Zarzut sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu ludzi lub mieniu w wielkich rozmiarach został postawiony 43-letniemu mieszkańcowi gminy Trawniki (woj. lubelskie) – poinformowała we wtorek policja. Mężczyzna po pijanemu podpalił łąkę pod lasem w okolicach Świdnika. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek policja poinformowała, że „43-letni mieszkaniec gminy Trawniki odpowie przed sądem za podpalenie łąki, które mogło zakończyć się pożarem dużej połaci lasu w Siostrzytowie”. Czytamy, że katastrofie zapobiegła czujność przypadkowych przechodniów oraz błyskawiczna reakcja Straży Pożarnej. Policja zatrzymała podpalacza po krótkim pościgu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

„W niedzielę krótko po godz. 16-stej dyżurny świdnickiej Policji został powiadomiony o zauważonym przez inne osoby mężczyźnie, który podpalił trawę na nieużytkach przy lesie w Siostrzytowie. Do rozprzestrzeniającego się pożaru traw skierowana została Straż Pożarna, która praktycznie w ostatniej chwili opanowała ogień, który strawił około 30 arów łąki i zaczynał już obejmować skraj pobliskiego lasu” – czytamy w komunikacie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Po zajściu policjanci rozpoczęli poszukiwania podpalacza. Został on ujęty po krótkim pościgu. Początkowo wypierał się jakichkolwiek związków z pożarem. Znaleziono przy nim zapalarkę gazową. Badanie trzeźwości wykazało w jego krwi ponad 2,5 promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu przedstawiony mu został zarzut  sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu, zdrowiu wielu ludzi lub mieniu w wielkich rozmiarach. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Straż pożarna informuje o wysokim zagrożeniu pożarowym, które jest spowodowane suszą. 13 marca ruszyła kampania „Stop pożarom traw”, realizowana przy współpracy Straży Pożarnej i Lasów Państwowych. W okresie deficytu opadów deszczu pożary w środowisku naturalnym są szczególnie niebezpieczne.

Zobacz także: Susza już w ziemie

lubelska.policja.gov.pl / straz.gov.pl /  kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz