Premier Beata Szydło udaje się na jubileuszowy unijny szczyt z okazji 60. rocznicy Traktatów Rzymskich.

Polska uważa, że UE, Europę stać na bardzo ambitne cele, które powinniśmy sobie stawiać wszyscy, żeby UE się rozwijała, miała przed sobą dobrą przyszłość. Powinniśmy być odważni w podejmowanych decyzjach– powiedziała Szydło.

Premier stwierdziła, że – Deklaracja Rzymska, która zostanie przyjęta na szczycie UE w Rzymie, nie jest ambitna na tyle, na ile oczekiwaliśmy, Europę stać na więcej, ale to dokument możliwy do przyjęcia przez wszystkie państwa w obecnej sytuacji politycznej.

Szydło podkreśliła, że warunki polskiego rządu znalazły się w Deklaracji Rzymskiej.

Przypomnijmy, że tymi warunkami premier Szydło były: jedność Europy, wspólny, niepodzielony rynek, polityka obronna UE realizowana w ścisłym powiązaniu z polityką NATO i odpowiednia pozycja parlamentów narodowych w procesie legislacyjnym

ZOBACZ RÓWNIEŻ:Szydło: Chcemy by Unia Europejska dawała nam rozwój i dobrobyt

Szydło wyraziła nadzieję, że Unia to jest projekt, który ma przed sobą przyszłość. Jak powiedziała – Musimy myśleć przede wszystkim o przyszłości, o rozwoju, o niepodzielności.

kresy.pl / rp.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. malkontent
  malkontent :

  Brocha jak zawsze kłamiesz i bredzisz , jeszcze dzień wcześniej jątrzyłaś, plułaś na Unię, warczałaś, że masz 4 postulaty które muszą być zawarte, a jak nie to będziesz Rejtanem ( czytaj Sicińskim ) i nie podpiszesz deklaracji pomimo, że wiele miesięcy wcześniej wszystkie te punkty były dawno uzgodnione. Co za hipokryzja godna tylko pisuaru :-(((, ale zidiociali wyznawcy religii smoleńskiej zostali ukontentowani walecznością swej wiejskiej baby z broszką :-(( hehehe

 2. mop
  mop :

  60 rocznica podpisania traktatów rzymskich, kładących podwaliny pod żydowską UE, była okazją do urządzania pochodów i manifestacji z hasłami „kocham cię Europo”. Żydowska gadzinówka Michnika przytacza słowa starego, nowego, przewodniczącego RE: Nasza Unia stanowi gwarancję, że wolność, godność, demokracja i niepodległość będą naszą codzienną rzeczywistością.

  Jedno zdanie, a tyle mieści w sobie kłamstw. Nawet publicyści żydowierczego Kościoła, który od 1947r. pospołu z żydowską finansjerą USA i Wlk.Brytanii oraz z żydomasonerią brał czynny udział w pracach nad „jednoczeniem Europy”, nie ukrywali konieczności likwidacji suwerenności państw i narodów jako oczywistej konsekwencji tworzenia na ich gruzach nowego, „wspólnotowego” organizmu. Sam Kościół także rozumiał wyższą konieczność ponoszenia na ten cel ofiar – np. faktyczne obalenie rządów katolickiego prezydenta Francji, gen.Ch. De Gaulle’a, w wyniku żydowskiej rebelii z 1968r.
  25.03.2017, Warszawa – manifestacja „kocham cię Europo”. Tego typu imprezy organizują żydowskie środowiska, ale udział w nich biorą także niezbyt roztropni Polacy, zindoktrynowani przez powszechne żydowskie media i kontrolowaną przez żydostwo oświatę. Ale nie należy do takich imprez przykładać większej wagi. W końcu „komuna”, którą Żydzi i Kościół obalili, urządzała znacznie większe i liczniejsze manifestacje i to na największych placach i ulicach w całym kraju.

  Wolność, godność, demokracja -? Na czym mają polegać wedle żydowskiego przewodniczącego RE, jeśli Polakom żydowskie rządy zlikwidowały ponad 10 mln miejsc pracy, jeśli Polacy płacą podatki żydowskiemu bankierstwu – a nie może być inaczej przy zadłużeniu przekraczającym 1800% wielkości budżetu państwa -, jeśli Polacy są ekonomicznie przymuszeni do opuszczania własnego kraju, jeśli realizowana jest systematycznie polityka pauperyzacji Polaków, jeśli zagrożony jest byt i trwanie narodu, jeśli żydowskie rządy prowadzą politykę jawnej prowokacji wobec Rosji i sąsiedniej Białorusi?
  Odżydzenie polskiej polityki jest zagadnieniem priorytetowym. Bez skutecznego rozwiązania tego problemu w duchu polskiego interesu narodowego nie tylko nie będzie możliwy rozwój ekonomiczny państwa, ale nie będzie możliwe przetrwanie zarówno Narodu i Państwa Polskiego
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/137694,na-60-rocznice-rzymskich-traktatow
  Traktaty Rzymskie? Trudno uwierzyć, co tak naprawdę podano do podpisu 60 lat temu
  Gdy cała Europa świętuje 60. rocznicę przyjęcia Traktatów Rzymskich, warto przypomnieć, co tak naprawdę 25 marca 1957 roku podpisali sygnatariusze. Okazuje się, że to, co im podano, z całą pewnością nie było traktatem…
  Mianem Traktatów Rzymskich określa się dwie umowy międzynarodowe, które 25 marca 1957 roku zostały podpisane przez Francję, Republikę Federalną Niemiec, Włochy, Belgię, Holandię i Luksemburg. Uroczystość miała miejsce w sali Horacjuszy i Kuriacjuszy w Palazzo dei Conservatori na Kapitolu w Rzymie.
  Co wie sędzia
  Niewiele osób wie jednak, że 25 marca 1957 przedstawiciele państw założycielskich podpisali puste kartki zamiast traktatów rzymskich. Mało znaną historię przypomniała na Twitterze dr Monika Poboży z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Zamieściła ona link do wywiadu z Pierre’em Pescatore’em. Ten pochodzący z Luksemburga profesor i sędzia Trybunału Sprawiedliwości był jednym z przedstawicieli rządu Luksemburga w trakcie negocjacji Traktatów Rzymskich. Pracował wówczas w tamtejszym Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
  https://www.wprost.pl/tylko-u-nas/10048067/Traktaty-Rzymskie-Trudno-uwierzyc-co-tak-naprawde-podano-do-podpisu-60-lat-temu.html