Unia Europejska zadecydowała o rozszerzeniu sankcji nałożonych na Rosję w związku z aneksją przez nią Krymu.

Informację o rozszerzeniu sankcji zamieszczono w poniedziałek na stronie internetowej Rady Unii Europejskiej. Rozszerzenie antyrosyjskich sankcji polega na rozszerzenie ich zasięgu na osiem osób fizycznych, „za ich rolę w poderwaniu lub zagrożeniu integralności terytorialnej, suwerenności i niepodległości Ukrainy” – zacytował portal Naviny.by.

Osoby objęte w poniedziałek sankcjami to osoby pełniące ważne funkcje w rosyjskiej administracji Krymu. To sędzia Sądu Najwyższego Republiki Krymu Galina Riedźko, naczelnik wydziału Federalnej Służby Bezpieczeństwa dla Republiki Krymu i miasta Sewastopola Leonid Michaliuk, sędziowie rejonowi w Symferpolu Wiktor Możelianskij, Andriej Dołgopołow i Michaił Biełousow,   prokurator Południowego Okręgu Wojskowego Jewgienij Kołpikow, funkcjonariusz krymskiego wydziału Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Magomied Magomiedow i odpowiadający za Krym w centralnym aparacie KŚ Władymir Tierientiew.

Po rozszerzeniu unijnych sankcji podlega im obecnie 185 Rosjan i 48 rosyjskich osób prawnych – instytucji i przedsiębiorstw.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Sankcje zostały wdrożone przez Unię Europejską wobec Rosji jeszcze w 2014 r. po tym, gdy dokonała ona aneksji Krymu oraz wsparła donbaskich separatystów, którzy przestali uznawać władzę Kijowa nad opanowanymi przez siebie obszarami. Sankcje są od tego czasu przedłużane co pół roku i rozszerzane na kolejne osoby obejmujące funkcje, które państwa Unii uznają za realizujące politykę Moskwy wobec Krymu i Donbasu.

We wrześniu premierzy Rosji i Białorusi zapowiadali skoordynowaną odpowiedź obu tych państw na sankcje stosowane wobec nich.

naviny.online/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz