W sobotę podczas próby siłowego przekroczenia granicy zaatakowani zostali policjanci – poinformowała podlaska policja. Jeden z funkcjonariuszy został lekko ranny.

W sobotę po godzinie 20:00 w okolicach Kolonii Klukowicze, podczas próby siłowego przekroczenia granicy zaatakowani zostali Policjanci. Rzucony kamień trafił w kask funkcjonariusza. Siła uderzenia była na tyle duża, że uszkodzony został hełm chroniący głowę policjanta – poinformowała podlaska policja.

„W jednym z pojazdów policyjnych wgniecione zostały drzwi. Lekko ranny został również nasz policjant. Rzucony kamień trafił w kask funkcjonariusza z Łodzi. Na szczęście policjant nie wymagał hospitalizacji. Siła uderzenia była na tyle duża, że uszkodzony został hełm chroniący głowę policjanta” – poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Również w sobotę, przed godziną 17:00 w okolicach Starzyn, do Polski wdarło się siłowo około 50 osób. W poszukiwaniach migrantów nielegalnie przekraczających granicę udział wzięło 21 policjantów oraz żołnierze i funkcjonariusze Straży Granicznej. Policjanci zatrzymali 22 obywateli Iraku.

Tego samego dnia podlaska policja zatrzymała 4 osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to dwaj obywatele Gruzji, obywatel Polski i Syrii. Przewozili 13 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę.

W sobotę wieczorem na oficjalnym profilu twitterowym 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej opublikowane zostało oświadczenie dowódcy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Wynika z niego, że wcześniej tego samego dnia w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia zginął polski żołnierz 17 WBZ, pełniąc służbę w rejonie granicy polsko-białoruskiej.

Według treści komunikatu, „do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej”, doszło „w obszarze realizacji działań w obrębie granicy polsko-białoruskiej”. Poinformowano, że czynności wyjaśniające prowadzi Żandarmeria Wojskowa, z udziałem białostockiej prokuratury.

Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza, a w zdarzeniu nie uczestniczyły osoby trzecie” – podano w komunikacie.

Zobacz: Białoruscy żołnierze niszczyli tymczasową zaporę graniczną [+VIDEO]

Przeczytaj: Kryzys na granicy: odnaleziono ciało 20-letniego Syryjczyka

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz