W przyszłym tygodniu poinformuję opinię publiczną w Polsce o działaniach państwa polskiego wymierzonych w autorów prowokacji, aktów sabotażu i dywersji – zapowiada premier Donald Tusk.

W sobotę premier wypowiadał się w Krakowie podczas obchodów z okazji 80. rocznicy Bitwy o Monte Cassino. “Państwo polskie działa skutecznie, przeciwdziałamy, zatrzymujemy, aresztujemy tych, którzy próbują atakować ojczyznę Polskę, tu na naszej ziemi. Państwo polskie będzie wobec nich bezwględne” – oświadczył premier.

“Kiedy dyskutujemy o potencjalnych wpływach wrogów, przede wszystkim Rosji putinowskiej na Europę, na Zachód na życie polityczne w Polsce to mówimy o potrzebie budowania silnego odpornego państwa także na akty dywersji i sabotażu. Polska tutaj będzie państwem odpornym i Polska będzie bezlitosna do bólu wobec tych wszystkich, którzy chcą destabilizować sytuację w naszym kraju” – kontynuował.

Szef rządu wskazał na geopolityczny wymiar bezpieczeństwa Polski. Wyraził opinię, że zadaniem Polski wspólne z innymi państwami, jest ochrona wspólnoty Zachodu przed wszelkimi atakami i przed wszelkimi formami agresji.

“W przyszłym tygodniu poinformuję opinię publiczną w Polsce o działaniach państwa polskiego wymierzonych w autorów prowokacji i aktów sabotażu i dywersji. Bo tak, niestety również na polskiej ziemi w ostatnich tygodniach mamy z nimi do czynienia ” – zapowiedział.

Szef rządu przedstawił też założenia planu obrony i odstraszania “Tarcza Wschód”. Zapowiedział przeznaczenie 10 mld złotych na bezpieczeństwo granicy wschodniej, w tym system fortyfikacji.

Czytaj także: Financial Times: wywiady ostrzegają, że Rosja planuje zamachy bombowe i podpalenia w całej Europie

bankier.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply