Małopolscy policjanci zatrzymali Ukraińca – kierowcę samochodu dostawczego, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W poniedziałek po godz. 15:30 dyżurny dąbrowskiej policji odebrał zgłoszenie, że od miejscowości Wierzchosławice (powiat tarnowski) w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej porusza się dostawczy pojazd marki Renault, którego kierowca może był nietrzeźwy.

“Czujny uczestnik ruchu drogowego pozostawał w stałym kontakcie z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i przekazywał dokładną lokalizację ‘dostawczaka’. Niezwłocznie na trasę został wysłany patrol. Funkcjonariusze zatrzymali renault do kontroli drogowej w Dąbrowie Tarnowskiej na ul. Oleśnickiej” – czytamy.

Jak podano, po otwarciu drzwi kierowcy, mundurowi od razu wyczuli woń alkoholu, a we wnętrzu ujrzeli opakowania z alkoholem.

Przeczytaj: Obywatelskie ujęcie pijanego Ukraińca, który prowadził auto slalomem. Miał ponad 2 promile

“Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 45-letniego obywatela Ukrainy wykazało ponad 2 promile alkoholu. Pojazd, którym się poruszał obcokrajowiec został zabezpieczony, a następnie przekazany właścicielowi, natomiast 45-latek zatrzymany” – informuje policja.

Wobec 45-latka będą prowadzone dalsze czynności, których finał będzie miał miejsce w sądzie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – przypomina policja.

Zobacz także: Pijany Ukrainiec stracił panowanie nad autem i dachował. Miał 3,6 promila

malopolska.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply