się umawialiśmy”.

     • Avatar
      fiesta :

      Andrz:…. Nie wystarczy uzyc wyrazenia „niewiarygodny” przeciw podawanym przeze mnie informacjom, ale musisz jeszcze dostarczyc dowodow na to co piszesz, czyli podac swoje zrodla informacji w celu ich skonfrontowania – ta sama regula dotyczy „Kojoto” i kazdego, kto chce prowadzic powazna dyskusje, zamiast mielic jezorem jak wy to robicie.
      W literaturze polskiej nie ma informacji o czarnych kartach KK i dlatego mozesz o tym nie wiedziec, ale te informacje sa dostepne w literaturze angielskiej, ktora podaje jak falszowany byl „stary testament” i tymi zydowskimi bzdetami sa oglupiane koscielne owieczki i barany przez 17 wiekow.
      Prof. archeologii Z.Herzog (Zyd) z Uniwersytetu w Tel-Awiwie powiedzial:
      „Following 70 years of intensive excavations in the Land of Israel, archaeologists have found out: The patriarchs’ acts are legendary stories, we did not sojourn in Egypt or make an exodus, we did not conquer the land. Neither is there any mention of the empire of David and Solomon. Those who take an interest have known these facts for years, but Israel is a stubborn people and doesn’t want to hear about it” ( http://individual.utoronto.ca/mfkolarcik/jesuit/herzog.html ).
      W artykule jest informacja, ze: NIE BYLO ZYDOW W EGIPCIE, NIE BYLO EKSODUSU ZYDOW Z EGIPTU, ZYDZI NIE PODBILI ZIEMI KANAN, NIE BYLO KROLESTWA DAWIDA I SOLOMONA oraz ze ZYDZI WYMYSLILI SOBIE OPOWIADANIA BIBLIJNE, a ZYDOWSKI BOG JAHWE MIAL KOCHANKE O IMIENIU „Asherah”.
      W/g informacji odszyfrowanych z DSS (Dead Sea Scrolls – Zwoje Morza Martwego, odkryte w 1946r, ktore licza sobie 2 tysiace lat) zydowski bog jahwe byl drewniana figurka z duzym k*tasem i takimi figurkami byly ozdobnione zydowskie oltarze do skladania ofiar.
      Profesorowie archeologii: J.Strugnell i J.Costello, ktorzy brali udzial w odszyfrowaniu DSS informuja rowniez, ze „Mojzesz” uprawial seks z wieloma kobietami i kazal je porywac dla siebie. Podczas masowych zydowskich orgii seksualnych uzywany byl srodek halucynogenny (narkotyk).
      ( http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35 &t=458 &start=20 ).
      BAJKA O DAWIDZIE I GOLIACIE – G.Greenberg (historyk starozytnosci i biblijny) dowiodl jak zydzi falszowali opowiadanie o Dawidzie, ktory rzekomo zabil Goliata ( http://ggreenberg.tripod.com/ancientne/101david.html ).

     • Avatar
      fiesta :

      Kojoto… czy propaganda koscielna wyprala Tobie mozg do tego stopnia, ze zatraciles sposobnosc logicznego myslenia, czy to jest Twoja wada wrodzona ?
      Zauwazylem, ze masz tendencje do przeinaczania faktow i dorabiania swojej wersji w chorobliwy sposob co jest widoczne w Twoich komentarzach, jak rowniez w powyzszym.
      Wniosek z mojego poprzedniego komentarza jest bardzo prosty:
      Eksodus i udzial Mojzesza w eksodusie to BAJKA, podobna do tej jaka slyszalem w przedszkolu O SMOKU WAWELSKIM.

     • Avatar
      andrz :

      fiesta:03.09.2015 19:44 Poczytaj sobie teraz ty coś do podusi, zanim zaczniesz następnych obrażać i przyjm do wiadomości, że można rożnie interpretować te same pisma. Rzecz dotyczy oczywiście prawdy o ZWOJACH ZNAD MORZA MARTWEGO ________ http://biblista.pl/index.php?option=com_content &view=article &id=3361:kilka-sow-o-krytyce-tekstu-i-zwojach-znad-morza-martwego &catid=300:materiay-biblijne &Itemid=81____ http://www.rumburak.friko.pl/ARTYKULY/religia/zwoje.php

     • Avatar
      fiesta :

      Andrz:… Czytalem informacje na podanej stronie „biblista.pl”, ktora jest TUBA PROPAGANDOWA KK i nosi nawet imie polskiego zyda Wojtyly-Katza i argumenty tam zawarte przypominaja mi artykuly propagandowe TRYBUNY LUDU – organu propagandowego KC PZPR, w ktorej w podobny sposob argumentowano i przekonywano Polakow o KIEROWNICZEJ ROLI PZPR W NARODZIE.
      Przeciez to oczywiste, ze KK nie bedzie pisal zle o tym czego naucza i glosi, i podobnie zachowywala sie propaganda komunistyczna.
      Nieznany autor w artykule na stronie „biblista.pl” probuje rozmydlic temat i zrzucic wine na pisownie i rozne znaczenia wyrazow, wiec ja moge mu odpowiedziec, zeby nie wypisywal bzdur, poniewaz „biblia” krola Jakuba (King James bible) jest wiernym przekladem orginalu hebrajskiego (nie greckiego) i historyk starozytnosci i biblijny G.Greenberg udowodnil, ze w „starym testamencie” jest 101 klamstw – vide opracowanie historyczne pt. „101 MYTHS OF THE BIBLE: HOW ANCIENT SCRIBES INVENTED BIBLICAL HISTORY” (101 MITOW BIBLII: JAK STAROZYTNI UCZENI W PISMIE WYMYSLILI HISTORIE BIBLIJNA) informacja jest na stronie ( http://ggreenberg.tripod.com/ancientne/101david.html).
      Wiec zacznij uczyc sie faktow historycznych, zebys nie wyszedl na durnia.

     • kojoto
      kojoto :

      Błądzisz jak dziecko we mgle, a do tego bełkoczesz, przykro mi, ale jak już pisałem wolę nazywać rzeczy po imieniu. Co do wyprania mojego mózgu przez KK, to jesteś rozbrajający – pisałem wielokrotnie na tym forum, że jestem agnostykiem. Twoje podparte „źródłami” rewelacje religijne pewnie przypawiły by o zawrót głowy samego Nietzschego 🙂

     • Avatar
      fiesta :

      Kojoto…. mnie nie interesuje kto kim jest i w co wierzy i pomimo, ze jestes agnostykiem to POWTARZASZ BZDETY PROPAGANDOWE ZYDOWSKIEJ SEKTY KATOLICKIEJ, a to z kolei oznacza, ze jestes osobnikiem ograniczonym i niezdolnym do powaznych duskusji – taki z tego wniosek.
      Dyskusja toczy sie n/t faktow dotyczacych historii i polityki KK na przestrzeni wiekow. I jesli nie przedstawisz faktow to twoje mielenie jezorem, ktorego pelno w kazdym twoim komentarzu, nic nie wnosi do dyskusji.
      Informacje, ktore podaje nie sa rewelacjami, moze tylko dla ciebie, wiec to jest kolejny dowod, ze zyjesz w piwnicy, gdzie nie dochodzi swiatlo madrosci.
      Z kolei „filozof niemiecki” F.Nitzsche, ktory tobie imponuje byl SIZOFRENIKIEM (mial zaburzenia osobowosci), byl PRO-ZYDOWSKI i ANTY-NIEMIECKI oraz ANTY-CHRZESCIJANSKI – wplyw mialo na to protestanckie srodowisko w jakim sie wychowywal i oczywiscie NIEWIEDZA NA TEMAT POCHODZENIA CHRZESCIJANSTWA, ktoremu Nitzsche dorobil zydowskie korzenie z powodu BAJEK „starego testamentu”, ktore w XIX wieku byly uwazane za prawde historyczna. A poniewaz w ciagu ostatnich 100 lat czlowiek dokonal wielu odkryc archeologicznych, wiec filozofia F.Nitzschego odnosnie zydowskiego pochodzenia chrzescijanstwa stala sie stekiem bzdur.
      Zas bajki „starego testamentu” jeszcze bardziej ukazuja ta roznice, zwazywszy na fakt, ze tzw. „10 przykazan” znane byly 100 lat wczesniej zanim narodzil sie Mojzesz.
      Archeologia to jednak ciekawa dziedzina, poniewaz jest elementem, ktory moze skontrolowac wydarzenia historyczne i jak z tego wynika, najbardziej zaszkodzila ZYDOM, bo zdemaskowala bzdety „starego testamentu”.
      Gdyby te odkrycia archeologiczne mialy miejsce ponad 100 lat temu, wowczas „niemiecki filozof” Nitzsche zmarlby na zawal serca, a tak to zmarl na SYFILISA i to niestety dodatkowo szkodzi jego „filozofii”. Gratuluje „autorytetu”, Kojoto, bo jak sie ma takie „autorytety” to nie ma sie co dziwic, ze i twoj mozg nawala.

