Kuba Błaszczykowski niewątpliwie był filarem reprezentacji Polski na Euro 2016. Zgotowano mu za to gorące powitanie pod domem.

Błaszczykowski zdobył dla biało-czerwonych połowę zdobytych przez nią w czasie regulaminowym bramek – strzelał w grupowym meczu przeciw Ukrainie, oraz w 1/8 finału przeciw Szwajcarii. Niestety był również tym zawodnikiem, który nie wykorzystał rzutu karnego po dogrywce w ćwierćfinale z Portugalią, który zakończył przygodę naszej drużyny na mistrzostwach Europy we Francji.

Mimo to Polacy doceniają niewątpliwie kluczową rolę Błaszczykowskiego jaką przez cały turniej odgrywał zarówno w grze defensywnej jak i ofensywnej biało-czerwonych. Świadczy o tym także znaczny tłum kibiców jaki zebrał się pod domem piłkarza w Truskolasach. “Wasze wsparcie było dla mnie ważne. Coś takiego co tu się właśnie wydarzyło, pozostanie w moim sercu do końca życia. To zabiorę do grobu. Dziękuję wam bardzo za to. Dziękuję babci za to, że wychowała mnie na takiego człowieka, na jakiego wychowała” – mówił do zebranych Błaszczykowski.

pikio.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply