Wyprawa senatorów Jerzego Rulewskiego oraz Jerzego Wcisły do Odessy skończyła się nieprzyjemnym dla nich kontaktem z aktywistami tak zwanego “Automajdanu”.

Senatorowie wybrali się do Odessy, by spotkać się z przedstawicielkami stowarzyszenia matek ofiar pogromu z 2 maja 2014 r. Rulewski i Wcisła chcieli wysłuchać ich relacji. Ten drugi podkreśla, że spotkanie miało mieć charakter zamknięty. Mimo to o godzinie 7.30 rano, na półtorej godziny przed zaplanowanym spotkaniem pod hotel, w którym kwaterowali polscy sentorowie przybyła grupa aktywistów tak zwanego “Automajdanu”. “Kiedy zeszliśmy na śniadanie, zaczęli do nas krzyczeć, że nas nie wypuszczą z hotelu, że osoby, z którymi chcemy się spotkać, to separatyści i wysłannicy Moskwy. Zadzwoniliśmy po policję, ale na razie policja ich stąd nie usunęła. Cały czas jesteśmy zablokowani w hotelu, nie wypuszczono nas nawet do sklepu, żebyśmy mogli sobie coś kupić do jedzenia” – “Gazeta Wyborcza” cytowała Wcisłę. Ubrani w mundury aktywiści zablokowali wyjście z hotelu. Ostatecznie udało im się uniemożliwić przeprowadzenie spotkania. Grozili senatorom, że mogą ich co najwyżej odwieźć prosto do samolotu.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraińcy protestują przeciwko emisji we Francji filmu dokumentalnego o masakrze w Odessie

2 maja 2014 r. w Odessie doszło do starć między aktywistami “Automajdanu”, ukraińskimi nacjonlistami, a uczestnikami tak zwanego “Antymajdanu”. W ich efekcie ci ostatni zostali zapędzeniu do siedziby związków zawodowych. W wyniku podpalenia budynku przez ukraińskich nacjonalistów zginęło 40 osób (wcześniej 8 osób zginęło w czasie starć ulicznych). Część relacji mówiła o dobijaniu ludzi wyskakujących z płonącego budynku.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraiński sąd utajnił materiały śledztwa w sprawie masakry w Odessie

wyborcza.pl/kresy.pl

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • pro_patria
   pro_patria :

   Sam widzisz Kolego z jaką skalą nienawiści masz doczynienia. Żadnen deporcik nie wchodzi w rachubę. Problem tej pustej, pałającej żądzą brutalnego mordu dziczy może być rozwiązany jedynie poprzez utylizację. Mówiąc krótko: 0 zwyrodnialców upaińskich = 0 problemów dla Narodu polskiego i świata.

 1. cinderella49
  cinderella49 :

  Ci senatorowie dostali nauczke, do czego zdolni sa Ukraińcy, których tak kochają. Przynajmniej Rulewski to senator PO (nie wiem, jak Wcisło), nie pomoglo mu,ze głosował przeciw przyjęciu uchwały Senatu RP dla uczczenia ofiar rzezi na Kresach. Choc Bogiem a prawdą, to ta uchwała to był taki listek figowy PiS-żeby cos tam po cichu uchwalić, a nie draznic Ukraińców.

 2. zan
  zan :

  Dobijanie wyskakujących ludzi zostało nagrane na video i jest publicznie dostępne. W gorącym okresie widziałem te filmy na YouTube. Nie wiem jak jest teraz, bo YT miewa tendencje do usuwania dokumentów typu “gore”.

 3. zefir
  zefir :

  To nawet zabawne gdy czołowy rusofob Jan(nie Jerzy) Rulewski na Upadlinie oskarżony zostaje jako wysłannik Moskwy i donbaski separatysta.Same jaja,gdyż Jasiu pojechał tam przecież po naukę banderowskiego pluralizmu,oraz ichnej złotej oligarcho-demokracji,nie ma więc co rozpaczać.Jasio to chłopak doświadczony.W senacie dyplomatycznie zagłosował przeciw uchwale o banderowskim ludobójstwie na Wołyniu i Małopolsce Wsch.w nadzieji że banderowcy przywitają go jak swego bohatyra,a tu taki afront.Jan doświadczony doznanym mordobiciem przy okazji rozróby w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w marcu 1981,którą wywołał,tym razem okazał się potulnym,grzecznym,chociaż zawiedzionym barankiem-nie krzyczał i wrzeszczał,nie płakał,histeryzował i skakał.Teraz Jasio z pewnością czyni sobie zarzuty:po czorta tak głosowałem,po fleta tu przyjeżdżałem.

 4. wiktor102
  wiktor102 :

  :Senatorowie PO Jan Rulewski i Jerzy Wcisła wybrali się w eskapadę polityczną do Odessy zorganizowaną przez funkcjonariusza partii “Zmiana” Janusza Niedźwieckiego. Wczoraj 13 lipca byli przetrzymywani przez kilka godzin w hotelu przez działaczy ukraińskiej organizacji „Automajdan”, by nie mogli się spotkać z przedstawicielami prorosyjskiego Bloku Opozycyjnego, którzy z kolei mieli im zaaranżować spotkanie z rodzinami ofiar tragicznego pożaru, do którego doszło podczas zamieszek wywołanych przez tzw. „Antymajdan” w maju 2014 roku”:https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=411526402350898 &id=218251225011751 &hc_location=ufi