Ryszard Czarnecki z PiS-u zaprezentował „Plan zatrzymania Rosji na Ukrainie”.

Nasz zdecydowany opór jest konieczny. W naszym interesie narodowym jest odsunięcie Rosji od naszych granic– uzasadnił Czarnecki zaprezentowanie swoich koncepcji. Plan zawiera cztery punkty: 1) kolejne sankcje gospodarcze na Rosję, m.in. wyłączenie tego kraju z systemu bankowego SWIFT 2) zrealizowanie dużych projektów strukturalnych na Ukrainie, które współfinansowałaby Unia Europejska 3) wzmocnienie wschodniej flanki NATO 4) dozbrojenie Ukrainy.

Według Czarneckiego zrealizowanie planu pozwoliłoby na „osłabienie marszu, którego celem jest odbudowa imperium”.

PAP / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

14 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  krok :

  I pomyśleć, że ta zakała jest zięciem Pana Hermaszewskiego. Człowieka, legendę, kosmonauty, który cudem sam w polu przeżył Ukraińską rzeż, jako półtoraroczne dziecko. Matka obok została zastrzelona w głowę z bliska przez ukraińskiego banderowca. Jakim cudem takie coś stało się zięciem ?

 2. tagore
  tagore :

  Wsypywanie pieniędzy w tak skorumpowany organizm jak dzisiejsza gospodarka Ukrainy to
  jest trochę bez sensu . Wdrożenie reform przez samych Ukraińców może dopiero otworzyć drogę
  dla takiego działania. A co do broni ,radary artyleryjskie utracone w Debalcewie to dobry przykład
  ,że można sprzedawać broń która bez wielkiego problemu dla dostawcy będą mogli utracić.

  tagore

 3. Avatar
  daniel18 :

  No wiec tak, chciałoby sie wykrzyczeć: ALE MAMY GOWNO WPARLAMENCIE!!! NIBY MY ICH WYBRALIŚMY? mój Boże.. przechodząc do meritum, analizując wypowiedz, ze należy nie dopuścic Rosji do naszych granic- nie ma takiej możliwości, absolutnie.. Ukraina z donbasem czy tez bez, bedzie tworzyć strefę buforowa, po co niby mieli by iść dalej na zachodz Ukrainy? przecież nie ma tam etnicznych Rosjan.. to chore, wiec ja bym sie tym nie przejmował lecz pomyślał o Polakach na upzachodniej Ukrainie którzy dostają mobilizacje.. niby dlaczego mieli by walczyć o donbas, każdy Ukrainiec nie chce ginąc na wschodzie bo dobrze wiedza, ze te tereny nie sa ukraińskie, mowię to jako patriota, naszym celem powinna byc ochrona ludności polskiej na zach. ukr. a my sie przejmujemy samymi Ukraińcami którzy bardzo chcą uzyskać od Polski najlepiej za darmo wszystko co sie da, dlaczego żyje w czasach kiedy mamy tak antypolskich polityków? wybrałbym byle chłopa z biedronki i by sie lepiej zajął krajem niż to bydło które doi nas przy wszystkim, dlaczego jesteśmy tak bierni kiesli chodzi o politykę, starsi myślą, ze od 89′ wszystko sie zmieniło.. tak, rządzą nami marionetki zachodu, ludzie obudźmy sie lepiej