Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło przygotowaną przez państwa arabskie rezolucję wzywającą Izrael do zrzeczenia się broni nuklearnej oraz udostępnienia swych obiektów nuklearnych międzynarodowym inspektorom – podaje Polska Agencja Prasowa.

Rezolucję poparło 161 państw, przeciw było 5, 18 wstrzymało się od głosu. W dokumencie napisano m.in., że Izrael to jedyne na Bliskim Wschodzie państwo, które nie przystąpiło do Układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej (NPT).

Izrael wezwano do tego, by „przystąpił do NPT bez dalszej zwłoki, nie rozwijał broni nuklearnej, nie przeprowadzał testów, ani w inny sposób nie pozyskiwał tej broni, zrzekł się jej posiadania”. W rezolucji zawarto też postulat, by Izrael zezwolił Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) na nadzór nad swymi instalacjami nukleranymi.

Przeciwko rezolucji głosowany Stany Zjednocozne, Kanada, Palau, Mikronezja i sam Izrael.

PAP / Kresy.pl

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • tutejszym
    tutejszym :

    To prawda że Izrael to pieprzony agresor. Ale otaczające go państwa oficjalnie wyznają doktrynę bezwarunkowej likwidacji państwa Izrael. Mieszkańców Izraela chcą wpędzić do morza a pozostałych rytualnie wyrżnąć. Przy takim nastawieniu sąsiadów Izrael bezwzględnie musi polegać tylko na sobie, ma zresztą odpowiednie doświadczenia z przeszłości narodu Żydowskiego. Osobiście nie widzę równorzędnej płaszczyzny dla porozumienia Izraelczyków z Arabami. Istnienie państwa Izrael leży w naszym, dobrze pojętym interesie. Póki co Izrael istnieje i trwa mimo trudności, oby tak było jak najdłużej, zawsze. Ma Pan rację, Żydzi nigdy nie zgodzą się na kontrolę ośrodka w Dimonie. I bezwzględnie nie powinni tego zrobić, gwarantuje on istnienie i przetrwanie państwa i narodu Izraela.

    • votum_separatum
     votum_separatum :

     Tutejszym: 03.12.2014 10:59: No witam Pana po urlopie! Myślałem że wyleciał Pan w powietrze w odeskim sklepie z banderowskimi pamiątkami, a tu masz ci los – reaktywacja! No nic, przez chwilę był spokój. Wracając do meritum, ten pański ulubiony frazes: „…leży w naszym, dobrze pojętym interesie” – lubi Pan różne rzeczy wstawiać przed tym zdaniem. W wypadku istnienia Izraela co leży w naszym interesie? Jedyne co można tu wykazać to to, że będą wiać do Polski. Ewentualna zmiana władz z polskojęzycznych na polskie może zablokować emigrację z walącego się tworu syjonistycznego i w ten sposób przybędzie obywateli USA, Ukrainie, Gruzji, Palau, Mikronezji…;-) Tymczasem Izrael z atomówką to jak małpa z brzytwą. Prędzej czy później jej użyją. Biorąc pod uwagę to, że ich religia i ideologia czerpiąc z Talmudu uważa nieżydów za zwierzęta, myślę że nie będą się zbyt długo wahać.

    • beresteczko1651
     beresteczko1651 :

     Bratasz, nie bratasz. Faktem jest, ze Izrael skupia na sobie większość nienawiści muzułmanów, a jego potencjał militarny trzyma ich w jako takich ryzach. Jeśli Izrael by padł, Europa miałaby bardzo duży problem, bo byłaby następna w kolejce. Więc lepiej niech mają te swoje atomy, skoro chcąc nie chcąc służą one także naszemu bezpieczeństwu.

     • jaroslaus
      jaroslaus :

      nieprawda. To jewreje są problemem od początku do końca, a właściwie ich szowinizm przy którym niemiecki nazizm tylko przepychanka w przedszkolu. Od kiedy ten rak pojawił się na bliskim wschodzie są tym tylko i wyłącznie kłopoty. To jewreje sprowokowali inwazję na Irak i chcieli obalić prezydenta Syrii – czyli zaatakowali dwa NORMALNE kraje arabskie gdzie kobiety miały normalny dostęp do oświaty i urzędów, gdzie nie musiały chodzić w szmatach na twarzach, nie obcinano chrześcijanom głów i nie krzyżowano dzieci chrześcijańskich na rurach od kanalizacji. A zrobili to bo jest to dzika, nienawistna, rasistowska społeczność plemienna, która będzie mordować już tylko wtedy gdy w ich chorych umysłach pojawi się myśl o potencjalnym zagrożeniu. Irak, Syria, Iran – tu chodzi o energetykę jądrową – bodajże konkurencję dla Juden bo oni chyba sprzedają prąd za granicę – i zniszczenie krajów stabilnych tak by Arabowie zajęli się sobą a nie jewrejami (w przyszłości). Ja jestem czytałem wypowiedź jednego z ich tzw. „profesorów” czy jakiegoś tzw. „oficera” – teraz nie pamiętam, który mówił, że tzw Izrael traktuje Europę jako potencjalnego wroga i nie zawaha się użyć broni atomowej gdy będzie zagrożony – co w przypadku tych psychopatów należny interpretować szeroko.

  • tagore
   tagore :

   Chyba tylko raz w ciągu paru tysięcy lat w Palestynie była w miarę pokojowa koegzystencja różnych
   społeczności , za rządów obsmarowanego niemiłosiernie Heroda Wielkiego. Władcy o mieszanym pochodzeniu żydowsko arabskim ,czego mu fanatycy Żydowscy nie mogli wybaczyć.

   tagore