Proboszcz parafii św. Piotra w Odessie ks. Witalij Kriwicki, salezjanin, został nowym łacińskim biskupem diecezji kijowsko-żytomierskiej.

Jak informuje serwis Radia Watykańskiego, papież Franciszek mianował nowego biskupa diecezji kijowsko-żytomierskiej dla katolików obrządku łacińskiego. Został nim 45-letni salezjanin, ks. Witalij Kriwicki, proboszcz parafii św. Piotra w Odessie.

Ks. Kriwicki formację zakonną rozpoczął potajemnie w 1987 roku. Do kapłaństwa przygotowywał się w Polsce, w wyższym seminarium duchownym w Krakowie. W 1997 roku przyjął tam święcenia kapłańskie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Posługę duszpasterską najpierw sprawował, jako wikariusz parafialny w Odessie (1997-2004). Od 2004 do 2012 roku kierował parafia w Korostyszewie w obwodzie żytomierskim, a następnie dwa lata w Przemyślanach w obwodzie lwowskim. Od 2014 r. był proboszczem parafii św. Piotra w Odessie.

PRZECZYTAJ: PAPIEŻ FRANCISZEK PROSI WŁADZE UKRAINY, BY NIE ROZKRADZIONO POMOCY FINANSOWEJ DLA PRZESIEDLEŃCÓW [+VIDEO]

Radiovaticana.va / zik.ua

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz