Platforma Obywatelska zmieniła zdanie co do najlepszego kandydata na prezydenta Wrocławia i poparła kandydaturę Jacka Sutryka.

Na trzy miesiące przed wyborami samorządowymi decydenci Platformy Obywatelskiej zmienili zdanie co do kandydata jakiego partia poprze w wyborach na prezydenta Wrocławia. Po tym gdy cztery dni temu swoją kandydaturę wycofał Kazimierz Ujazdowski, którego PO poparła jeszcze w kwietniu, a któremu 23 lipca wycofała rekomendację, liberalna partia proponuje wrocławianom nowego kandydata.

W poniedziałek Grzegorz Schetyna a także przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer ogłosili, że obie liberalne partie popierają w wyborach na prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. W związku z tym swoją kandydaturę wycofał także lokalny poseł Nowoczesnej Michał Jaros, który także wystąpił na konferencji prasowej.

Kwietniowe poparcie Ujazdowskiego przez Schetynę wywołało wśród partyjnych działaczy duże kontrowersje. Przypominali oni, że Ujazdowski był ministrem w rządzie PiS. Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w miejskim urzędzie jest faktycznie kandydatem obozu obecnego prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. PO pod władzą Schetyny próbowała konkurować z rządzącym miastem od 2002 r. Dutkiewiczem, ale najwyraźniej Grzegorz Schetyna poczuł się zmuszony iść na kompromis. Za rządów Dutkiewicz Wrocław stał się jednym z głównych ośrodków ukraińskiej imigracji. Ukraińcy stanowią już ponad 10% mieszkańców miasta.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jednak przewodniczący Platformy chce poprzez poparcie Sutryka osiągnąć szerszy cel polityczny. Jest to kolejny krok na rzecz wiązania ze swoją partią słabnącej Nowoczesnej w ramach tak zwanej Koalicji Obywatelskiej. „To symboliczny dzień i bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla Wrocławia, ale i całej Polski. Bo we Wrocławiu pokazujemy, że można dobrze współpracować. A ta współpraca owocować będzie i w innych miejscach, przy okazji kolejnych wyborów” – „Gazeta Wyborcza” cytuje słowa Schetyny.

wprost.pl/wroclaw.wyborcza.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz