Antoni Macierewicz będąc we wtorek gościem audycji „Pilnujmy Polski” w Telewizji Republika wskazał Rosję jako siłę stojącą za planami usunięcia Pomnika Katyńskiego w Jersey City i ustawą 447 dotyczącą restytucji mienia żydowskiego.

Odpowiadając na pytanie o związek planów usunięcia pomnika w Jersey City z ustawą 447 były szef MON zgodził się z opiniami, które łączą te dwie sprawy. Jednocześnie wskazał, że widzi w tym „rękę rosyjską”.

– To jest dosyć oczywiste. Jeżeli spojrzymy szerzej na sytuację międzynarodową nie ma wątpliwości, że robi się wiele, by oderwać Izrael od USA oraz skłócić Izrael i Polskę. – twierdził Macierewicz wskazując, że stoją za tym „niektóre środowiska, które mają w swojej przeszłości wielkie grzechy wobec własnego narodu i próbują je zrzucić na Polaków”. – Ta rosyjska operacja dywersyjna jest dosyć łatwa do zauważenia – dodawał.

PRZECZYTAJ: Trump podpisał ustawę 447 dotyczącą restytucji mienia żydowskiego

Macierewicz nie jest także usatysfakcjonowany pewną zmianą w retoryce burmistrza Jersey City Stevena Fulopa wobec Polski. – Zapowiada, że nie będzie atakował trzeciej osoby w państwie, pana Karczewskiego. Myślę, że to jest mało poważne, ale to pozostawiam do oceny panu marszałkowi, chociaż uderzyło to w nas wszystkich i jest sprawą poważną i wymaga poważnego potraktowania ze strony pana burmistrza, a nie jakiegoś takiego lekkiego. – oceniał były szef MON, który jest jednak zadowolony, że sprawa zmierza do pozytywnego zakończenia.

PRZECZYTAJ: Jersey City: jest porozumienie ws. Pomnika Katyńskiego

Antoni Macierewicz ocenił także jako „bardzo gorzkie zachowanie” udział premiera Izraela Binjamina Netanjahu w obchodach Dnia Zwycięstwa w Moskwie. Jego zdaniem „Izrael jest w bardzo trudnej sytuacji, bo ma wojska rosyjskie wręcz u granic Jerozolimy i w związku z tym znajduje się pod olbrzymią presją rosyjską”, co ma tłumaczyć przyjazd Netanjahu do Moskwy. Macierewicz skrytykował także premiera Izraela, za, jak mówił, niesprawiedliwe ataki na Polskę i Polaków w związku z nowelizacją ustawy o IPN. „Mamy prawo, tak samo jak Żydzi, bronić swojej historii i swojego dobrego imienia. Na antypolonizm nie zgodzimy się nigdy”. – powiedział polityk PiS.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / Telewizja Republika
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz