Anatolij Witiw ze Swobody, twierdzi że Polska nie powinna ingerować w wewnętrzne sprawy Ukrainy, a minister Waszczykowski powinien douczyć się historii.

Polityk neobanderowskiej partii Swoboda zauważył, że twierdzenie, iż UPA broniła prawa Ukraińców do ich państwa i ziemi wydaje się obrażać Polaków. Porównuje także tę odpowiedzialną za ludobójstwo organizację do Armii Krajowej. Polacy twierdzą, że w Armii Krajowej służyli aniołowie, a w UPA zbrodniarze i mordercy. Trzeba zadać pytanie – co ci aniołowie robili na Wołyniu? Czy nie zabijali tam przypadkiem Ukraińców? Czy nie próbowali odmówić Ukraińcom prawa do życia i państwa? – twierdzi Anatolij Witiw.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Polityk stwierdza, że Armia Krajowa niszczyła Ukraińców, kiedy oni sami, posiadając do tego pełne prawo, bronili się na własnym terytorium.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraińska stacja TV o Przemyślu: kiedyś to była Ukraina, od Sanu do Donu

Niech polski minister [Waszczykowski – red.] pozna tę historię. Będzie bardzo zaskoczony. Polacy powinni przestać wtykać swój nos w wewnętrzne sprawy Ukrainy. Wyobraźcie sobie jaka histeria zapanowałaby w Warszawie, gdyby na przykład Klimkin stwierdził, że Armia Krajowa była organizacją zbrodniczą – a to jest fakt w odniesieniu do Ukrainy – twierdzi polityk Swobody.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jeśli Polacy nie zejdą z obranej ścieżki, to ich ciągłe ataki na sąsiadów zakończą się czwartym rozbiorem Polski. Nie budują oni normalnych relacji z sąsiadami, ale poprzez frustrację ingerują w nasze wewnętrzne sprawy. I na to otwarcie gra Kreml – twierdzi Witiw.

Kresy.pl / vgolos.com.ua

Czytaj kolejny artykuł
10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. gotan
  gotan :

  Jest takie powiedzenie na wschodzie Polski…usrała sie bida i płacze….Tak należy humorystycznie potraktować wszystkie wypowiedzi UPAdlińców odnośnie Polski…Niech się modlą aby Polska tam nie wróciła….niech chodzą do cerkweci i proszą batiuszkę o zmiłowanie,gdyż jak przyjdą Lachy to z was nic nie zostanie…Wyrównamy wszystko do Dniestru.

 2. Polanin
  Polanin :

  To nie polityk tylko banderowski politruk na rosyjskim garnuszku. Kłamie, wbrew oczywistym faktom. AK była legalnym i uznanym przez koalicję antyhitlerowską polskim wojskiem i działali na terenie Polski. Nie robili wobec mniejszości ukraińskiej niczego co można by nazwać ludobójstwem lub czystka etniczną. Ten cymbał zapomina, że nie mają żadnych praw do zajmowanego terenu i nie chce im sie go bronic (Krym, Donbas). Nawet Hitler nie docenił ukraińskich sojuszników i nie nie pozwolił im utworzyć marionetkowego państwa. wiedział ze nie nadają sie do rządzenia państwem, a nawet nie przedstawiaja wiekszej wartosci bojowej. Nadaja się tylko do mordowania cywilów, jeńców i więźniów i do tego ich zatrudniał. https://www.youtube.com/watch?v=F2b-2YnfZso

 3. ProPatria
  ProPatria :

  I co pisiorki za pobłażanie dziczy trzeba teraz wychylić czarę goryczy i przyjąć obelgi na klatę. Dla WIĘKSZOŚCi osób udzielających się na tym forum było i jest jasne jaką cenę przyjdzie zapłacić za finansowanie i płaszczenie się przed banderowskim motłochem. To jest po prostu JEDYNA logiczna konsekwencja przymykania oko na rozwój zbrodniczej ideologii i ciągłego ustępowania agresywnym rezunom. A to dopiero intro, jeszcze nie pokazali jedności w obronie wyznawanych przez siebie zbrodniczych idei. Takich jak banderowski pomiot witiw wypłynie z antypolskimi wypowiedziami duuuuużo więcej. Teraz powinna wejść Ustawa o PENALIZACJI BANDERYZMU, zostać wstrzymana wszelka pomoc dla kraiku-bankruta, wydaleni rezuni pracujący u nas, wprowadzone szeroko zakrojone restrykcje na granicach z banderlandem, blokowanie upaińskich inicjatyw na forum międzynarodowym. I mamy kraik-żarcik historii na kolankach, a butny rezuński kark zgięty. Jednakże do wprowadzenia powyższych mieć chęć działania, być mężczyzną (nie tylko jego mierną imitacją), mieć na celu JEDYNIE polską rację stanu i dobro Narodu. W tym przypadku kto wie czy nie skończy się na pustym straszeniu jak wtedy, gdy twierdzili że „(…) z pomiotem banderą do Europy upaińcy nie wejdą (…)”. Mam nadzieję jednak, że rozjuszeni banderowcy będą tak naciskali swoim chamstwem pisiorów, że zmuszą ich do podjęcia konkretnych działań.

 4. zefir
  zefir :

  Kolejna banderowska gwiazda-łajza historyczna Anatolij Witiw się objawia co Waszczykowskiemu korepetycje o bredniach historycznych prawi.Przypomnę więc temu ćwokowi Witiwowi,że Wołyń to II Rzeczypospolita Polska.Ten idiota UPA z Armią Krajową porównuje,bo ta zakała nie wie,że AK widłami i siekierami z niewinnymi cywilami nie wojowała,z hitlerowcami nie kolaborowała,Adolfa z entuzjazmem nie witała jak zbrodnicza,zdradziecka OUN-UPA.Do tego ten zfrustrowany banderowski histeryk Polakom sugeruje wejście na banderowską ścieżkę zbrodni,kolaboracji i zdrady.Oszołom banderowski niewiedzą o IVrozbiorze Polski błysnął.W ten sposób greka udaje,który zapomina,że IV rozbiór Polski był dokonany przez hitlerowców i sovietów, w tym Ukraińców z Armii Czerwonej.Tzw Upaina do dziś okupuje ziemie polskie,w tym Wołyń,zagrabione II RP podczas IV rozbioru.