Politycy PiS: za rok w Warszawie stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński i Jacek Sasin ujawnili, że zostaną ogłoszone konkursy na dwa pomniki ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej.

Według Sasina chodzi o pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Pierwszy miałby stanąć na placu pomiędzy Dowództwem Garnizonu Warszawskiego a Hotelem Europejskim a drugi na skwerze ks. Twardowskiego przy Krakowskim Przedmieściu.

Konkursy będą dwuetapowe. W pierwszym etapie zostaną przyjęte projekty graficzne, z których sąd konkursowy wyłoni 9 najlepszych propozycji. W drugim etapie konkursu artyści będą musieli przedstawić model pomnika.

W skład sądu konkursowego wejdą trzej przedstawiciele Komitetu Społecznego budowy pomników – Ewa Kochanowska, Maciej Łopiński i prof. Stanisław Mikołajczyk oraz prof. Tadeusz Żuchowski z UAM w Poznaniu, prof. Juliusz C Chrościcki z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, dr hab. Jan Stanisław Wojciechowski wykładowca UKSW, dr hab. Mariusz Kulpa z akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, prof. Przemysław Krajewski z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dr inż. Aleksander Chylak, Piotr Walkowiak, dr Andrzej Szczepaniak z Muzeum Narodowego w Warszawie.

Jak powiedział Jarosław Kaczyński, środków na budowę pomników, które pochodzą ze zbiórek, „na pewno nie zabraknie”.

CZYTAJ TAKŻE: W całym kraju odbyły się obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Kresy.pl / Rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz