W czwartek PE odrzucił korzystne dla Polski stanowisko komisji transportu PE dotyczące pracowników delegowanych w kwestii przewoźników drogowych.

W stanowisku komisji transportu zapisano w nim, że dyrektywa dotycząca pracowników delegowanych nie będzie dotyczyła przewoźników drogowych w transporcie międzynarodowym. Stanowisko zostało przyjęte 4 czerwca br.

Stanowisko nie przesądzało o ostatecznym kształcie przepisów, jednak była bardzo korzystna dla Polski. Polscy europosłowie z PiS i PO podawali wówczas, że wynik głosowania był wielkim sukcesem dla naszego kraju.

ZOBACZ TAKŻE: Państwa UE przyjęły dyrektywę ws. pracowników delegowanych

Polscy europosłowie mieli nadzieje, że stanowisko komisji transportu stanie się oficjalnym mandatem PE w negocjacjach z krajami członkowskimi dotyczącymi przepisów. Grupa socjaldemokratów w PE zebrała jednak odpowiednią liczbę podpisów i złożyła wniosek, aby stanowisko komisji transportu nie zostało przyjęte automatycznie, ale by zostało poddane pod głosowanie całej izby. Mieli nadzieję, że podczas sesji plenarnej zostanie ono odrzucone.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Tak też się stało. W czwartkowym głosowaniu mandat znalazł poparcie 263 europosłów, przeciw było 343, a 24 wstrzymało się od głosu.

Kresy.pl / businessinsider.com.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz