Prawo i Sprawiedliwość odnotowało najniższe poparcie w sondażu Kantar Public od lutego 2017 roku. Partia rządząca odnotowała wyraźny spadek poparcia.

W przeprowadzonym w lipcu przez Kantar Public sondaży sympatii partyjnych na Prawo i Sprawiedliwość wskazało tylko 34% respondentów zdecydowanych na głosowanie na konkretną partię. Oznacza to, że w ciągu miesiąc PiS straciło aż 7 punktów procentowych poparcia.

Najsilniejszą partię opozycji Platformę Obywatelską poparło 23% pytanych, to o 3 punkty procentowe więcej niż w czerwcu. Podobny wzrost poparcia odnotował ruch Kukiz ’15, który wybrało 9% badanych. Do Sejmu dostaliby się jeszcze, według sondażu Kantar Public, reprezentanci Sojuszu Lewicy Demokratycznej, z 6% poparcia, które nie zmieniło się w ciągu miesiąca.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Do Sejmu nie weszłoby natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe, które wskazało tylko 4% respondentów, czyli o 1 punkt procentowy więcej niż w czerwcu. O taką samą wartość spadło natomiast poparcie dla Nowoczesnej, którą wybrało 3% badanych. O 1 punkt procentowy wzrosło poparcie dla skrajnie lewicowej partii Razem, która odnotowała 2%. Elektorat konserwatywno-liberalnej partii Wolność pozostał bez zmian na poziomie 1%.

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 6-11 lipca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1042 pełnoletnich mieszkańców Polski, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Czytaj także: „Prowadzą nas za rękę agenci Mosadu”. Kukiz ’15 pyta rząd PiS o działania ws. ustawy o IPN [+VIDEO]

PAP/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Znów sondażownia Kantor Public kasę załapała,PiS-owi jego miernotą dokopała,zaś najsilniejszą partią opozycyjną tj PO,której notowania wyborcze są żałośnie niskie,wyeksponowała.Taka prawda z tego jak udział 1042 Polaków w ok 38 mln polskich Rodaków.Ale sorry,to przecież propagandowa i kłamliwa polityka.