Pijany obywatel Ukrainy stracił panowanie nad autem i dachował. 26-latek odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku drogowego.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę w Kosakowie (woj. pomorskie). “Policjanci z puckiej drogówki otrzymali informację, że na ul. Rumskiej w Kosakowie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący Lancią, 26-letni obywatel Ukrainy, mieszkaniec powiatu puckiego, jadąc z Pierwoszyna ul. Rumską, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na prawe pobocze gdzie pojazd dachował” – czytamy w komunikacie policji.

W wyniku zdarzenia dwójka pasażerów została przewieziona do szpitala.

“Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 26-latka wykazało u niego prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami, a pojazd został usunięty. Obywatel Ukrainy został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd” – podaje policja.

Przeczytaj: Wrocław: Ukraińcy “driftowali” BMW i wpadli do Odry. Akcja ratunkowa służb

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

Przypomnijmy, że statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W lipcu Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która znów podała szczegółowe informacje dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

puck.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply