Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker stwierdził, że Polska nie może wybierać sobie imigrantów jakich ma zamiar przyjmować.

Słowa Junkckera przekazała szwedzka telewizja SVT. Swoją krytykę wobec polityki państwa polskiego przewodniczący Komisji Europejskiej miał wyrazić w czasie spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Uznał, że Polska nie przejawia odpowiedniej „solidarności” w kwestii imigracyjnej.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Odnosząc się do narracji polskiego rządu w tej sprawie Juncker pochwalił polskie władze za otwarcie granic przed masową imigracją z Ukrainy. W opinii eurokraty to jednak nie wystarcza. „Jesteśmy w trakcie rozmów z Węgrami i z Polską. Nie akceptuję ich twierdzeń: >>nie aprobujemy kolorowych, muzułmanów i homoseksualistów na naszym terytorium<<. To poważne naruszenie europejskich praw podstawowych” – słowa Junckera, za szwedzką telewizją, cytuje portal Breitbart.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Portal pisze o „milionie Ukraińców, którzy przybyli ostatnio do Polski” w ramach możliwości podejmowania pracy na podstawie oświadczeń przedsiębiorców, ale też o „kilkuset Ukraińcach, którym przyznano azyl” w Polsce. Junkcer ponawia krytykę naszego kraju po okresie złagodzonej retoryki, związanej ze zmianą rządu w Polsce.

breitbart.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz