Aresztowano nastolatka z podwójnym obywatelstwem izraelsko-amerykańskim.

Izraelski „Haaretz” donosi – Nastolatek jest podejrzany o kierowanie fałszywych gróźb bombowych wobec żydowskich instytucji na całym świecie.

Policja izraelska zatrzymała nastolatka w następstwie otrzymanych informacji od amerykańskiego FBI. Policja zajęła komputery i inne przedmioty, które miały umożliwić nastolatkowi kierowanie gróźb w taki sposób, aby utrudnić zlokalizowanie go. Podejrzany mieszkał w Izraelu od wielu lat.

Izraelska policja początkowo próbowała zlokalizować podejrzanego, ale później otrzymała kilka raportów od żydowskich ośrodków w dziewięciu amerykańskich stanach o groźbach.

Nastolatek groził również wysadzeniem samolotów linii Delta Airlines.

Wykorzystując innowacyjną technologię, policja była w stanie dotrzeć do domu nastolatka.

Kresy.pl / Haaretz.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    mazowszanin :

    Na skutek lekcji „patriotyzmu” prowadzonych w Izraelskich szkołach, dzieciak odniósł wrażenie iż bez stosownego nasilenia skali antysemityzmu, o którym jest przecież uczony i w czym jest utwierdzany z pozycji autorytetów edukacyjnych, zaczyna się czuć cokolwiek nieswojo. Postanowił wiec poprawić swoje samopoczucie i dać nieco „niezbitych” argumentów do ręki swoim nauczycielom.