W najnowszym sondażu PiS z dużą przewagą nad KO

Najnowszy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych wykazał, że partia rządząca może wygrać kolejne wybory, ale niekoniecznie uzyskać w kolejnym Sejmie większość.

Według sondażu, którego wyniki przytoczył portal Dorzeczy.pl. Prawo i Sprawiedliwość i jego partie satelickie mogą liczyć na 33 proc. poparcia. To wyraźnie więcej niż w przypadku głównej siły opozycji Koalicji Obywatelskiej, którą w sondażu IBRiS wybrało 24,8 proc. respodentów. Przytaczany sondaż był kolejnym, który potwierdzał wzost siły Konfederacji i jej status trzeciej siły polskiej polityki – głosować na niego chciało 10,4 proc. pytanych gotowych na oddanie głosu na konkretną partię.

Niewiele mniejsze poparcie otrzymała Lewica z wynikiem 9,4 proc. Wyraźnie słabnie Polska 2050 Szymona Hołowni, którą w najnowszym sondażu IBRiS poparło 8 proc. Swoich reprezentantów w Sejmie uzyskałoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe z Koalicją Polską, które wskazało 6,4 proc.

Wśród deklarujących głosowanie 8 proc. zaznaczyło odpowiedź “nie wiem”. Udział w głosowaniu w wyborach parlamentarnych zadeklarowało 53,3 proc. respodentów.

To nie pierwszy w ostatnich miesiącach sondaż potwierdzający, że PiS utrzymuje dystans wobec opozycji, a Konfedracja ma poparcie na dwucyfrowym poziomie. Jednocześnie jednak partia rządząca może mieć problem z uzyskaniem samodzielnej większości w kolejnym Sejmie.

Czytaj także: Sondaż: Większość badanych ocenia, że Ukraińcy w Polsce są traktowani lepiej niż Polacy

dorzeczy.pl/kresy.pl

 

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply