Wiceszef Komisji Europejskiej chce aby Polska więcej wpłacała do unijnego budżetu

Wiceszef Komisji Europejskiej Jyrki Katainen uznał, że Polska powinna bardziej zaangażować się w finansowanie budżetu Unii Europejskiej.

Słowa Katainena opublikowane przez agencję informacyjną Reuters cytuje w środę portal Media Narodowe. „UE nie jest tylko maszyną z pieniędzmi, krową, którą można wydoić. Oczekujemy większego wkładu Polski w przyszłość Unii” – powiedział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i komisarz ds. miejsc pracy, wzrostu, inwestycji i konkurencyjności.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Katainen przebywa obecnie w Warszawie w związku z organizowanym przez polskie władze obchodami z okazji 15 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej uznał, że to właśnie dzięki temu nasz kraj tak dobrze rozwija się ekonomicznie. Finansowe wsparcie UE dla Polski Katainan wycenił na 100 mld euro.

Komisarz namawiał władze Polski do przyjęcia wspólnej waluty euro – „Polska to ostrożny kraj pod względem fiskalnym i wiele by skorzystał na członkostwie w strefie euro”.

Eurokrata odniósł się jednak krytycznie do obecnej sytuacji politycznej w Polsce. „Obecna sytuacja nie jest dobra, ponieważ mieliśmy w Polsce procedurę z artykułu 7., ale niestety nic się nie wydarzyło. […] Konsultacje nie działają i spowodowały różne problemy w innych państwach członkowskich” – powiedział Katainen.

Czytaj także: Marsz Suwerenności przeszedł ulicami Warszawy [+VIDEO/+FOTO]

medianarodowe.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz