Politycy Platformy Obywatelskiej zdają sobie sprawę, że wotum nie ma szans, chcą jednak wykorzystać głosowania do debaty na temat polityki Prawa i Sprawiedliwości.

PO jako swojego kandydata na premiera wyznaczyła lidera partii Grzegorz Schetyna. Partii zależy, aby debata nad wnioskiem miała meijsce na początku kwietnia.

CZYTAJ TAKŻE:
PO prezentuje wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu

Politycy PO zdają sobie sprawę, że inicjatywna nie ma szans na powodznie, ponieważ PiS dyspunje większością 234 głosów, jednak ich celem jest możliwość przeprowadzenia sejmowej debaty na temat polityki PiS. Szef klubu PO Sławomir Neumann stwierdził: Składamy wniosek do marszałka, tak jak zapowiadaliśmy, po konsultacjach z partiami opozycyjnymi w Sejmie. Dzisiaj ten wniosek jest formalnie złożony tak, żeby marszałek Marek Kuchciński mógł przeprowadzić debatę i głosowanie na najbliższym posiedzeniu Sejmu, czyli między 5 a 7 kwietnia.Polityk zaznaczył, że PO chce przede wszyskim doprowadzić do debaty na temat polityki Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdził również: Tak zakładamy, chyba że ta nasza wyciągnięta ręka do prezesa Kaczyńskiego poskutkuje tym, że wykorzysta szansę i odwoła Beatę Szydło wraz z jej rządem i postawi na innych polityków.[…] Być może Jarosław Kaczyński, który dzisiaj przejął stery – wyraźnie to widać po tej wizycie w Wielkiej Brytanii – nie tylko polityki zagranicznej, ale także prowadzenia spraw polskich z rąk i premier Szydło i prezydenta Dudy – zdecyduje się stanąć na czele rządu. Ma okazję, może to zrobić także dzięki temu wnioskowi.

kresy.pl / polskieradio.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz