Działacze Akcji Wyborczej Polaków na Litwie udali się dziś do Ostrej Bramy gdzie obyła się zamówiona przez nich Msza Święta – dziękczynna – za dobre wyniki wyborów samorządowych.

Lokalne wybory odbywały się na Litwie w niedzielę i przyniosły sukces kandydatom AWPL, kórzy wystapili na listach w koalicji z Alinsem Rosjan. AWPL zwiększyła swoje poparcie o niemal 2% w stosunku do wyniku sprzed czterech lat, zas liczbę radnych z 65 do 70. Największy postęp odnotowano w Wilnie gdzie zyskano o około jedną trzecią głosów więcej niż w czasie poprzednich wyborów.

Było więc za co dziękować. Dziś działacze AWPL pojawili się na Ostrej Bramie by podziękować za to zwycięstwo. „Spotykamy się tu jako jedna rodzina u naszej wspólnej Matki Miłosiernej, u jednego Ojca, który jest naszym Ojcem w niebie. Przychodzimy tu, jako dzieci Boże, bracia i siostry, oddać się pod dalszą opiekę Matki Najświętszej, dziękować Bogu za wszelkie łaski, za wszelkie dary, osiągnięcia i sukcesy” mówił ks. prałat Jan Kasiukiewicz, kustosz Ostrej Bramy, celebrując Mszę Świętą. Nabożeństwo koncelebrowali także księża: Józef Aszkiełowicz, Tadeusz Jasiński, Mirosław Balcewicz i Kazimierz Gwozdowicz. Na nabożeństwie pojawili się wszyscy najważniejsi politycy AWPL i merowie z Waldemarem Tomaszewskim na czele.

l24.lt/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz