Ponad 2 promile alkoholu miał 44-letni Ukrainiec, który kierując samochodem osobowym wjechał w przydrożne barierki. Mężczyzna, aby uniknąć odpowiedzialności, pieszo oddalił się z miejsca kolizji.

W czwartek, tuż przed godziną 5.00, Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie otrzymał zgłoszenie, że na drodze DW 791 od ronda w Mrzygłodzie w stronę Myszkowa stoi rozbity samochód, który uderzył w przydrożne barierki. “Na miejscu mundurowi fakt ten potwierdzili, natomiast nie było nikogo w pojeździe. Policjanci ruchu drogowego podjęli penetracje rejonu, w trakcie której ujawnili obywatela Ukrainy, który spowodował kolizję drogową” – czytamy.

Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany, badanie retrospektywne wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 44-latek ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

Ponad 17 tys. przestępstw popełnili w ubiegłym roku przebywający w Polsce cudzoziemcy. Problemem jest głównie jazda po pijanemu i związane z tym łamanie zakazów sądowych. Zdaniem ekspertów, niektórzy imigranci czują się u nas bezkarnie.

Według danych z KGP, w 2023 roku przestępstwa w Polsce popełniło łącznie 17 278 przybyszów z zagranicy. To wzrost o 2,4 tys. w stosunku do 2022 roku, a zarazem pięć razy więcej niż dekadę temu. Statystyki pokazują, że przestępstw najczęściej dopuszczali się Ukraińcy (ponad 50 proc. obcokrajowców z zarzutami), a dalej Gruzini (ponad 2,7 tys.) i Białorusini (ponad tysiąc osób).

Zobacz: Onet: Policja ma problem z rozpracowywaniem ukraińskich i gruzińskich grup przestępczych

Czytaj także: Coraz więcej cudzoziemców w polskich więzieniach i aresztach. Najwięcej Ukraińców i Gruzinów

myszkow.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply