Mychajło Podolak, doradca w gabinecie prezydenta Ukrainy, domaga się odejścia od “niedziałających sankcji” wobec Iranu i “likwidacji” irańskich przedsiębiorstw zbrojeniowych.

Iran, który planuje zwiększenie dostaw broni do Rosji, ostentacyjnie poniża instytucję “sankcji międzynarodowych”. Ważne jest, by zrezygnować z koncepcji “niedziałających sankcji”, “niedziałających rezolucji ONZ” i przejść do bardziej destrukcyjnych narzędzi – likwidacji fabryk i aresztowania dostawców – oświadczył Mychajło Podolak w sobotę na Twitterze.

Zobacz także: Brytyjski wywiad: Rosja chce pozyskać setki pocisków balistycznych z Iranu

Jak pisaliśmy, podczas swojego wystąpienia na forum Kongresu USA, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał do powstrzymania Rosji i Iranu. Oba państwa określił mianem „terrorystów”, a Iran nazwał sojusznikiem Rosji w jej „ludobójczej polityce”. Twierdził też, że Iran, podobnie jak Rosja, muszą zostać zatrzymane, bo inaczej zaatakują inne państwa.

Do wypowiedzi ukraińskiego prezydenta odniosło się MSZ Iranu. “Pan Zełenski powinien wiedzieć, że strategiczna cierpliwość Iranu względem takich bezpodstawnych oskarżeń nie jest niewyczerpana” – oświadczył rzecznik irańskiego resortu dyplomacji.

Zobacz także: Rosyjskie ataki na Kijów i Mikołajów. Użyto irańskich dronów [+VIDEO/+FOTO]

Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply