Poseł Marek Jakubiak nie wykluczył, że dołączy do koalicji wyborczej Ruchu Narodowego, Wolności i ruchu Grzegorza Brauna, jaka chce walczyć o wejście do Parlamentu Europejskiego.

Marek Jakubiak krytykował wcześniej polityków Ruchu Narodowego oraz pozostawał sceptyczny wobec koalicji zawiązanej z narodowcami przez partię Wolność i Grzegorza Brauna. Zaznaczał też swój sprzeciw wobec konsekwentnego postulatu opuszczenia Unii Europejskiej przez Polskę, jaki stawiają narodowcy i konserwatywni liberałowie. Opuszczając ruch Kukiz ’15 Jakubiak zapowiadał budowę własnego – Federacji dla Rzeczpospolitej, brak jednak informacji na temat realnych działań organizacyjnych.Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W środowej rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski Jakubiak nie wykluczał już dołączenia do eurosceptycznej koalicji. „To są moi przyjaciele, wszyscy” – mówił o liderach RN i Wolności. Zaznaczył jednak, że musi mieć „mandat” do wejścia w koalicję ze strony działaczy Federacji dla Rzeczpospolitej. Jak twierdzi Jakubiak wśród członków jego organizacji odbywa się „wewnętrzne referendum” w sprawie przystąpienia do koalicji. Polityk twierdzi przy tym, że Federacja dla Rzeczpospolitej liczy ponad 3 tys. członków. Zapowiedział, że głosowanie nad wejściem do koalicji zostanie przeprowadzone w jego organizacji do końca tygodnia. On sam zadeklarował poparcie dla takiego porozumienia. Zadeklarował także, że w koalicji stworzonej przez narodowców i konserwatywnych liberałów jest miejsce także dla Pawła Kukiza.

Jakubiak twierdzi, że jego organizacja składa się głównie z przedsiębiorców, także takich, którzy jeszcze nie chcą się „ujawniać”. Jak twierdzi nowa inicjatywa przyciągnęła też były polityków i członków ruchu Kukiz ’15.

wp.pl/kresy.pl

Jakubiak nie wyklucza dołączenia do koalicji narodowców i wolnościowców
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Wolne Pomorze :

    Kiedyś byłem fanem K,15 ale po tym co pokazali w tzw sejmie mam ich w d………. A Jakubiak bodajze mówił (oglądałem wywiad na YOY TUBE ), ze lepiej płacic miliardy na armie amerykańską w POLSCE niż inwestować w NASZĄ ARMIE – jeżeli to prawda to taki z niego NARODOWIEC jak ze mnie mnich buddyjski . Mam nadzieję , ze KOALICJA NARODOWA O TYM WIE ???????????