Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker stwierdził, że Polska nie może wybierać sobie imigrantów jakich ma zamiar przyjmować.

Słowa Junkckera przekazała szwedzka telewizja SVT. Swoją krytykę wobec polityki państwa polskiego przewodniczący Komisji Europejskiej miał wyrazić w czasie spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Uznał, że Polska nie przejawia odpowiedniej „solidarności” w kwestii imigracyjnej.



Odnosząc się do narracji polskiego rządu w tej sprawie Juncker pochwalił polskie władze za otwarcie granic przed masową imigracją z Ukrainy. W opinii eurokraty to jednak nie wystarcza. „Jesteśmy w trakcie rozmów z Węgrami i z Polską. Nie akceptuję ich twierdzeń: >>nie aprobujemy kolorowych, muzułmanów i homoseksualistów na naszym terytorium<<. To poważne naruszenie europejskich praw podstawowych” – słowa Junckera, za szwedzką telewizją, cytuje portal Breitbart.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Portal pisze o „milionie Ukraińców, którzy przybyli ostatnio do Polski” w ramach możliwości podejmowania pracy na podstawie oświadczeń przedsiębiorców, ale też o „kilkuset Ukraińcach, którym przyznano azyl” w Polsce. Junkcer ponawia krytykę naszego kraju po okresie złagodzonej retoryki, związanej ze zmianą rządu w Polsce.

breitbart.com/kresy.pl

Junkcer chwali Polskę za przyjmowanie Ukraińców i namawia do przyjęcia muzułmanów
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz