Raytheon Defence i MBDA planują wdrożenie produkcji rakiet do systemów obrony powietrznej Partriot w Europie.

Jak czytamy w środowym komunikacie prasowym niemieckiej firmy produkującej systemy rakietowe MBDA Deutschland. Raytheon Defence i MBDA planują wdrożenie produkcji rakiet do systemów obrony powietrznej Partriot w Europie.

Jak podaje MBDA Deutschland, planowane jest uruchomienie produkcji w niemieckim mieście Schrobenhausen. Pociski będą przeznaczone dla przeciwlotniczych systemów rakietowych Partriot, które są na uzbrojeniu Niemiec i europejskich członków NATO.

Kompleks ten został opracowany przez amerykańską firmę Raytheon przede wszystkim dla sił zbrojnych USA.

System jest również używany w kilku krajach NATO, w tym w Niemczech, Grecji, Holandii, Rumunii, Hiszpanii i Szwecji. Ostatnio także Szwajcaria i Polska podpisały kontrakty na zakup systemów obrony powietrznej Partriot.

Przypomnijmy, że w środę minister obrony, wicepremier Mariusz Błaszczak odbył rozmowę z niemiecką minister obrony, Christine Lambrecht. Według jego relacji, rozmowa koncentrowała się na forsowanej przez polski rząd kwestii wysłania na Ukrainę niemieckich rakietowych systemów przeciwlotniczych Patriot, które Niemcy zaoferowali Polsce. „Podczas dzisiejszej rozmowy ponownie przekonywałem niemieckie MON, że rozstawienie Patriot na Ukrainie zwiększy bezpieczeństwo Polski i Ukrainy” – napisał w środę na Twitterze Błaszczak.

Według polskiego wicepremiera, minister Lambrecht „zadeklarowała, że przedstawi tę propozycję w ramach rządu”.

Liczę na akceptację” – oświadczył szef MON. „Zapowiedziałem wsparcie podczas ewentualnych rozmów na forum NATO” – dodał.

Niemcy zaoferowały Polsce system obrony powietrznej i przeciwrakietowej typu Patriot. Ma to związek ze zdarzeniem z Przewodowa, gdzie pocisk rozbił się w Polsce, zabijając dwie osoby.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz