Czeski rząd zapowiedział, że w kolejnej fazie otwierania kraju po pandemii, zamierza zezwolić na wydarzenia sportowe i kulturalne z ograniczeniem biorących w nich udział osób do 100 – przekazuje w czwartek Reuters.

Jak informuje w czwartek Agencja Prasowa Reuters, od 11 maja czeski rząd pozwoli na imprezy sportowe i kulturalne z udziałem publiczności. Podczas wydarzeń widownia nie będzie mogła przekroczyć 100 osób.

Poluzowanie zasad obejmie pokazy filmowe, sztuki teatralne czy wydarzenia religijne. Drugi etap nadchodzi wcześniej niż zakładał sobie to czeski rząd. Władze uważają, że rozprzestrzenianie wirusa zostało już opanowane i nadszedł czas na powrót do stanu sprzed pandemii.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6328.82 PLN    (28.76%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Duże wydarzenia, takie jak festiwale muzyczne planowane na lato nie będą mogły się odbyć – informował czeski minister kultury Lubomir Zaoralek. Przez ostatnie osiem dni w Czechach dało się zaobserwować spadek nowych przypadków koronawirusa, to samo dotyczy liczby pacjentów przebywających w szpitalach.

Zobacz też: W Czechach przedłużono stan wyjątkowy, ale nie po myśli rządu

Otwarte zostaną także markety, większe sklepy, zakłady fryzjerskie, a także muzea. Ostatni etap „powrotu do normalności” przewidziany jest na 25 maja.

Jak przekazaywaliśmy, minister przemysłu Karel Havlicek informował, że spowolnienie koronawirusa po świętach jest wystarczającym powodem do podjęcia szybszych działań.

„Przeanalizowaliśmy okres świąteczny i według nas dane były optymistyczne – informował na konferencji prasowej. „Będziemy otwierać gospodarkę w czternastodniowych interwałach, w tym momencie przedstawiamy rozwiązania obecne już w Niemczech i w Austrii”.

Czeski rząd nie ogłosił planów na temat zniesienia nakazu noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Władze przekazały, że taka decyzja zostanie podjęta po konsultacjach.

Zobacz też: Trzech czeskich polityków, w tym burmistrz Pragi, objętych ochroną. Rosjanie chcą ich zabić?

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz