Premier Mateusz Morawiecki w wygłoszonym w czwartek orędziu odniósł się do konfliktu z Izraelem, który wybuchł na tle polskiej ustawy o IPN.

Morawiecki oświadczył: Polska była pierwszą ofiarą III Rzeszy. Śmierć i cierpienie w obozach koncentracyjnych były wspólnym doświadczeniem Żydów, Polaków i innych narodów. Chcemy walczyć z kłamstwem oświęcimskim w każdej jego postaci. Obozy, w których wymordowano miliony Żydów, nie były polskie – podkreślił szef polskiego rządu.

Premier odnosząc się bezpośrednio do zarzutów, jakie strona izraelska wysnuwa w trakcie konfliktu stwierdził: Nigdy nie będziemy ograniczać wolności debaty o Holokauście – dodał.

ZOBACZ TAKŻE: Kompleks Izraela – kiedy sojusznik okazuje się wrogiem

Morawiecki przypomniał także, że polskie prawo od lat ściga za negowanie Holokaustu. Podkreślił, że podobne do polskiej ustawy o IPN rozwiązania obowiązują już w innych krajach. Podkreślił, że kłamstwo oświęcimskie polega także na umniejszaniu roli prawdziwych sprawców Holokaustu.

Premier podkreślał, że nasz kraj stoi na straży prawdy o Holokauście. Przypomniał, że w obozie koncentracyjnym Mauthausen-Gusen, podobnie jak w Katyniu zginęło bardzo wielu przedstawicieli polskiej inteligencji, a obecnie w miejscu gdzie była brama obozu Gusen stoi willa.

Rozumiemy emocje ze strony Izraela. Dziś, gdy świat znów zmaga się z problemem antysemityzmu, polski rząd mówi jasno: nie ma miejsca na nienawiść i zakłamywanie historii – podkreślił premier, zaznaczając jednocześnie, że tą tragiczną historię powinniśmy wraz z Izraelem opowiadać razem.

Kresy.pl / youtube.com

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. ProPatria
  ProPatria :

  Ostatnie wydarzenia, nagonka na nasz kraj z powodu jakże niedopracowanej ustawy ( martwią mnie wykluczenia badań naukowych i kwestii artystycznych, banderowcy wykorzystają tą lukę i znów będą pluć na nasz kraj na łamach swojego szmatławca “nasze słowo” ) ze strony pejsów i morderców Indian pokazują najdobitniej, że nasza niepodległość, niezależność to fikcja. Wystarczy próba wprowadzenia prawa tak elementarnego jak poszanowanie godności Polaków, by pokazano nam, że jesteśmy tylko kolonią i wyżywalnią dla popłuczyn światowych… Naszą rolą stałe przyjmowanie ciosów i plwocin… Sytuacja ta ukazuje, że Polska nie jest na kolanach, pełzamy przed różnej maści szumowinami, w tym przed zdegenerowanym kraikiem-bankrutem-żartem historii tzw. upainą.. Reakcja polskojęzycznych jak zwykle: ŻENUJĄCA !!! Brak elementarnej obrony POLSKIEJ RACJI STANU, DOBRA NARODU I PAŃSTWA !!! Procedują ustawę bez przekonania, bo wybory tuż tuż, nie widzę tu przekonania tylko strach.. A wystarczy: wydalić w trybie natychmaistowym chłopopodobną ambasador pejsów, nie pełzać-jak chcą zamrażamy stosunki (np. Wielka Brytania bez mrugnięcia okiem wydalała pejsatych dyplomatów za ich mordy popełniane na Palestyńczykach i nie bali się, mają godność i honor ) , bez czołobitności, dyplomatycznie powtarzać jak mantrę ( niestety musimy) mordercom Indian oczywistą prawdę. Niestety, z wielkim smutkiem muszę stwierdzić, że najbardziej na całym zamieszaniu skorzysta LUDOBÓJCZA, BANDEROWSKA upaina.. Akt prawny potępiający modrerców polskich dzieci, kobiet i starców omal nie upadł bez ich interwencji . Załatwili wszystko pejsaci, oni tylko rzucili kilka haseł oburzenia stepowego bydła.. Jeszcze nic pewnego… Pozostała kukiełka adrian, a on lubi palić chanukowe świece…

 2. donald
  donald :

  w latach 1939-1942 na dziesieciu zabitych obywateli polskich bylo dziewieciu rdzennych Polakow i jeden obywatel Polski pochodzenia Zydowskiego.
  Statystyka ta zmienila sie w latach 1942-1945 kiedy na pieciu zabitych obywateli Polskich trzech z nich bylo obywatelami polskimi Zydowskiego pochodzenia a dwoch bylo rdzennymi Polakami.
  Zdarzylo sie ze sporo probowalem dyskutowac na Jerusalem Post http://www.jpost.ca i praktycznie nie usuneli zadnej z mojej wypowiedzi dopoki nie zamiescilem powyzszej co oznacza ze te statystyki sa dla obywateli Izraela bardzo niebezpieczne.
  Praktycznie do 1942 Roku obywatele Polscy Zydowskiego pochodzenia zyli w miare bezpiecznie w gettach. Dopiero w 1942 Roku Niemcy zaczeli mordowac obywateli POlskich Zydowskiego pochodzenia na masowa skale. Przed 1942 rokiem bywalo ze rdzenni Polacy by czuc sie bezpiecznie przebierali sie za Zydow.
  Do tej pory p.Kaczynski, polski parlament , polski senat zachowal sie prawidlowo.
  Wiadomo ze PO i NOwoczesna to partie judaszowo-srebnikowe wiec te partie dla mnie to sa niepolskie/zewnetrzne.
  Teraz bedzie sie decydowac czy pan prezydent zostanie wybrany na druga kadencje czy tez nie. Jak na razie polscy polityce bardzo sie poca pod naciskiem kilku amerykanskich lobbystow, kilku agentow CIA z departamentu Stanu USA i kilku agentow Mossadu z Izraelskiego Ministerstwa spraw Zagranicznych.

  • lp
   lp :

   @donald Ja uważam, że Duda podpisze bo wycofanie się było by początkiem końca PiS’u i Dudy. Jednakże wprowadzenie w życie jej zapisów to inna bajka i poprawka pozostanie tylko martwym zapisem.