Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) weszli do nielegalnego punktu hazardowego w centrum Choszczna. Punkt mieścił się w pawilonie handlowym bez oznaczeń, który dodatkowo został obklejony ciemną folią.

Jak poinformowała w środę zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa, funkcjonariusze KAS weszli do nielegalnego punktu hazardowego w centrum Choszczna. Punkt mieścił się w pawilonie handlowym bez oznaczeń, który dodatkowo został obklejony ciemną folią.

Konieczne było wejście siłowe (wybicie szyby w drzwiach lokalu), ponieważ na widok samochodu Służby Celno-Skarbowej obsługa zamknęła lokal od środka.

Zobacz też: KAS rozbiła grupę przestępczą, która organizowała nielegalny hazard

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie przeszukali wytypowany lokal. W lokalu zastano gracza, którego przesłuchano w charakterze świadka. Druga zatrzymana osoba, obywatel Ukrainy, został przesłuchany z udziałem tłumacza języka ukraińskiego jako osoba podejrzana. Przedstawiono mu zarzut prowadzenia gier hazardowych bez zezwolenia.

Zabezpieczono osiem komputerów, które były wykorzystywane do oferowania nielegalnych gier hazardowych. Zabezpieczono również sprzęt do monitoringu lokalu, telefon komórkowy. W czynnościach uczestniczyło 11 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

Hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych, jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Zobacz też: KAS wykryła firmę, która unikała podatków. Skarb Państwa odzyskał ponad 55 mln zł

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz