Straż Graniczna poinformowała w sobotę o zatrzymaniu trzech “kurierów”, którzy pomagali w nielegalnych przekroczeniu granicy. To obywatele Ukrainy i Białorusi.

Straż Graniczna przekazała w sobotę, że poprzedniej doby 103 osoby próbowały nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski. “Za pomocnictwo zatrzymano 3 os.: 2 ob. Ukrainy i ob. Białorusi, przyjechali 3 samochodami po 14 cudzoziemców: ob. Afganistanu i Iranu” – podano w komunikacie.

SG poinformowała, że w grudniu odnotowano 1160 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy, a w całym bieżącym roku – 15300.

Zwracaliśmy uwagę, że obcokrajowcy stanowili w ubiegłym roku prawie 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Podobnie wyglądała sytuacja na początku bieżącego roku.

Informowaliśmy też, że wśród poszukiwanych przez policję na podstawie artykułu 264 § 3 kodeksu karnego (organizowanie nielegalnej imigracji) zdecydowanie dominują obcokrajowcy. Stanowili oni w ubiegłym roku prawie 70 proc. poszukiwanych w związku ze wspomnianym artykułem.

Zobacz także: Straż Graniczna rozbiła grupę zajmującą się przemytem imigrantów [+VIDEO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply