Komisarz Rady Europy do spraw Praw Człowieka Dunja Mijatović uważa, że władze Polski przyczyniają się do przemocy wobec osób homoseksualnych.

Mijatović poświęciła Polsce specjalnej memorandum. Napisała w nim – „Komisarz jest głęboko zaniepokojona rozpowszechnianiem negatywnych i prowokoacyjnych narracji homofobicznych przez wielu urzędników publicznych w Polsce, w tym osoby na najwyższych szczeblach władzy” – zacytowała w czwartek agencja informacyjna Reutera.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6508.82 PLN    (29.58%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Przedstawicielka Rady Europy poszła w swoich zarzutach wobec władz Polski jeszcze dalej uznając, że „stygmatyzacja i nienawiść skierowane przeciwko pewnym ludziom lub grupom ludzi niosą realne niebezpieczeństwo legitymizacji przemocy, czasem z fatalnymi konsekwencjami”. Mijatović twierdzi nawet, że w Polsce miało miejsce „nękanie i zastraszanie działaczy LGBTI przez organy ścigania i prokuraturę”.

Reuter twierdzi, że do Rady Europy trafiła już odpowiedź polskiego rządu. Podkreślono, że wszystkie działania policji wobec działaczy LGBT wynikały z obowiązującego w Polsce prawa, zaś komentarz Mijatović na temat mających funkcjonować w Polsce „stref wolnych od LGBT” jest „mylący”. Podkreślono również, że zgodnie z polską konstytucją małżeństwo może tworzyć wyłącznie kobieta i mężczyzna.

 

Czytaj także: 50 dyplomatów poucza Polską w sprawie LGBT

reuters.com/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz