W sejmie na piątkowej konferencji prasowej, Krzysztof Bosak kandydat Konfederacji na prezydenta Polski, skrytykował działania premiera Morawieckiego w Unii Europejskie.

Podczas konferencji prasowej koła poselskiego Konfederacji, Krzysztof Bosak kandydat na prezydenta, skrytykował zaproponowane przez premiera Morawieckiego na forum unijnym podatki. Według posła jest to pierwsza sytuacja, kiedy polski polityk proponuje narzucanie podatków za pośrednictwem UE. „Nie zdarzyło się wcześniej żeby polski rząd stał na aż tak bardzo pro unijnym, euro federalistycznym stanowisku. Nawet rząd Platformy Obywatelskiej nie angażował się w otwartą agitację za tworzeniem nowych podatków”.

Kandydat zarzuca Mateuszowi Morawieckiemu, że nie skonsultował swoich pomysłów z polską opinią publiczną. Poseł zaznacza, że nie odbyła się konsultacja społeczna i nie było też podjętej w tej sprawie debaty w sejmie. „Pan Morawiecki po prostu pojechał i jak królika z kapelusz wyciągnął nowe pomysły”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Poseł Konfederacji przypominał też, że rząd Prawa i Sprawiedliwości uchwalił już koło trzydziestu różnych podwyżek podatków. Działania rządu nazwał „fiskalnym szaleństwem”

Zarzucił również, że premier wpisał się w politykę lewicową. Zaznaczył, że Konfederacja oczekuje wyjaśnień od rządu na temat stanowiska zajmowanego przez Polskę w Unii Europejskie, zaapelował też do kontrkandydatów. „Oczekujemy stanowiska od innych kandydatów w wyborach prezydenckich, oczekujemy że potępia te niemądre pomysły”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według Krzysztofa Bosaka, zaproponowane podatki uderzą w polską suwerenność gospodarczą, przypominał też że mimo toczącej się od lat dyskusji w Parlamencie Europejskim, polskie rządy stały na stanowisku, że podatki są sprawą suwerennych państw.

„Podkreślę to jeszcze raz” – mówił. „Były doradca premiera Donalda Tuska, posunął się znacznie dalej niż Donald Tusk kiedykolwiek wcześniej w pogłębianiu integracji unijnej w kwestiach podatkowych”. Poseł przekazywał, że podobne działania były jedną z przyczyn opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz