Poparcie społeczne dla Koalicji Obywatelskiej spadło do poziomu 13 proc., jak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych.

Z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Radia Zet wynika jednak, że także pozycja partii rządzącej jest wyraźnie słabsza niż jej ostatni wyborczy wynik. W opisywanym badaniu tylko 32,4 proc. respondentów zdecydowanych oddać głos na konkretną partię wskazało Prawo i Sprawiedliwość.

Drugie miejsce zajęła partia Polska 2050 Szymona Hołowni, którą wskazało 19,8 proc. pytanych. Dopiero na odległym trzecim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z 13 proc. poparcia.

Do Sejmu, według sondażu IBRiS weszliby jeszcze przedstawiciele dwóch partii. Konfederacja Wolność i Niepodległość uzyskała wskazania 8,1 proc. respondentów, a Lewica 7,6 proc.

Jak wynika z badania do Sejmu nie dostaliby się natomiast politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego, które uzyskało wynik 4,7 proc. Przy tym aż 14,4 proc. badanych, którzy deklarowali, że chciałoby oddać głos na jakąś partię nie wiedziało na jaką konkretnie partię.

45,5 proc. spośród wszystkich biorących udział w sondażu respondentów zadeklarowało, że wzięłoby udział w wyborach. Natomiast 46 proc. odpowiedziało, że nie poszłoby głosować. 8,4 proc. udzieliło na tak postawione pytanie odpowiedzi “nie wiem”.

Czytaj także: Respondenci podzieleni w sprawie Tuska

wiadomosci.radiozet.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply