18-letniemu hakerowi zarzucono tysiące przypadków wymuszenia, publikowania fałszywych informacji powodujących panikę oraz przestępstwa komputerowe i pranie pieniędzy.

Jak dotychczas, na mocy decyzji sądowej, nie ujawniono tożsamości hakera. Okazuje się, że haker miał na swoim celowniku również amerykańskiego senatora, republikanina z Delaware Ernesto Lopeza, którego chciał szantażować dostarczając narkotyki do domu polityka. Oferował również usługi wymuszeniowe za pośrednictwem internetu w zamian za rekompensatę w formie bitcoinów. Groził również m.in, że wysadzi samolot drużyny koszykarskiej Boston Celtics.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Odpowiedzialny za groźby przeciwko żydowskim instytucjom okazał to obywatel Izraela

Według policji, haker korzystał z wyrafinowanych „technologii kamuflujących”, aby ukryć swój głos i maskować swoje położenie. Źrodła policyjne informują, że w jego domu znaleziono zaawansowane anteny i sprzęt satelitarny.

Izrael nie zgodził się na wydanie hakera Amerykanom. Według Izraelczyków, powinien on być sądzony w Izraelu.

Obrońca 18-latka twierdzi, że jego klient ma guza mózgu i jest autystyczny, co miałoby tłumaczyć jego zachowanie. Rodzice oskarżonego twierdzą, że ich syn nie jest w stanie uczestniczyć w procesie sądowym, choć przeprosili za jakie czyny.

Kresy.pl / Timesofisrael.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz