Biuro naukowe Pentagonu zainwestuje w nowe technologie, które mogą umożliwić produkcję w kosmosie i na powierzchni Księżyca.

W tym celu Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych (Defense Advanced Research Projects Agency) uruchamia program rozwoju nowatorskich metod produkcji orbitalnej i księżycowej (Novel Orbital and Moon Manufacturing, Materials and Mass-efficient Design, czyli NOM4D).

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

CZYTAJ TAKŻE: Sonda kosmiczna ZEA dotarła na Marsa

„Wizją NOM4D jest opracowanie podstawowych materiałów, procesów i projektów niezbędnych do realizacji produkcji w kosmosie dużych, precyzyjnych i odpornych systemów Departamentu Obrony” – przekazał Bill Carter, kierownik programu w biurze nauk o obronności DARPA w komunikacie prasowym.

Agencja podała, że ​​DARPA uruchamia program w odpowiedzi na naturalne ograniczenia towarzyszące wystrzeliwaniu rakiet z Ziemi. Mimo dużego postępu technologicznego branży wyrzutni rakiet wciąż nawet największe rakiety mają ograniczenia dotyczące masy i objętości.  DARPA chce rozwiązać ten problem przez umieszczanie mniejszych elementów konstrukcji na orbicie wraz z licznymi wyrzutniami i następne montowanie ich w przestrzeni kosmicznej z wykorzystaniem także materiałów z księżyca.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Podpisano list intencyjny ws. polskiego klastra kosmicznego i Systemu Obserwacji Ziemi 

„Zbadamy wyjątkowe zalety produkcji na orbicie przy użyciu zaawansowanych materiałów sprowadzanych z Ziemi” – powiedział Carter. „Duże konstrukcje, takie jak anteny i panele słoneczne, mogą być znacznie bardziej wydajne pod względem wagi i potencjalnie znacznie bardziej precyzyjne. Zbadamy również unikalne cechy zasobów pozyskanych z powierzchni Księżyca, które będą miały zastosowanie w przyszłych misjach obronnych”.

Produkcja w kosmosie mogłaby również zapewnić większą elastyczność w projektowaniu systemów kosmicznych. Obecnie większość satelitów jest projektowana tak, aby były jak najmniejsze, aby można je było zintegrować z rakietami i wystrzelić w przestrzeń za ich pomocą. Montując poszczególne systemy w przestrzeni można je projektować bez tych ograniczeń.

Kresy.pl / c4isrnet.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz