Antoni Macierewicz będąc we wtorek gościem audycji „Pilnujmy Polski” w Telewizji Republika wskazał Rosję jako siłę stojącą za planami usunięcia Pomnika Katyńskiego w Jersey City i ustawą 447 dotyczącą restytucji mienia żydowskiego.

Odpowiadając na pytanie o związek planów usunięcia pomnika w Jersey City z ustawą 447 były szef MON zgodził się z opiniami, które łączą te dwie sprawy. Jednocześnie wskazał, że widzi w tym „rękę rosyjską”.– To jest dosyć oczywiste. Jeżeli spojrzymy szerzej na sytuację międzynarodową nie ma wątpliwości, że robi się wiele, by oderwać Izrael od USA oraz skłócić Izrael i Polskę. – twierdził Macierewicz wskazując, że stoją za tym „niektóre środowiska, które mają w swojej przeszłości wielkie grzechy wobec własnego narodu i próbują je zrzucić na Polaków”. – Ta rosyjska operacja dywersyjna jest dosyć łatwa do zauważenia – dodawał.

PRZECZYTAJ: Trump podpisał ustawę 447 dotyczącą restytucji mienia żydowskiego

Macierewicz nie jest także usatysfakcjonowany pewną zmianą w retoryce burmistrza Jersey City Stevena Fulopa wobec Polski. – Zapowiada, że nie będzie atakował trzeciej osoby w państwie, pana Karczewskiego. Myślę, że to jest mało poważne, ale to pozostawiam do oceny panu marszałkowi, chociaż uderzyło to w nas wszystkich i jest sprawą poważną i wymaga poważnego potraktowania ze strony pana burmistrza, a nie jakiegoś takiego lekkiego. – oceniał były szef MON, który jest jednak zadowolony, że sprawa zmierza do pozytywnego zakończenia.

PRZECZYTAJ: Jersey City: jest porozumienie ws. Pomnika Katyńskiego

Antoni Macierewicz ocenił także jako „bardzo gorzkie zachowanie” udział premiera Izraela Binjamina Netanjahu w obchodach Dnia Zwycięstwa w Moskwie. Jego zdaniem „Izrael jest w bardzo trudnej sytuacji, bo ma wojska rosyjskie wręcz u granic Jerozolimy i w związku z tym znajduje się pod olbrzymią presją rosyjską”, co ma tłumaczyć przyjazd Netanjahu do Moskwy. Macierewicz skrytykował także premiera Izraela, za, jak mówił, niesprawiedliwe ataki na Polskę i Polaków w związku z nowelizacją ustawy o IPN. „Mamy prawo, tak samo jak Żydzi, bronić swojej historii i swojego dobrego imienia. Na antypolonizm nie zgodzimy się nigdy”. – powiedział polityk PiS.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / Telewizja Republika

Macierewicz: widzę rosyjską rękę w sprawach pomnika w Jersey City i ustawy 447
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz