Na blokadzie drogowej pod Donieckiem prorosyjscy separatyści zabili trzy osoby – donosi portal LB.ua.

Jeden z zabitych mężczyzn zginął od strzału w klatkę piersiową, ponieważ miał wytatuowaną swastykę i uznano go za aktywistę Prawego Sektora.

LB.ua

41 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. wepwawet
  wepwawet :

  Tak się zastanawiam, i myślę sobie, że tragedia się stała bo ludzka śmierć to tragedia. Żal patrzeć na rany w ludzkim ciele… ale kto normalny tatuuje sobie swastykę na piersiach? Choć chciałbym wykrzesać z siebie więcej współczucia do byłego właściciela tego leżącego na ziemi zezwłoka, to symbol swastyki skutecznie mi to utrudnia.

  • wepwawet
   wepwawet :

   Tak, zdarza się, ale raczej banderowskim bandytom i zapewne nie w tym przypadku. Skoro to Ukraina to jednak bardziej prawdopodobne jest, że był to Ukraiński nazista-banderowiec (wszak mają banderowcy słabość do swoich Niemieckich sojuszników) z nie-prawego sektora lub innej zbrodniczej organizacji. Trzeba mieć spore poczucie humoru aby ludzi ze swastykami szukać wszędzie poza samą Ukrainą (wszak to tam fetuje się jako herojów ludzi walczących w kolaborujących z nazistami oddziałach).

  • uri
   uri :

   Oczywiście, Panie raul. To ludzie Kadyrowa, co widać i słychać. Również wśród rosyjskich nazioli nie brak potatuowanych nazistowskimi symbolami. Niestety wielu użytkowników tego forum nie ma o tym pojęcia. Z powodu braku znajomości języka, realiów a też i niedopuszczania do siebie określonej wiedzy.

   • tutejszym
    tutejszym :

    Panie uri: – no to do roboty. Metody obu stron są nam dobrze znane. Liczą się dowody a nie chciejstwo. To nie sprawa interpretacji ale poważny zarzut . Czy możesz zwrócić się o pomoc dla swoich Ukraińskich przyjaciół o wyjaśnienie tej sprawy? Może jakieś opracowanie. A do te pory raczej Pan zamilcz, odpuść Pan sobie tą obronę. Takie jest moje zdanie, mnie Pańskie argumenty nie przekonują, chciałbym żeby było inaczej. Pozdrawiam.

    • uri
     uri :

     Nie wiem, o co Panu chodzi, Panie Tutejszym, nie zamierzam się do nikogo zwracać o pomoc (w czym?). Znam język rosyjski na tyle, że pozwala mi odróżnić Rosjanina (i to czasem z określeniem regionu) od nie-Rosjanina, posługującego się rosyjskim. Co zresztą potwierdza Pan raul (mieszkaniec pięknego miasta Sumy, o ile się nie mylę). Niczego, Panie Tutejszy, nie muszę udowadniać ani z niczego się tłumaczyć, zatem dziwi mnie Pańskie pytanie. Odpowiadam w zasadzie tylko Panu, ze względu na pewien szacunek, który odczuwam do Pańskiej osoby. Choć przyznaję, że po Pańskim ostatnim poście jakby osłabł 🙂

     • tutejszym
      tutejszym :

      Witam Panie uri. Za niezamierzoną przykrość przepraszam. Czy mógłby Pan ustalić personalia tego zabitego i wytatuowanego denata? Gdzieś powinny być podane. To było by istotne przy takim naporze na Pańską osobę, związanym z Pańską wypowiedzią. A w prowokacji Rosjanie są niedościgłymi mistrzami, Niemcy też nam pokazali w Gliwicach Polskie trupy. Problem jest w tym, że nie dysponuje Pan żadnymi dowodami poza swoim odczuciem, a publika jest głodna „banderowca” i „faszysty”.
      Z szacunkiem pozdrawiam Pana.

     • uri
      uri :

      Rozumiem. Oczywiście, że na razie nie znam personaliów wytatuowanego osobnika (nie wykluczam, że mógł to być bojownik prawego sektora lub nawet jakiejś faszystowskiej organizacji z jakiegokolwiek kraju Europy). Spróbuję w najbliższym czasie śledzić sprawę, może się wyjaśni, To, że napisałem „prawdopodobnie to rosyjski naziol” to z przekory na posty stwierdzające niezbitą przynależność zabitego do PS :))) Pan raul podał przykład – „gubernator” Gubariew był członkiem faszystowskiej rosyjskiej organizacji. Czy posiada odpowiednie tatuaże – tego nie wiem. Natomiast to, że zabójcy są „kadyrowcami” – musisz mi Pan wierzyć, powiem więcej, możesz Pan postawić większą sumę pieniędzy na tę opcję.

     • wepwawet
      wepwawet :

      Użytkownik uri napisał: „To, że napisałem „prawdopodobnie to rosyjski naziol” to z przekory na posty stwierdzające niezbitą przynależność zabitego do PS…” Śmiem twierdzić, że mija się Użytkownik z prawdą (ale to mnie nie dziwi). Na które to posty raczył Użytkownik tak „przekornie” odpowiedzieć? Może na te których jeszcze nie było (wystarczy spojrzeć na datowanie), a pojawiły się dopiero po wypowiedzi Użytkownika przypisującej zabitemu „ruskość”? 😉

     • tutejszym
      tutejszym :

      Panie uri: Pod adresem: http://www.sfora.pl/swiat/To-byla-rzez-Zamordowali-ukrainskich-jencow-a68096 znalazłem opis zdarzenia z datą: 2014.05.24 około godz. 11:00. Znalazłem identyczne zdjęcie „denata – faszysty” jak dyskutowane na tym zdjęciu. Skąd zdarzenie opisane dnia Piątek, 23 maja 2014 o godz. 12:12:36 opisywało zdarzenie opisane pod datą 2014.05.24. Kto manipuluje to wiemy, ale jaka technologia manipulacji, za pomocą jakich środków?. Panie Zagonczyk_19, „No to się musisz postarać (s)synku” w swojej pomocy w robocie Pana vanderBrooka. Po „wybyciu” pana Janusz S. poziom tego Forum zmienił się znaczne in plus. Nie obniżaj tego poziomu. A może tak przeprosił byś Pan Pana uri za niczym nie sprowokowaną Twoją obelgę?.

     • uri
      uri :

      Na razie nie potrafię tego wyjaśnić, Panie Tutejszym. Tak – wojna informacyjna, dezinformacja. Być może nigdy nie poznamy prawdziwej tożsamości ofiar, sprawcy wywieźli gdzieś ciała, co z nimi zrobili – nie wiadomo. Faktem jest, że „separatyści” mordują jeńców, rozwalają personel medyczny, atakują szpitale z rannymi, torturują, zabijają cywilne osoby. Przyjdzie im za to zapłacić, prędzej czy później. Pozdrawiam Pana serdecznie.

     • wepwawet
      wepwawet :

      Użytkownik uri napisał: „…separatyści” mordują jeńców, rozwalają personel medyczny, atakują szpitale z rannymi, torturują, zabijają cywilne osoby…”. Wepwawet skomentował: To tak samo jak banderowcy postępowali z Polską ludnością cywilną. Ale niektórzy to dopiero mają krótką pamięć…. l’chaim!

     • vanderbrook
      vanderbrook :

      L’chaim jest sluszne. Ale tak jak narod zydowski zwalcza rewizjonistow starajacych sie umniejszyc ilosc ofiar hitleryzmu, tak my musimy sprzeciwiac sie umniejszaniu ilosci ofiar banderowskiego barbarzynskiego terroru. Tutaj umniejszaja to probanderowscy rewizjonisci 'uri’ i 'wilk’. Pomaga im alkoholik 'Tutejszy’ 'tutejszym’ („Muszę dbać o siebie. Gdyby nie sąsiad to po takim steku obelg chyba apopleksja by mnie trafiła. A tak taczka, gnój, wanna, woda, 1 litr 45% napoju na dwa razy”, wpis z 23.05.2014 07:47) Dr. Wiktor Poliszczuk ocenia te ilosc ofiar na ok. 400 000 (’Gorzka Prawda – Zbrodniczosc OUN-UPA – Spowiedz Ukrainca. Warszawa, Toronto, Kijow 1995, str. 279). Wiktor Poliszczuk, 120 Timberline Dr., Brampton, Ontario L6Y 4V7, Kanada.

     • uri
      uri :

      Chyba niedosłyszysz „vanderZbook”. Zarzuciłem ci kłamstwo, polegające na twierdzeniu, że w „Gorzkiej prawdzie” Poliszczuk ocenił ilość ofiar na „ok. 400.000 (tam pisałeś „ponad 400000). Podparłem to linkiem, z którego wynika, że Poliszczuk ocenia liczbę ofiar na ok. 120000. Czy mógłbyś na forum zamieścić fragment „Gorzkiej prawdy” w którym Poliszczuk twierdzi o ok. lub ponad 400000 zamordowanych Polaków?

     • zagonczyk_19
      zagonczyk_19 :

      P.Tutejszym >Widzę że nie zmienił pan swoich poglądów mimo faktu że w kilku istotnych Pana poczynań w stosunku do Pana JKM_ci wykazałem jako nie sprowokowaną złośliwość mijającą się z faktami , no cóż tak też bywa Każdy z nas pozostał przy swojej ocenie . Dziwię się tylko że w brew temu co Pan twierdzi o sobie tak łatwo daje się Pan manipulować Kijowskiemu agitatorowi (,,uri”). ciągle żyje Pan w Matrixie ukraińskim.Oby upadek nie był dla Pana bolesny. Po raz pierwszy i ostatni proszę nie przyjmować w stosunku do mnie pozy mentora i autorytetu moralnego bo obraża Pan moją inteligencję .Moją notkę powinien Pan odczytać w kontekście tego co wypisuje na tym forum ten banderowiec. ,,Po „wybyciu” pana Janusz S. poziom tego Forum zmienił się znaczne” z tego wynika że na chwilę obecną brakuje Panu celu do atakowania?. A może tak…………………………. Na pewno ten czas nie nastąpi.

     • tutejszym
      tutejszym :

      Panie Zagonczyk_19: Pod adresem: http://www.sfora.pl/swiat/To-byla-rzez-Zamordowali-ukrainskich-jencow-a68096 znalazłem opis zdarzenia z datą: 2014.05.24 około godz. 11:00. Znalazłem identyczne zdjęcie „denata – faszysty” jak dyskutowane na tym zdjęciu. Skąd zdarzenie opisane dnia Piątek, 23 maja 2014 o godz. 12:12:36 opisywało zdarzenie opisane pod datą 2014.05.24. To że Ruskie nagrywają seryjnie reklamowe spoty w sprawie Ukrainy to wiadomo, ale żeby jako rekwizyty używać ludzkich zwłoki to jest przestępstwo i pohańbienie zwłok. A może Redakcja ustosunkuje się do tego zdarzenia. A może tak przeprosił byś Pan „(s)synku” Pana uri za niczym nie sprowokowaną Twoją obelgę?. A kim był zabity człowiek – być może odpowiedzi należy szukać w Rosyjskich więzieniach.

     • vanderbrook
      vanderbrook :

      Zabity czlowiek byl mlodym czlonkiem Prawego Sektor,u ktory na ochotnika pojechal na wschodnia b. Ukraine by tlumic powstanie ludnosci przeciwko znienawidzonej przez nich obecnie rzadzacej faszystowskiej szajce oligarchow z Kijowa. Ta szajka to sa tez wrogowie narodu polskiego. Denat otrzymal rany postrzalowe. Widac na fotografii, ze ma tez rane kluta w okolice serca. Powstancy uprzedzili o konsekwencjach uczestniczenia w dzialaniach przeciwko ludnosci na wschod od Dniepru. Jak sobie poscielesz tak sie wyspisz.
      https://www.youtube.com/watch?v=zJuNNogo8X8

     • tutejszym
      tutejszym :

      Panie vanderBrook, pomijam epitety, bo to są Pańskie wytyczne, podaj Pan sekundę, w której pojawia się ten zabity człowiek. To jest ważny dowód, inaczej wynika że to Rosjanie wykorzystali wielokrotnie zwłoki przy nagrywaniu swoich materiałów propagandowych. Kończę bo czas do kościoła i potem na wybory. PS. Podaj Pan tłumaczenie tekstu tego filmu, w jego trakcie pojawia się adres: http://www.youtube.com/watch?annotation_id=channel%3A5343f679-0-2346-9eaa-1a113956fc &feature=iv &src_vid=zJuNNogo8X8 &v=_XJBWI8RIjg co to za film i o co w nim chodzi?

     • tutejszym
      tutejszym :

      Wiwm że nie jest to Pańska religia, inaczej takich porównań byś nie stosował. Żeby Pana pognębić do końca: Głosowałem też na partię która wywołała Pańską furię i stek obelg pod jej adresem. Wygramy i zmienimy Pańskie 9 maj na dzień początku Ruskiej niewoli i upodlenia nad Narodem Polskim. Wklejam ponownie swój post z apelem: odpowiedz Pan merytorycznie na moje postulaty. Ponawiam: „Panie vanderBrook, pomijam epitety, bo to są Pańskie wytyczne, podaj Pan sekundę, w której pojawia się ten zabity człowiek. To jest ważny dowód, inaczej wynika że to Rosjanie wykorzystali wielokrotnie zwłoki przy nagrywaniu swoich materiałów propagandowych. Kończę bo czas do kościoła i potem na wybory. PS. Podaj Pan tłumaczenie tekstu tego filmu, w jego trakcie pojawia się adres: http://www.youtube.com/watch?annotation_id=channel%3A5343f679-0-2346-9eaa-1a113956fc &feature=iv &src_vid=zJuNNogo8X8 &v=_XJBWI8RIjg co to za film i o co w nim chodzi?” Odpowiesz Pan czy znowu zaczniesz bełkotać?

     • zagonczyk_19
      zagonczyk_19 :

      Panie Tutejszym tak z przekory zapytam co w/g Pana ma religia do oceny osoby ją wyznającej? Pański kolega ,,tutejszy ” też twierdzi że ma olbrzymie zasługi w propagowaniu tego wyznania a postępowanie godne szatana mimo że podobno publikuje w jakiejś niszowej gazetce popieranej przez ludzi związanych z tą religią ( jeśli ma Pan wątpliwości prozę sprawdzić na jego profilu kiepsko to wygląda). Twierdzi Pan że jest chrześcijaninem to gdzie u Pana Chrześcijański stosunek do ludzi ? .Trudno się połapać w Pańskich meandrach myślowych. W Pańskim przypadku dochodzę do wniosku że,leczy Pan dżumę cholerą. A pacjent i tak zmarł .W postępowaniu Pana vanderBoka widzę konsekwentne wyjaśnianie stanowiska że anty ukraińskość nie musi być związane pro rosyjskością Podawanie przez niego informacji z różnych żródeł to właśnie podstawowa metoda badawcza i pozwala wypośrodkować oceny tematu w możliwie dokładny sposób .Czego nie chce Pan przyjąć do wiadomości woląc przyklejać etykietki i stygmatyzować dyskutanta epitetami w rodzaju: ,,agenta wpływu ” itd nie będę ich dalej cytował bo obniża to poziom Portalu. W myśl chrześcijańskiej idei prosiłbym o trochę pokory w ocenie innych wtedy i Pana nie będą żle oceniać Ja sam nie widzę żadnej korzyści wynikającej z popierania ukrainy mimo tego nie piszę do dyskutanta tekstów takich jak Pan szmugluje w treści swojej wypowiedzi …….(Żeby Pana pognębić do końca: Głosowałem też na partię która wywołała Pańską furię i stek obelg pod jej adresem. to znaczy że popiera pan stanowisko guru tej partii otwarcie popierającego faszystów i banderowców z Kijowa? …..(Wygramy i zmienimy Pańskie 9 maj( tego nie zauważyłem w wypowiedzi P vanderBrook )na dzień początku Ruskiej niewoli i upodlenia nad Narodem Polskim. )…….Ta wypowiedzią to naprawdę mnie Pan wystraszył Mimo mojego poparcia samej myśli zmiany nazwy tej daty na bardziej określającą sytuację jaką wywołała ona dla Polski te oszołomy z sekty Smoleńskiej chcą doprowadzić do nieustannej nagonki na wszystkich związanych z tą tragedią sprawy POLSKI nie mają dla nich żadnego znaczenia ale wiadomo układ z Magdalenki + nocna zmiana działa .