     • Avatar
      andrz :

      fiesta:04.09.2015 21:51 Świetnie, że podałeś namiary na pewien portal na którym się produkowałeś. Dowiedziałem się tam, jak Ciebie postrzegają; opinie innych forumowiczów są dokładnie takie same, jakie są nasze (z „Kojoto”) w stosunku do Ciebie obserwacje. Odnośnie moich własnych spostrzeżeń, mogę tylko dodać, że stosujesz starą metodą masonów, która polega na wejście w dane środowiska i rozsadzanie go od wewnątrz, przez wypisywanie bredni podpartych na niesprawdzonych i różnie interpretowanych źródłach. Twoje wpisy to chyba idealny przykład takiej kreciej roboty. Podrabiaczy historii jest wielu i wiele już złego zrobili (jako przykład podam zarzuty wobec Piusa XII.-komuniści radzieccy rozpowszechnili po II wojnie materiały historyczne jednoznacznie wskazujące, iż papież Pius XII, współpracował z hitlerowcami i nigdy nie potępił zbrodni faszystowskich. Przez kilkadziesiąt lat prowadzono tę kampanię w ramach ujawniania prawdy o Kościele Katolickim. Cały nowoczesny i postępowy świat był oburzony obłudą Piusa XII. Dopiero stosunkowo niedawno okazało się, że zarzuty te były sfabrykowane)…. Ten ważny aspekt sprawy należy brać pod uwagę, gdyż nieprawdziwe lub bezkrytycznie przytaczane „fakty” napłodziło nam sporo historyków od siedmiu boleści (vide „fiesta”). Pozdrawiam nieświadomego MASONA „fiestę”, chociaż wiem, że intencje ma szczere. (Aczkolwiek dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane).

     • Avatar
      fiesta :

      Andrz:… Za prawdziwy autorytet uwazam jedynie JEZUSA CHRYSTUSA – BOGA oraz nigdy nie bylem i nie jestem masonem i nie nalezalem do zadnych czerwonych organizacji – to jest odpowiedz na twoje dzieciece insynuacje i najwyzszy czas, zebys wzial sie za nauke i wydoroslal, bo piszesz bez sensu.
      Znam od dawna sprawe papieza Piusa 12, przeciwko ktoremu ZYDOSTWO ROZPETALO WROGA PROPAGANDE, a nie zaden „nowoczesny i postepowy swiat” jak ty piszesz i sam zaklamujesz historie.
      Ja wystepowalem na wielu grupach dyskusyjnych i nie bylem lubiany przez tych, ktorym nie podobaly sie podawane przeze mnie fakty historyczne, jak np. polskojezycznym zydom, rusofilom, germanofilom, zydofilom, zwolennikom zyda Wojtyly-Katza i zjudaizowanego KK, ateistom, komunistom, libertynom, PiS-uarom, PO-paprancom, pseudo-Narodowcom roznych ugrupowan, wyzszym oficerom wojska polskiego, osobnikom z tytulami naukowymi doktorow i profesorow, ktorzy powielali zydowska propagande i klamali, ekonomistom i politykom od siedmiu bolesci etc etc.
      Przed Toba i Kojoto jest jeszcze caly stos ksiazek do przeczytania, ale w j.angielskim, poniewaz nie doczekaly sie przekladu na j.polski, ze wzgledu na irytujacy material dotyczacy zydowskiej sekty katolickiej i judaizmu.
      Powiedz mi szczerze, o czym ja moge rozmawiac z takimi k*tasami jak wy, skoro nie znacie dziela
      Andrzeja Frycza-Modrzewskiego „O KOSCIELE” ???
      Nawet M.Kopernik bal sie opublikowac swoje dzielo pt. „O Obrotach Sfer Niebieskich”, poniewaz wszystko podlegalo cenzurze KK, ktory glosil, ze ZIEMIA JEST PLASKA I JEST CENTRUM SWIATA, A SLONCE I KSIEZYC PORUSZAJA SIE WOKOL ZIEMI.
      Kto sprzeciwial sie ideologii KK to szedl na stos i byl oskarzany o wspolprace z diablem.
      Jeszcze raz apeluje, zebyscie wzieli sie za nauke i oszczedzili mi czasu na wyjasnianie wam podstawowych spraw.
      Fragment dziela A.Frycza-Modrzewskiego pt. O NAPRAWIE RZECZPOSPOLITEJ – strona ( http://www.racjonalista.pl/pdf.php/s,86 ).

     • Avatar
      andrz :

      fiesta:05.09.2015 06:56 Brawo, brawo fiesta. Skończyły się argumenty, zaczęły się wyzwiska. W tej sytuacji rzeczywiście rozmowa z Tobą nie ma najmniejszego sensu. P.S. Podobał mi się ten wątek w którym wymieniłeś, komu się nie podobałeś- znaczy się WSZYSTKIM. Żegnam chłodno.

     • Avatar
      fiesta :

      Andrz:…. Co tak szybko ogon podwinales i uciekasz przed prawda ?

      IDEE BUDOWY ZREFORMOWANEGO PANSTWA NARODOWEGO PRZEDSTAWIL POLSKI KSIADZ ANDRZEJ FRYCZ MODRZEWSKI W XVI WIEKU, ALE UDAREMNIL MU TO KOSCIOL KATOLICKI, KTORY NIE CHCIAL UTRACIC SWOICH WPLYWOW W POLSCE.
      Znalazlem na ten temat artykul na stronie: POLSKIE FORUM NARODOWE SUWERENNOSC.COM ( http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35 &t=427 &start=170 ) pod tytulem:
      „Wizja państwa idealnego według Andrzeja Frycza Modrzewskiego”.
      PRZYJEMNEJ LEKTURY !

     • Avatar
      fiesta :

      „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.
      Cytat z księgi V pt. „O szkole”, wchodzącej w skład renesansowego dzieła z 1551r. pt. O poprawie Rzeczypospolitej, autorstwa J.F.Modrzewskiego.
      Rozdzialy: „O szkole” i „O Kosciele” zostaly zakazane przez Kosciol Katolicki.

  • Avatar
   cris_71 :

   Widzę Kojoto że nie zrozumiałeś przekazu mojej wypowiedzi, więc Ci ją wyklaruje. Mało mnie interesuje Kukiz jako człowiek, interesuje mnie to co stworzył i osiąnął w czasie wyborów prezydenckich, i to że jakieś służby rozmontowują na naszych oczach polską scenę polityczną i to nie tylko tą antysystemową. W efekcie tego może dojść do wybuchu i wojny domowej która zakończyć się tym co opisałem powyżej.
   A tak na marginesie nie dziwi Cię że de dacto Kukiz ostatnio robi wszystko żeby przegrać te wybory??? Widziałęm kilka jego wywiadów sprzed wyborów prezydenckich, takich z normalnymi prowadzacymi gdzie pozwalano mu skończyć zdanie, i powiem Ci że chłop mówił całkiem logicznie na wiele tematów. A tu nagle zaczyna bredzić, nie przedstawia programu, robi idiotyczne potknięcia w mediach i na koncertach. Warto rozważyć pytanie – czy on chce wygrać te wybory? A jesli nie, to kto lub co wpłynęło na taką decyzje???

   • Avatar
    andrz :

    Cris_71: 01.09.2015 09:30 Z tym wybuchem wojny domowej to moim zdaniem mocno przesadziłeś. Na pewno masz rację w tym, że Kukiz przy całym braku nie tylko programu ale i swojej delikatnie mówiąc niekompetencji zgromadził wokół siebie elektorat, który mógł sprawić, że w polskim parlamencie pojawiłyby się siły i osoby, które dotąd nie były znane szerszej grupie społeczeństwa . I co się dzieje? Wychodzi nasze „polskie piekiełko”. Zamiast kompromisów mamy kolejne wojenki i wzajemne oskarżenia. W rezultacie mamy znowu szereg nic nieznaczących partyjek i frakcji nie zdolnych wznieść się ponad podziałami i bez jakichkolwiek szans by zaistnieć i być słyszanym na naszej scenie politycznej.

   • kojoto
    kojoto :

    „interesuje mnie to co stworzył i osiąnął w czasie wyborów prezydenckich,” Nalezy postawic pytanie, czy to aby sam Kukiz stworzyl? Czy nie byl kreowany w mediach na antysystemowca (taki juz kolejny Bolek bis). On gada w kólko to samo, nic odkrywczego i nic naprawde ciekawego. Walesa tez dobrze gadal, az zabrali mu opieke swiatopogladowa i suflera. Wiem ze sa tacy, którym nawet sufler nie pomaga 🙂

    • Avatar
     fiesta :

     Kojoto…. To co piszesz n/t „szkolenia” Kukiza na antysystemowca nie ma sensu, poniewaz dzialania Kukiza sa wymierzone w mafie „okraglego stolu”, ktora wspolpracuje z zydo-anglosaska mafia miedzynarodowa i dziala na szkode Polski i Polakow i jest na to mnostwo dowodow.
     W zwiazku z tym, mafia okraglego stolu zrobi wszystko, zeby Kukiz nie zdobyl duzo miejsc w sejmie, poniewaz Kukiz jest zagrozeniem dla nich i dla zydo-anglosaskiej mafii miedzynarodowej.
     Ale gdyby Kukiz byl tajnym agentem Putina, wowczas Twoje przypuszczenia maja sens, z tym, ze najpierw musisz udowodnic, ze Kukiz faktycznie jest agentem Putina.
     Jak na razie to uzywasz retoryki agenta „Bolka” Walesy, ktory przed II tura wyborow puscil plotke o S.Tyminskim, ze „bije zone” i przez to wygral II ture wyborow prezydenckich w podstepny i podly sposob.
     A ja na miejscu S.Tyminskiego zaskarzylbym „Bolka” Walese do sadu i zadal uniewaznienia wyborow, bo „Bolek” posluzyl sie klamstwem i oszukal wyborcow, po czym ten sqrwysyn rzadzil Polska ze szkoda dla Polski i Polakow.

     • kojoto
      kojoto :

      Czy Ty Fiesta jesteś pewny, że wiesz o czym piszesz? Ja nie pisałem, że go ktoś zaraz szkolił, tylko insynuowałem, że być może ktoś działa za jego plecami. Niejednokrotnie zresztą, ale zastrzegałem, że on może wcale sobie z tego, nie zdawać sprawy. Wystarczy, że zachowuje się jak idiota i nie ma za dużo do powiedzenia. Resztę robią systemowe media. Nie wiem co Ci natomiast przyszło do głowy z jakimś „agentem Putina”, czy nie odleciałeś troszeczkę? Widzę, że jesteś przekonany o szczerości intencji Kukiza, i o tym, że on naprawdę chce zmienić system… cóż w/g mnie jest to bardzo naiwne, pomijając brak spójności w jego wypowiedziach, zwróć uwagę na atmosferę wokół tych jego negocjacji z innymi ugrupowaniami – obiecuje gruszki na wierzbie, potem wszystkich olewa (nie tylko Pyż-Pakosz, ale i Korwinów, Brauna i RN jak się okazuje też twierdzi, że inaczej się umawiali), i na koniec tworzy KRETYŃSKIE listy pomieszanie z poplątanym. Dla Ciebie to dalej jest superantysystemowy „Pan Kukiz”, a dla mnie widzisz to po prostu co najmniej idiota, którego zmanipulowano, albo wręcz sprzedawczyk (już to pisałem, ale teraz powtarzam, cobyś mi nie wciskał, że ja rzekomo piszę, że ktoś go szkolił).

     • Avatar
      fiesta :

      Kojoto…. Kukiz ma swoj zespol i jednoczesnie robi kampanie wyborcza i dlatego jest taki popularny – patrz ponad 20% poparcia.
      Do RUCHU KUKIZA zglosilo sie 3.5 tysiaca osob chetnych zostac poslem/poslanka do sejmu, wiec Kukiz ma w czym wybierac, zeby stworzyc maksymalna opcje i odniesc sukces w wyborach do sejmu, a poza tym to on sam uzyskal ponad 20% i to on ma prawo wyboru swoich ludzi, czyli prawo akceptacji lub zmiany kandydata, bo sam zapracowal na swoj sukces, wiec dla mnie pretensje M.Kowalskiego, M.Pyz, K.Bosaka i innych sa natury personalnej, ale to nie powinien byc powod do atakow na Kukiza i RUCH KUKIZA.
      RUCH KUKIZA dazy do odsuniecia od wladzy i wplywow w Polsce mafii „okraglego stolu” i nie ma czasu na zabawe w ideologie i religie, gdy chodzi o BYC ALBO NIE BYC POLSKI I POLAKOW, bo za 4 lata bedzie za pozno.

  • Avatar
   fiesta :

   Cris_71… Nie sluchaj falszywych prorokow i to co mowia ludzie zazdrosni.
   Na LISTE KUKIZA wplynelo 4 tysiace zgloszen kandydatow, ktorzy chcieli kandydowac do sejmu i wspolpracownik Kukiza, prawnik J.Jachnik wyjasnia kto chcial przykleic sie do Kukiza i jak ta sprawa zostala rozegrana – patrz podane ponizej video (WYWIAD Z J.JACHNIKIEM).
   O „tajemnicy” J.Kaczynskiego wspomnial Z.Stonoga i podal adres: „Dorycka 4 w Warszawie”.

   31 sierpnia 2015r Z.Stonoga wyjawil swoja tajemnice: „Kaczyński to mała KANALIA, jest GEJEM” – cytat: „Jak pokazuje życie Jarosławowi Kaczyńskiemu wszyscy muszą robić dobrze. politycznie dobrze mu robi Prezydent ponoć ekstra Zbigniew Ziobro ale na 100 procent od ostatnich 19 lat robi mu dobrze jego kierowca z Doryckiej. Ta mała kanalia nienawidzi Polaków i jest gejem choć gejostwo w jego wydaniu może obrażać te środowiska. Za około 6 godzin bardzo szczegółowo opowiem wam o miłości Jarosława Kaczyńskiego”. ( http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/stonoga-znowu-szokuje-kacynski-to-mala-kanalia-jest-gejem_670559.html ).

   • kojoto
    kojoto :

    Andrz: Zauwaz, ze male poparcie dla kandydatów i ugrupowan naprawde antysystemowych zwiazane jest z wplywam nachalnej propagandy w mediach. Propaganda jest zaklinaniem rzeczywistosci… Wiec dlaczego my nie powinnismy prowadzic wlasnej, chocby skromnej kampanii propagandowej. Na wyniki sondazy nawet nie patrze, bo wiem jak sa wiarygodne. Wpadlem na to dzieki JKM, który przez lata mówi ze dostanie 20, 50, 80 procent, a dostaje 3 do 5-ciu. Podejrzewam, ze gdyby nie byl pewnym siebie optymista to by nie dostal nic. Dlatego nie ma sie co zrazac, a trzeba odzyskac wiare w sukces. Ja jestem z pokolenia konca PRL-u (okolo 40stki) i w moim pokoleniu prawie wszyscy maja pesymistyczne nastawienie – to my wchodzilismy w dorosle zycie odczuwajac na wlasnej skórze rozczarowanie lat dziewiecdziesiatych – transformacja, bolkiem, uzaleznieniem Polski od banku swiatowego etc. i wszystko to przekladalo sie na finanse. Mlode pokolenie jednak ma juz inne spojrzenie i gleboko wierze w to, ze nazbiera sie dosc duzo ludzi, zeby przechylic szale zwyciestwa na korzysc narodu Polskiego. Dlatego zaczynam od rodziny, znajomych, i forów gdzie jest wielu pozytywnie i glebiej myslacych ludzi (choc i troli nie brakuje).

  • Avatar
   fiesta :

   Nadzieja to matka glupich, mowi polskie przyslowie i do sprawy trzeba podejsc realnie.
   W/g wynikow I-szej tury wyborow prezydenckich w maju 2015r, POLONIA z USA i Kanady zdecydowanie poparla A.Dude z PiS. Problem jest w tym, ze POLONIA moze oddac swoj glos wylacznie na kandydata z Warszawy oraz POLONIA nie bierze masowego udzialu w wyborach.
   Ponadto glosy POLONII rozloza sie na kandydatow startujacych w Warszawie, wiec wybor G.Brauna na posla z Warszawy stoi pod znakiem zapytania, chyba, ze G.Braun zrobi wielka kampanie wyborcza w Warszawie i wsrod POLONII USA, Kanady, Anglii, Szkocji etc ewentualnie wystartuje w Toruniu (tam gdzie sie urodzil) i wykorzysta do tego celu rozglosnie radiowo-telewizyjna T.Rydzyka.
   Glownym celem wyborow jest odsuniecie od wladzy i wplywow mafii „okraglego stolu”, czyli ZDRAJCOW POLSKI z PO, PSL, SLD, PiS.

    • kojoto
     kojoto :

     masz racje, ze nie bedzie latwo, ale to nie znaczy, ze nie nalezy próbowac. Glos na Kukiza i jego listy (jesli je wogóle zarejestruje), jest zmarnowany. Na tych listach jest wiele person, które w razie wygranej zostana szybko zagospodarowane przez „ekipe wladzy” – i co z tego, ze byli na „antysystemowej” liscie Ciasteczka?

     • Avatar
      fiesta :

      Kojoto…. Te wybory tocza sie o BYC ALBO NIE BYC POLSKI I POLAKOW i jest tylko jeden glowny podzial, a mianowicie: NA ZWOLENNIKOW mafii „okraglego stolu”, czyli ZDRAJCOW Z PO, PSL, SLD i PiS oraz NA PRZECIWNIKOW mafii „okraglego stolu” – Kukiz, Braun, KNP etc, ktorych zaliczam do obozu patriotycznego.
      Informacja z 28 sierpnia 2015r – Paweł Kukiz ogłosił wczoraj pierwsze trójki swoich list wyborczych. List zdominowanych przez narodowców, a także działaczy Kongresu Nowej Prawicy, byłej partii Janusza Korwin-Mikkego. Ale są też ludzie z innych środowisk: Kornel Morawiecki, Liroy, lokalni aktywiści, samorządowcy i byli lokalni partyjni działacze – informacja ze strony ( http://wyborcza.pl/1,75478,18646931,listy-pawla-kukiza-misz-masz-z-przewaga-narodowcow-sprawdz.html ).
      W zwiazku tym prywatne poglady Kukiza i Brauna nie sa istotne w walce o Polske ze wspolnym wrogiem, czyli MAFIA „OKRAGLEGO STOLU”.

     • kojoto
      kojoto :

      Ty dalej z tym Kukizem, nie widzisz tego, że ten człowiek sam sobie szkodzi, a jeśli szkodzi sobie, to tym bardziej zaszkodzi Polsce. Na litość. Nie wiem, czy ktoś mu płaci za robienie z siebie błazna, czy robi to bezinteresownie, ale fakty są takie, że MEDIA SYSTEMOWE NIE LANSUJĄ PRZECIWNIKÓW SYSTEMU. Kukiz jest od dłuższego czasu ewidentnie promowany (nawet jeśli to jest tzw antykampania). Prawdziwych antysystemowców po prostu się wyklucza. Wyjątkiem (być może i oby) jest JKM, który co jakiś czas doprowadza do skandalu i trudno to w mediach całkiem pominąć.

     • Avatar
      fiesta :

      Kojoto…. a moze chodzi o to, ze zglosilo sie 3.5 tysiaca osob, ktore chca zostac poslem/poslanka z listy RUCHU KUKIZA i dlatego trwa ciagla zmiana nazwisk na listach wyborczych – patrz artykul na stronie ( http://www.polskatimes.pl/artykul/5516112,listy-wyborcze-kukiz15-35-tys-chetnych-by-zostac-poslem-dziambor-i-wilk-moga-wystartowac-z-knp,id,t.html?cookie=1 ) , bo chodzi o optymalne osiagniecie dobrych wynikow wyborczych poprzez wstawienie osob dobrze znanych w danym srodowisku wyborczym (z tytulami naukowymi, zasobnych finansowo etc) i dlatego to moze byc glowna przyczyna, dla ktorych zrezygnowal M.Kowalski i K.Bosak z listy wyborczej RUCHU KUKIZA. Poza tym to Kukiz uzyskal ponad 20% poparcia w wyborach prezydenckich i to on powinien decydowac o swoim skladzie, a nie M.Kowalski, M.Pyz czy K.Bosak.
      A swoja droga, jak M.Kowalski i K.Bosak uwazaja sie za polskich patriotow i zalezy im na Polsce to sami powinni zarejestrowac swoje komitety wyborcze i wziac udzial w wyscigach do sejmu, bo prawo wyborcze na to pozwala i po klopocie, ewentualnie moga wystartowac z listy G.Brauna, zamiast narzekac z powodow osobistych, bo musza tez pamietac, ze nie sa najlepsi i ze sa lepsi od nich.
      Wybory to wyscig do wladzy i szansa raz na cztery lata, wiec RUCH KUKIZA musi to dobrze przygotowac, zeby dobrze wypasc.
      Co mnie niepokoi, o czym Ty Kojoto z kolei nie piszesz, ze grupa zwolennikow JOW-ow spalila listy z podpisami popierajacymi RUCH KUKIZA – patrz informacja na stronie ( https://www.facebook.com/events/1485535005090496/ ), czyli banda idiotow uprawia sabotaz, a jednoczesnie pracuje dla zwyciestwa bandy „okraglego stolu”.
      Poza tym G.Braun powinien wziac u P.Kukiza lekcje gry na gitarze, a pozniej zalozyc swoj wlasny zespol i robic sobie kampanie wyborcza jak to robi P.Kukiz, zeby zdobyc popularnosc w Polsce – Ty „Kojoto” sugerowales, ze za Kukizem musi ktos stac, bo jest taki popularny.
      MORAL: P.Kukiz nie jest glupszy od G.Brauna, ale go nawet przewyzsza w niektorych sprawach i to nie jest powod, zeby posadzac Kukiza, ze ktos za nim stoi.
      Gdybys znal sie troche na psychologii „Kojoto” to nie tworzylbys sensacyjnych komentarzy o Kukizie pelnych przypuszczen i domyslow.
      Wystarczy poczytac troche artykulow na internecie, zeby dowiedziec sie o co chodzi w RUCHU KUKIZA, zamiast jednostronnie naglasniac wylacznie sensacje i kreowac negatywna wizje P.Kukiza.
      To co stworzyl P.Kukiz w czasie swojej krotkiej kampanii prezydenckiej nie byli w stanie osiagnac: M.Kowalski, K.Bosak, G.Braun, Korwin-Mikke i reszta nieudolnych liderow razem wzietych w ciagu ostatnich 10-ciu lat.

     • kojoto
      kojoto :

      „To co stworzyl P.Kukiz w czasie swojej krotkiej kampanii prezydenckiej”, popatrzyłeś sobie na czas antenowy przydzielony w różnych telewizjach przed wyborami? To, że takie twory jak ogórek, jarubas i palikot i tak nic na tym nie zyskały to nie jest argument, ale da sie zauważyć, że Kukiz miał nieporównywalnie więcej wystąpień niż Braun i Kowalski razem wzięci. Np w marcu w TVP info Braun = 0 minut/sekund, Kowalski 0 minut 15 sekund, a Kukiz około 20 minut. Ja nie tworzę żadnych sensacji na temat Kukiza. Jaki koń jest każdy widzi… mam nadzieję, że Ty też zobaczysz.

 2. tagore
  tagore :

  Pani Pyż już sporo czasu wstecz występowała na imprezach partii „Zmiana ” więc ataki na nią za „pro rosyjskość” nie mają związku z Kukizem i jego działaniami czy zaniechaniami. Obrażanie się o pozycję na liście czy na brak umiejętności organizacyjnych jest bez sensu „widziały gały co brały”.
  Paweł Kukiz zapewne za pół roku dokona samokrytyki i na tym się sprawa jego działań zakończy,
  co nie zmienia faktu ,że dzięki niemu padł w wyborach Komorowski i spora część wyborców dotąd niezainteresowanych wyborami na nie poszła.

  tagore

 3. Avatar
  krok :

  Żeby środowisko kresowian zostało w końcu zauważone, nie wystarczy jeden Kukiz. Jego rola jak już każdy pewnie zauważył to tylko lub aż JOWy, jak sam mówił, że rządzić nie chce, ale zmian systemowych oczekuje. Kresowianie żeby zostali w końcu zauważeni muszą skupić wiele znanych osób, działających wspólnie. Dobrym zaczątkiem była by współpraca Księdza Tadeusza z Panem K. Dębskim, Hermaszewskim i innymi znanymi osobami. Znani ludzie ciągną listy wyborcze i słupki procentowa ugrupowań. List Pani Marii jest emocjonalnie nasycony rozgoryczeniem, nie zdrowym rozsądkiem, nie można obrażać się, bo ktoś telefonu nie odebrał. Odnośnie G.Brauna słuchałem wiele jego wypowiedzi, ma cechy wodzowskie, mówi dużo, ciekawie, porusza wartościowe i ważne sprawy, lecz w ogóle nie słucha, tylko mówi i tego bym się w nim bał. Kto wie do wyborów trochę czasu, może mnie jeszcze przekona. Na pewno nie można głosować na PO, PIS, SLD, PSL. Chyba, że chce ktoś, by „polskie polityczne bagienko” trwało.