Anatolij Witiw ze Swobody, twierdzi że Polska nie powinna ingerować w wewnętrzne sprawy Ukrainy, a minister Waszczykowski powinien douczyć się historii.

Polityk neobanderowskiej partii Swoboda zauważył, że twierdzenie, iż UPA broniła prawa Ukraińców do ich państwa i ziemi wydaje się obrażać Polaków. Porównuje także tę odpowiedzialną za ludobójstwo organizację do Armii Krajowej. Polacy twierdzą, że w Armii Krajowej służyli aniołowie, a w UPA zbrodniarze i mordercy. Trzeba zadać pytanie – co ci aniołowie robili na Wołyniu? Czy nie zabijali tam przypadkiem Ukraińców? Czy nie próbowali odmówić Ukraińcom prawa do życia i państwa? – twierdzi Anatolij Witiw.

Polityk stwierdza, że Armia Krajowa niszczyła Ukraińców, kiedy oni sami, posiadając do tego pełne prawo, bronili się na własnym terytorium.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraińska stacja TV o Przemyślu: kiedyś to była Ukraina, od Sanu do Donu

Niech polski minister [Waszczykowski – red.] pozna tę historię. Będzie bardzo zaskoczony. Polacy powinni przestać wtykać swój nos w wewnętrzne sprawy Ukrainy. Wyobraźcie sobie jaka histeria zapanowałaby w Warszawie, gdyby na przykład Klimkin stwierdził, że Armia Krajowa była organizacją zbrodniczą – a to jest fakt w odniesieniu do Ukrainy – twierdzi polityk Swobody.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jeśli Polacy nie zejdą z obranej ścieżki, to ich ciągłe ataki na sąsiadów zakończą się czwartym rozbiorem Polski. Nie budują oni normalnych relacji z sąsiadami, ale poprzez frustrację ingerują w nasze wewnętrzne sprawy. I na to otwarcie gra Kreml – twierdzi Witiw.

Kresy.pl / vgolos.com.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  gotan :

  Jest takie powiedzenie na wschodzie Polski…usrała sie bida i płacze….Tak należy humorystycznie potraktować wszystkie wypowiedzi UPAdlińców odnośnie Polski…Niech się modlą aby Polska tam nie wróciła….niech chodzą do cerkweci i proszą batiuszkę o zmiłowanie,gdyż jak przyjdą Lachy to z was nic nie zostanie…Wyrównamy wszystko do Dniestru.

 2. Avatar
  Polanin :

  To nie polityk tylko banderowski politruk na rosyjskim garnuszku. Kłamie, wbrew oczywistym faktom. AK była legalnym i uznanym przez koalicję antyhitlerowską polskim wojskiem i działali na terenie Polski. Nie robili wobec mniejszości ukraińskiej niczego co można by nazwać ludobójstwem lub czystka etniczną. Ten cymbał zapomina, że nie mają żadnych praw do zajmowanego terenu i nie chce im sie go bronic (Krym, Donbas). Nawet Hitler nie docenił ukraińskich sojuszników i nie nie pozwolił im utworzyć marionetkowego państwa. wiedział ze nie nadają sie do rządzenia państwem, a nawet nie przedstawiaja wiekszej wartosci bojowej. Nadaja się tylko do mordowania cywilów, jeńców i więźniów i do tego ich zatrudniał. https://www.youtube.com/watch?v=F2b-2YnfZso

 3. ProPatria
  ProPatria :

  I co pisiorki za pobłażanie dziczy trzeba teraz wychylić czarę goryczy i przyjąć obelgi na klatę. Dla WIĘKSZOŚCi osób udzielających się na tym forum było i jest jasne jaką cenę przyjdzie zapłacić za finansowanie i płaszczenie się przed banderowskim motłochem. To jest po prostu JEDYNA logiczna konsekwencja przymykania oko na rozwój zbrodniczej ideologii i ciągłego ustępowania agresywnym rezunom. A to dopiero intro, jeszcze nie pokazali jedności w obronie wyznawanych przez siebie zbrodniczych idei. Takich jak banderowski pomiot witiw wypłynie z antypolskimi wypowiedziami duuuuużo więcej. Teraz powinna wejść Ustawa o PENALIZACJI BANDERYZMU, zostać wstrzymana wszelka pomoc dla kraiku-bankruta, wydaleni rezuni pracujący u nas, wprowadzone szeroko zakrojone restrykcje na granicach z banderlandem, blokowanie upaińskich inicjatyw na forum międzynarodowym. I mamy kraik-żarcik historii na kolankach, a butny rezuński kark zgięty. Jednakże do wprowadzenia powyższych mieć chęć działania, być mężczyzną (nie tylko jego mierną imitacją), mieć na celu JEDYNIE polską rację stanu i dobro Narodu. W tym przypadku kto wie czy nie skończy się na pustym straszeniu jak wtedy, gdy twierdzili że „(…) z pomiotem banderą do Europy upaińcy nie wejdą (…)”. Mam nadzieję jednak, że rozjuszeni banderowcy będą tak naciskali swoim chamstwem pisiorów, że zmuszą ich do podjęcia konkretnych działań.

 4. Avatar
  zefir :

  Kolejna banderowska gwiazda-łajza historyczna Anatolij Witiw się objawia co Waszczykowskiemu korepetycje o bredniach historycznych prawi.Przypomnę więc temu ćwokowi Witiwowi,że Wołyń to II Rzeczypospolita Polska.Ten idiota UPA z Armią Krajową porównuje,bo ta zakała nie wie,że AK widłami i siekierami z niewinnymi cywilami nie wojowała,z hitlerowcami nie kolaborowała,Adolfa z entuzjazmem nie witała jak zbrodnicza,zdradziecka OUN-UPA.Do tego ten zfrustrowany banderowski histeryk Polakom sugeruje wejście na banderowską ścieżkę zbrodni,kolaboracji i zdrady.Oszołom banderowski niewiedzą o IVrozbiorze Polski błysnął.W ten sposób greka udaje,który zapomina,że IV rozbiór Polski był dokonany przez hitlerowców i sovietów, w tym Ukraińców z Armii Czerwonej.Tzw Upaina do dziś okupuje ziemie polskie,w tym Wołyń,zagrabione II RP podczas IV rozbioru.