Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk stwierdził, że relacje Polski i Izraela są bardzo dobre, a oba państwa łączy wspólnota interesów.

Dworczyk wypowiedział się we wtorek dla #Rzeczopolityce. Jak mówił „patrząc długofalowo na relacje polsko-izraelskie” to „te relacje są bardzo dobre i mamy na to mnóstwo faktów”. „Jak widzimy, zarówno rządowi izraelskiemu, jak i oczywiście nam, zależy na deeskalacji tego napięcia. Natomiast zdarzają się rzeczywiście tego rodzaju sytuacje, z jaką mamy do czynienia teraz, obie strony są zainteresowane – mówię o Izraelu i o Polsce, żeby jak najszybciej to napięcie zniwelować. Polska i Izrael ma bardzo dużo wspólnych celów strategicznych i to utwierdza mnie w przekonaniu, że do tej deeskalacji dojdzie” – twierdził Dworczyk.

Szef kancelarii premiera mówił wręcz o wspólnocie interesów Polski i Izraela. Jak stwierdził, oba kraje mają wspólne interesy strategiczne. Chwalił się też, że Polska jako jedno z nielicznych państw w Europie wstrzymało się od głosowania za potępieniem uznania przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela, wbrew prawu międzynarodowemu. „Stanowisko Polski w sprawie Jerozolimy zostało przez Izrael i Stany Zjednoczone bardzo docenione” – stwierdził Dworczyk.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Nowelizacja ustawy o IPN jeszcze w czasie jej procedowania wywołała gwałtowny atak izraelskich polityków na Polskę, który rozwinął się w kampanię zniesławiania Polaków poprzez przypisywanie naszemu narodowi współodpowiedzialności za holocaust.  Polskę zniesławiał premier Binjamin Netanjahulider największej partii opozycyjnej Jair Lapid, poszczególni ministrowie. Ambasador Izraela w Warszawie Anna Azari wskazywała jeszcze jeden element wzmagający napięcia w stosunkach Izraela z Polską, to jest ustawę reprywatyzacyjną. Azari chce pełnej rekompensaty wartości przedwojennych nieruchomości dla potomków dawnych właścicieli. Prawdopodobnie pod naciskiem Izraela, USA i środowisk żydowskich, politycy PiS postanowili się wstrzymać z procedowaniem projektu ustawy reprywatyzacyjnej, przygotowanej przez wiceministra sprawiedliwości patryka Jakiego.

interia.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz