Przytłaczająca przewaga PiS w najnowszym sondażu

W ostatnim sondażu Estymatora Prawo i Sprawiedliwość zebrało poparcie niemal połowy elektoratu. W Sejmie mogą się znaleźć tylko cztery partie.

Wyniki najnowszego sondażu pracowni Estymator podał portal gazety „Rzeczpospolita”. Aż 48,1 proc. zdecydowanych na głosowanie respondentów wybrało w badaniu tej pracowni Prawo i Sprawiedliwość. Jak dodaje portal oznacza to wzrost poparcia o 0,9 punktu procentowego w porównaniu do poprzedniego sondażu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Koalicja Obywatelska zbudowana przez Platformę Obywatelską znalazła się daleko w tyle. Jej komitet wyborczy wskazało 27,9 proc. respondentów, czyli o pół punktu procentowego więcej niż w poprzednim sondażu. Lewicowy komitet skupiony wokół Sojuszu Lewicy Demokratycznej może liczyć na 13,2 proc. poparcia. Do Sejmu weszliby jeszcze tylko kandydaci Koalicji Polskiej stworzonej przez Polskiej Stronnictwo Ludowe, na którą głos chciało oddać 6,1 proc. badanych.

Natomiast wyraźnie poniżej progu znalazł się ostatni z ogólnokrajowych komitetów wyborczych – Konfederacja Wolność i Niepodległość. Komitet narodowców i konserwatywnych liberałów dostał w sondażu tylko 3,6 proc. wskazań. Inne komitety wyborcze zebrały wskazania 1,1 proc. respondentów.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Badanie przeprowadzono w dniach 17-19 września 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1022 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI

Podobny poziom poparcia dla partii rządzącej wykazał niedawny sondaż pracowni CBOS.

rp.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz