Koalicja Obywatelska przestała rosnąć w sondażach

Najnowszy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych wskazuje, że faza wzrostu poparcia dla KO zakończyła się. Przynajmniej na razie.

W sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę ponownie zwycięska wyszłaby z nich Zjednoczona Prawica. Poparcie dla niej wyraziło 35,3 proc. respondentów. Obóz rządzący odnotował więc wzrost poparcia o 2 punkty procentowe.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Obóz rządzący zachował sporą przewagę na Koalicją Obywatelską. Ta ostatnia uzyskała bowiem w sondażu 25,7 proc. wskazań. To wynik podobny do tego z poprzedniego sondażu IBRiS. Tym samym przerwany został okres szybkiego wzrostu poparcia dla tej koalicji jaki rozpoczął się po powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki i ponownym objęciu przez niego przewodnictwa w Platformie Obywatelskiej.

Polskę 2050 wybrało 10,1 proc. respondentów, co oznacza dalszy spadek poparcia dla tego partii, który także rozpoczął się po powrocie Tuska na krajową scenę polityczną.

Wzrost poparcia o 2 punkty procentowe odnotowała Lewica, którą wybrało 9,2 proc. pytanych. Konfederacja może liczyć na poparcie 6,4 proc. wyborców – to o około 1 punkt procentowy więcej niż w poprzednim sondażu IBRiS. Polskie Stronnictwo Ludowe zostałoby siłą pozaparlamentarną z wynikiem 4,8 proc. Poparcie dla ludowców spadło o około 1 punkt procentowy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
 

Najnowszy sondaż IBRiS to kolejne badanie tej pracowni wskazujące na wzrost poparcia dla obozu rządzącego. Podobną tendencję wskazywało poprzednie. Wzrost dla Zjednoczonej Prawicy wykazał także niedawny sondaż United Surveys, który odnotował też spadek poparcia dla KO.

IBRiS przeprowadził badanie metodą CATI w dniach 27-28 sierpnia 2021 r. na grupie 1100 respondentów.

tvp.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz