Petro Poroszenko na spotkaniu z weteranami UPA złożył im hołd i stwierdził, że walczyli oni przeciwko nazizmowi.

Petro Poroszenko spotkał się w Kijowie z weteranami. Byli wśród nich zarówno weterani Armii Czerwonej jak i UPA a także żołnierze walczący na wschodzie Ukrainy z separatystami. Ukraiński prezydent złożył hołd bojownikom UPA a także stwierdził, że Rosja nigdy nie wygrała by II wojny światowej bez pomocy Ukraińców.

Jak więc na tle takich niezaprzeczalnych faktów można mieć czelność, by oświadczać, że Rosja wygrałaby tę wojnę bez Ukrainy? Nie zwyciężyliby bez Ukraińców!-mówił Poroszenko

Weteran ukraińskich formacji powstańczych Stepan Petrasz na spotkaniu z prezydentem powiedział, że UPA nie walczyła z żołnierzami frontowymi Armii Czerwonej bowiem obie strony walczyły z okupantem Ukrainy.

Ukraiński prezydent odniósł się także do toczących się obecnie walk na wschodzie.

Zwycięstwo nad wrogiem będzie możliwe jedynie wtedy, gdy kraj będzie zjednoczony i silny, a obywatele będą wierzyć w ukraińską flagę, herb i hymn– zapewnił Poroszenko.

Censor.net.ua/PAP/KRESY.PL

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • cinderella49
   cinderella49 :

   Kult UPA jest skierowany przeciwko Rosji? Jesli gloryfikują morderców tysięcy Polaków, to możemy spać spokojnie? To jest tak, jakbyśmy siedzieli cicho wobec zabójców naszych bliskich, w nadziei,że nas oszczędzą. Poza tym naucz sie pisac po polsku- w tym znaczeniu powinno być „tak,że” a nie „także”.

 1. andrz
  andrz :

  „Stepan Petrasz na spotkaniu z prezydentem powiedział, że UPA nie walczyła z żołnierzami frontowymi Armii Czerwonej bowiem obie strony walczyły z okupantem Ukrainy”- czekam na dalszy ciąg w wyścigu o najbardziej absurdalną wypowiedź.

 2. azar
  azar :

  UPA walczyła przeciw nazizmowi??? Toż to chyba ku..a żart!!!
  Kaczyński i PiS jesteście odpowiedzialni za fałszowanie historii i odbudowę banderyzmu na Ukarainie!!! Jesteście podobnymi szkodnikami Polski co KOD i targowica!!!

 3. leszek1
  leszek1 :

  Poroszenko, zgodnie z zydowska strategia, bedzie prowokowal Rosje, zeby ta weszla na Ukraine i rozpoczela nastepna wojne swiatowa, co oczywiscie bedzie oznaczalo kres Ukrainy.
  Zdaje sie azarowi i MTF juz cos sie pomieszalo w glowkach z przemeczenia, wynikajacego ze zbyt pilnych staran wywiazania sie ze sluzbowych obowiazkow. Dbajcie o swoje zdrowie panowie !

  • leszek1
   leszek1 :

   Czlowieku, naprawde boje sie o Twoje zdrowie psychiczne. Jezeli tak dalej pojdzie, zaczniesz mowic od rzeczy i np jezeli ktos zapyta sie Ciebie o godzine, opowiesz zgodnie z odruchem Pawlowa: „Niestety Kaczor, Antek, Waszczyk, Duduś i inni są niereformowalni” 🙂