Straż Graniczna poinformowała w sobotę o zatrzymaniu trzech “kurierów”, biorących udział w przemycie nielegalnych imigrantów. To obywatele Gruzji, Kazachstanu i Ukrainy. Grozi im 8 lat więzienia.

W piątek z Białorusi do Polski usiłowało przedostać się 56 nielegalnych imigrantów. Zatrzymano także trzech “kurierów”. “#PSGNarewka ob. Gruzji przyjechał po 16 ob. Afganistanu #PSGNowyDwór ob. Kazachstanu – po 7 ob. Egiptu #PSGMielnik ob. Ukrainy – po 3 ob. Syrii i 3 ob. Iraku” – napisała Straż Graniczna w sobotnim komunikacie. 

Zwracaliśmy uwagę, że obcokrajowcy stanowili w ubiegłym roku prawie 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Podobnie wyglądała sytuacja na początku bieżącego roku.

Informowaliśmy też, że wśród poszukiwanych przez policję na podstawie artykułu 264 § 3 kodeksu karnego (organizowanie nielegalnej imigracji) zdecydowanie dominują obcokrajowcy. Stanowili oni w ubiegłym roku prawie 70 proc. poszukiwanych w związku ze wspomnianym artykułem.

Przypomnijmy, że w lipcu br. funkcjonariusze Straży Granicznej we współpracy z Policją w ramach działań koordynowanych przez Europol rozbili transgraniczną grupę przestępczą zajmującą się przemytem migrantów-obywateli państw Bliskiego Wschodu z Białorusi do krajów Europy Zachodniej.

Zobacz także: Kraje UE masowo odsyłają nielegalnych imigrantów do Polski

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply