W przeprowadzonym w październiku sondażu Prawo i Sprawiedliwość znalazło się za Koalicją Obywatelską.

Zgodnie z sondażem, KO wybrało 31 proc. respondentów zdecydowanych oddać głos w wyborach parlamentarnych. W porównaniu do poprzedniego badania Kantar Public to wzrost o 4 punkty procentowe. To pozwoliło na wyprzedzenie PiS, na który zagłosować chciało 28 proc. badanych, to jest o 1 punkt procentowy mniej niż wcześniej.

Odległe trzecie miejsce zajęła w sondażu Polska 2050. Partię Szymona Hołowni wybrało 10 proc. zdecydowanych na wzięcie udziału w wyborach respondentów. Poparcie dla kolejne liberalnej partii także się zwiększyło – o 2 punkty procentowe.

Lewica uzyskała w sondażu Kantar Public 7 proc. poparcia co jest wynikiem bez zmian w porównaniu do wcześniejszego badania tej pracowni. Konfederacja znalazła się na granicy wejścia do parlamentu uzyskując 5 proc., o 1 punkt procentowy mniej niż poprzednio. Natomiast poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego zwiększył się o taką wartość, choć i tak dało to tylko 4 proc., czyli za mało, by partia mogła wprowadzić swoich polityków do Sejmu.

Wyniki opisywanego sondażu zostały podchwycone przez polityków KO, którzy chętnie komentowali go na portalach społecznościowych. Jednak to nie pierwszy raz, gdy sondaż Kantar Public wskazuje na przewagę KO, odróżniając się w ten sposób od wyników badań innych pracowni.

Sondaż Kantar Public został przeprowadzony w dniach 14-19 października metodą CAPI na próbie 982 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Czytaj także: Według sondażu więcej Polaków będzie szukać schronienia niż bronić ojczyzny

wpolityce.pl/wiadomosci.gazeta.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply