Poseł Marek Jakubiak nie wykluczył, że dołączy do koalicji wyborczej Ruchu Narodowego, Wolności i ruchu Grzegorza Brauna, jaka chce walczyć o wejście do Parlamentu Europejskiego.

Marek Jakubiak krytykował wcześniej polityków Ruchu Narodowego oraz pozostawał sceptyczny wobec koalicji zawiązanej z narodowcami przez partię Wolność i Grzegorza Brauna. Zaznaczał też swój sprzeciw wobec konsekwentnego postulatu opuszczenia Unii Europejskiej przez Polskę, jaki stawiają narodowcy i konserwatywni liberałowie. Opuszczając ruch Kukiz ’15 Jakubiak zapowiadał budowę własnego – Federacji dla Rzeczpospolitej, brak jednak informacji na temat realnych działań organizacyjnych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W środowej rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski Jakubiak nie wykluczał już dołączenia do eurosceptycznej koalicji. „To są moi przyjaciele, wszyscy” – mówił o liderach RN i Wolności. Zaznaczył jednak, że musi mieć „mandat” do wejścia w koalicję ze strony działaczy Federacji dla Rzeczpospolitej. Jak twierdzi Jakubiak wśród członków jego organizacji odbywa się „wewnętrzne referendum” w sprawie przystąpienia do koalicji. Polityk twierdzi przy tym, że Federacja dla Rzeczpospolitej liczy ponad 3 tys. członków. Zapowiedział, że głosowanie nad wejściem do koalicji zostanie przeprowadzone w jego organizacji do końca tygodnia. On sam zadeklarował poparcie dla takiego porozumienia. Zadeklarował także, że w koalicji stworzonej przez narodowców i konserwatywnych liberałów jest miejsce także dla Pawła Kukiza.

Jakubiak twierdzi, że jego organizacja składa się głównie z przedsiębiorców, także takich, którzy jeszcze nie chcą się „ujawniać”. Jak twierdzi nowa inicjatywa przyciągnęła też były polityków i członków ruchu Kukiz ’15.

wp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Wolne Pomorze :

    Kiedyś byłem fanem K,15 ale po tym co pokazali w tzw sejmie mam ich w d………. A Jakubiak bodajze mówił (oglądałem wywiad na YOY TUBE ), ze lepiej płacic miliardy na armie amerykańską w POLSCE niż inwestować w NASZĄ ARMIE – jeżeli to prawda to taki z niego NARODOWIEC jak ze mnie mnich buddyjski . Mam nadzieję , ze KOALICJA NARODOWA O TYM WIE ???????????