     • tutejszym
      tutejszym :

      Ale Pan kitą zamiatasz, ślady zacierasz. Prawdziwy ogląd historii tak pana wzburzył?. ale ad meritum: Panie Zagonczyk_19 Normalna technika pracy Ruskich agentów: opluj, odejdź, coś z tego zostanie. Straciłeś „Pożytecznego idiotę”, jego setki wyzwisk niewygodnie powtarzać?. A może odpowiesz wreszcie na : Panie Zagonczyk_19: Pod adresem: http://www.sfora.pl/swiat/To-byla-rzez-Zamordowali-ukrainskich-jencow-a68096 znalazłem opis zdarzenia z datą: 2014.05.24 około godz. 11:00. Znalazłem identyczne zdjęcie „denata – faszysty” jak dyskutowane na tym zdjęciu. Skąd zdarzenie opisane dnia Piątek, 23 maja 2014 o godz. 12:12:36 opisywało zdarzenie opisane pod datą 2014.05.24. To że Ruskie nagrywają seryjnie reklamowe spoty w sprawie Ukrainy to wiadomo, ale żeby jako rekwizyty używać ludzkich zwłoki to jest przestępstwo i pohańbienie zwłok. A może Redakcja ustosunkuje się do tego zdarzenia. A może tak przeprosił byś Pan „(s)synku” Pana uri za niczym nie sprowokowaną Twoją obelgę?. A kim był zabity człowiek – być może odpowiedzi należy szukać w Rosyjskich więzieniach. http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/pod-donieckiem-separatysci-zastrzelili-trzech-ludzi-foto-video ” Plujesz, mącisz, ale żeby tak w taki idiotyczny sposób dokonać samo dekonspiracji. No dalej „Komentatorze”, powiedz że Ruska dywersja dała plamę, że dałeś odwłoka… Wyzwiska tak, odpowiedź nie, to jest poniżej Pańskiej „godności”? Eeech …

     • uri
      uri :

      Muszę przyznać, co czynię z niekłamaną satysfakcją, że ma Pan głowę na karku, Panie Tutejszym! Istotnie, ślad więzienny jest bardzo prawdopodobny, ze względu choćby na toporność tatuażu. FSB mogła podrzucić ciała np. ofiar porachunków wewnętrznych z jakiegoś rosyjskiego więzienia w pobliżu (no tak z grubsza w pobliżu, z Rostowa albo z Woroneża). Na razie pewna jest narodowość bandytów. 14 godzin temu potwierdziła to CHECHENIA TV w komentarzach pod filmem na youtube. Oczywiście, CHECHENIA TV odcięła się od kadyrowskich bandziorów. „Чеченоязычные бандиты принимающие участие в терроре творимый Кремлем на Украине не имеют никакого отношения к чеченскому народу и его государству. Эти люди продали свою веру, Родину и честь, они псы Путина, за гроши они и свою мать продадут! Не надо нагнетать обстановку обвиняя чеченцев, истинные чеченцы болеют за Украину, а это отщипенцы которые некогда перешли в стан оккупантов и усердно служат палачам своего народа!”
      Pozdrawiam Pana serdecznie!

     • amstaf358
      amstaf358 :

      Jak się Panu tak chce użerać z tą promoskiewską agenturą..zwłaszcza z tą która popiera tych morderców którzy nie bierą jeńców… .podziwiam Pana za WYTRWAŁOSĆ,mnie to już znudziło,oni kłamali,kłamią i….kłamać będą,i tak już od lat,wbrew oczywistym faktom najpierw zaprzeczali sojuszowi z Hitlerem, i temu że wbili nam nóż w plecy w 1939 ,Katyńiowi,morderstwom i deportacją naszych obywateli, i żołnierzy podziemia itd, itp…nawet tym że zielone ludziki z Krymu też są ich…

     • vanderbrook
      vanderbrook :

      Jesli o mnie chodzi to potepiam sojusz ZSRR z hitlerowskimi Niemcami, potepiam agresje ZSRR na Polske 17 IX 1939, potepiam zbrodnie katynska, potepiam deportacje co najmniej 400 000 Polakow na Syberie i do Kazachstanu, potepiam katowanie i zgladzanie polskich patriotow po 1945 r. Jednak moja opinia g. znaczy. Decyzje o tych przestepstwach przeciwko ludzkosci sa podejmowane przez ludzi z prawdziwa wladza. Takiej wladzy w Warszwie nie ma i obrona przed dalszym wyniszczaniem Polakow lezy w rekach samych Polakow. Uwazam, ze w tym celu Polska musi stworzyc silna zbrojna samoobrone i nawiazywac TYMCZASOWE sojusze z panstwami, z ktorymi sa wspolne interesy, bez wzgledu na historyczna wrogosc, nie wazne czy jest to Turcja, Niemcy, Austria czy Rosja. Kto jest teraz wrogiem odrodzengo faszyzmu kijowskiego?

     • tutejszym
      tutejszym :

      Panie vanderBrook, jest to tylko mowa słów, mowa faktów jest taka, że służysz Pań naszym uprzednim okupantom – Ruskim służbom okupacyjnych. A w sprawie meritum: „Panie vanderBrook, pomijam epitety, bo to są Pańskie wytyczne, podaj Pan sekundę, w której pojawia się ten zabity człowiek. To jest ważny dowód, inaczej wynika że to Rosjanie wykorzystali wielokrotnie zwłoki przy nagrywaniu swoich materiałów propagandowych…. PS. Podaj Pan tłumaczenie tekstu tego filmu, w jego trakcie pojawia się adres: http://www.youtube.com/watch?annotation_id=channel%3A5343f679-0-2346-9eaa-1a113956fc &feature=iv &src_vid=zJuNNogo8X8 &v=_XJBWI8RIjg co to za film i o co w nim chodzi?” Odpowiesz Pan czy znowu zaczniesz bełkotać?

 2. dergod
  dergod :

  Tytuł jest mylący. To nie ludzie, tylko banderowskie śmiecie. Procedura prawidłowa , odstrzelić i zakopcować. Zero litości. Na majówkę to to nie przylazło. Strzelać i mordować cywili, kobiety i dzieci to pierwsi. W obliczu uzbrojonych profesjonalistów to tchórzliwa banda.

 3. vanderbrook
  vanderbrook :

  Oto co widac: 1. Zabici sa umundurowani. 2. Ich pojazd ma na drzwiach napisane 'Batalion Donbas’. To jest batalion Nazigwardii, do ktorej wcielono faszystowskich zbirow z Prawego Sektora i innych ochotnikow. Przyjechali za Dniepr tlumic antyfaszystowskie powstanie. 3. Swastyke wykryto na ciele denata post factum. Widac to po ulozeniu odziezy. Ergo: zostaly zastrzelone faszystowskie zbiry, ktore znalazly sie na wschodzie bylej Ukrainy na ochotnika. QED.
  Panowie Dergod ,jazmig i Zagonczyk: 'uri’ zamiescil na forum wiele wpisow wykazujacych sympatie probanderowskie. Czynil to atakujac uzytkownikow w sposob chamski. Dyskusja z ta kreatura nie jest konstruktywna. Prowadzi jedymie do obelg z jego strony i pomowienia o agenturalnosc. Wtoruja mu 'wilk’=’raul’ a czasem 'Tutejszym’.