Polski Ambasador Jan Piekło zapewniał Ukraińców, że Polska jest prawdziwym sojusznikiem Ukrainy. „Staramy się robić dla Ukrainy wszystko co tylko możliwe”.

Polski ambasador na Ukrainie Jan Piekło wygłosił przemówienie na 11 Forum Kijowskim, organizowanym przez Fundację „Open Ukraine” byłego premiera Arsenija Jaceniuka. Zapewniał w nim, że Polska jest prawdziwym sojusznikiem Ukrainy, chcącym okazywać jej maksymalną pomoc.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3802.49 PLN    (17.28%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

– Wspieramy demokratyczną stabilność Ukrainy na różnych możliwych poziomach – z pomocą ćwiczeń wojskowych, stworzenia ukraińsko-polsko-litewskiej brygady, która jest rozlokowana na Polska i jest gotowa do działania. Dajemy rekomendacje i konsultacje poprzez specjalny komitet ds. obrony, wspieraliśmy finansowo niektóre projekty na rzecz wewnętrznych przesiedleńców z Donbasu – w Słowiańsku, Kramatorsku, Mariupolu – wymieniał polskie zasługi dla Ukrainy ambasador Piekło.

Proszę, miejcie na uwadze i nie zapominajcie, że Polska jest prawdziwym sojusznikiem Ukrainy i staramy się robić dla Ukrainy wszystko co tylko możliwe mówił Piekło.

Przeczytaj: Szarek stawia warunki wznowienia współpracy z UIPN, Wjatrowycz je odrzuca

W tym kontekście polski dyplomata zauważył, że niektórzy ukraińscy politycy uważają, że Polska generuje problemy w stosunkach dwustronnych. Jego zdaniem, takie podejście jest niekonstruktywne.

– Musimy myśleć o naszych wspólnych interesach, musimy myśleć o jedności, musimy się na tym usilnie skupić, ponieważ Rosja jest zainteresowana naruszaniem naszej jedności i stwarza problemy – podkreślił Piekło.

Polski ambasador powiedział też, że „najistotniejszym czynnikiem w przeciwstawianiu się rosyjskiej agresji i wojnie hybrydowej są zachodnie wartości”, a „bez demokratycznej Ukrainy nie będzie bezpieczeństwa w Europie”.

Ukrinform / Kresy.pl

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Gaetano
  Gaetano :

  Ta antypolska kanalia wystąpiła na pogadance organizowanej przez zagorzałego neobanderowca. Za mało się staracie i dajecie, piekło, za mało. Kolejny miliard ciężko zarobionych pieniędzy polskiego podatnika, rozpłaszczenie się jak zbity pies i mocno podkulony ogon – to może jedynie uspokoić dzicz na jakiś krótki czas. I takie ścierwo wypowiada się w imieniu Polaków.
  To są wyżyny patologicznych kłamstw i manipulacji; powszechnie wiadomo, że Rosja nie wysuwa żadnych roszczeń terytorialnych wobec Polski, w przeciwieństwie do upadłej krainy, która takowe ma, że ho ho!

  Manifest giedroyciowego zaprzańca.

 2. uvara
  uvara :

  Ewidentnie widać, że Ukraińcy czują się coraz silniejsi z poparciem jankesów dla których są oczkiem w głowie dopóki działa to na nerwy Rosji, na tyle że mogą nam dyktować warunki bo wiedzą że Waszyngton ich zawsze poprze, a my powoli stajemy się petentami upadłego kraju, przepraszamy, prosimy, zabiegamy… absurdalna sytuacja.

  • Badyl
   Badyl :

   @uvara Pisałem już nt. Nie jest to sytuacja absurdalna, bo ukry i warszawski rząd mają tego samego oficera prowadzącego, który nie pozwala na burdy we własnym folwarku. Na razie… Do czego towarzysze znad Potomaku mogą wykorzystać tę szowinistyczną, ludobójczą ideologię, którą wykładają dziczy na rusi?

 3. RAFALXJXJXJ
  RAFALXJXJXJ :

  Trzeba to rozumieć w perspektywie stosunków polsko -amerykansko-izraelskich. Amerykanie przestrzegali rząd Izraela przed nadmierną krytyka Polski ws.ustawy IPN,tłumacząc to jakoby szczególną ważnoscią Polski jako sojusznika.Tak naprawde my jestesmy na pierwsze danie, drugim wazniejszym jest Ukraina. To miejsce osiedlenia w przyszłości milionów żydów z ewakuowanego Izraela. Na tym etapie ich protesty nie są wskazane. W imie przyszłej Ziemi Obiecanej moga zagrysc jezyk i powstrzymać ataki na Polske . Podskornie jednak robia swoją robote dalej przez Muzeum Pollin w Warszawie.
  Prez,Duda jak zauważył ks.Isakowicz nie wspomniał rozmyslnie o polskich ofiarach Wolynia a mówil duzo o żydowskich zamordowanych.To widac jako naród tak naprawdę sie liczy .My stoimy gdzies na koncu po Żydach i Ukraincach . Piekło nie robi nic bez zgody marionetkowego Dudy i jego mocodawców z Izraela.

  • Badyl
   Badyl :

   @RAFALXJXJXJ Nie zapomnij o wielkiej geopolityce! Była kiedyś koncepcja budowy ukro-polu. Taki twór monopolizowałby transport na linii N-S i przecinałby jedwabny szlak. Kto wie, czy planiści amerykańscy nie biorą tego pod uwagę? Jednorodność narodowa Polski została (bezpowrotnie wg mnie) zniszczona w ciągu kilku lat, więc nie ma rzeczy niemożliwych…

 4. Wolyn1943
  Wolyn1943 :

  No, to już wiemy, co Polska robi dla Ukrainy, a teraz proszę wyliczyć co Ukraina robi dla Polski. Bajka o nagich torsach „braci” Ukraińców, którzy w dzień i w nocy bronią nas przed Putinem, zapewniając nam spokojny sen, już się opatrzyła. Prosimy o konkrety, panie ambasadorze!